Karadeniz Pet

İkisi de muhabbet kuşu yumurtası.. O_o

Umut bey gagası uzayan kuşları birbir gördüm gerçekten aşırı uzuyor. Ama oranında da kesseniz gene de kanama oluyor. O yüzden arkadaşın hatasından kaynaklandığını sanmıyorum

Yarın kanaması varsa tekrar ayırmanızı tavsiye ederim. Yarası kabuk tutana kadar

Umut bey gagası uzayan kuşları birbir gördüm gerçekten aşırı uzuyor. Ama oranında da kesseniz gene de kanama oluyor. O yüzden arkadaşın hatasından kaynaklandığını sanmıyorum
Ben hic gormedim uzayan gaga tırnak kestim cookk kes ama gaga hic kesmedim googleden arastirdim arkadas icin ve çok riskliymis bu gaga kesimi her ne kadar uzun olursa olsun bi hatasına bakiyo kusun hayatı kus tam kesce sırada cırpınsa gitti gaga hayatı boyuncada şırıngayla besleyemez

Ben hic gormedim uzayan gaga tırnak kestim cookk kes ama gaga hic kesmedim googleden arastirdim arkadas icin ve çok riskliymis bu gaga kesimi her ne kadar uzun olursa olsun bi hatasına bakiyo kusun hayatı kus tam kesce sırada cırpınsa gitti gaga hayacı boyuncada şırıngayla besleyemez

Arkadaşım öyle gagayı tatmamen kesmedim ucundan alırken biraz fala kaçtı bu zamana kadar hiç kanatmamıştım ilk olunca korktum sonuçta oda bir canlı içim acıdı

Ama görmek çok farklı yem kıramaz hale geliyor. Arkadaş bir şekilde önlem almıştır sanıyorum.

Arkadaşım öyle gagayı tatmamen kesmedim ucundan alırken biraz fala kaçtı bu zamana kadar hiç kanatmamıştım ilk olunca korktum sonuçta oda bir canlı içim acıdı

Normalde kendisi kırması lazım ama kıramıyor bizde tırnak makası ile ucundan alıyoruz içe doğru kavisli büyüyor gaga bir süre sonra yem yiyemiyor

Normalde kendisi kırması lazım ama kıramıyor bizde tırnak makası ile ucundan alıyoruz içe doğru kavisli büyüyor gaga bir süre sonra yem yiyemiyor
Okuduhum site çok abartmıs demekki bidakine dikkatli olun bence ama erkek kuş çok rahatsız ediyosa ayırmanız lazım gagasını acıtır

Maşallah bu yumurtayı çıkaran dişiye @Levent ACAR hocam :)

Geri