Karadeniz Pet

ilaç tedavisi uyguladım geçmedi

korkmass

Yeni Üye
Daha önce konu açmıştım(http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/disi-muhabbetin-sesi-degisti-47838.html)

Üşütmeden dolayı veterinere götürdüm. Sesi dayanılmaz olmuştu. Veteriner resimdeki antibiyotiği ve vitamini gün aşırı 15 gün kullanmamı söyledi. Tedaviye başladıktan 2 gün sonra ses çıkarmaz oldu ve kendine geldi. Tedaviye başlayalı 10 gün olmuş kuşum tekrar kısık da olsa ses çıkarmaya başladı. Yem yiyor ama isteksiz gözüküyor. Tedaviye devam mı edeyim yoksa başka bir tedavi mi uygulamalıyım

Veterinerler hep böyle verdi ilaçlara bak ya boyalı su :) kuşun fotosunu atın bide kuş cereyanda mı kaldı ?

Youtubeye giremiyorum sosyal ağlar kapatılınca youtubede kapatılmış.

normal bi sorun yok gibi duruyor ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:04 --

fotolardan sorun yok gibi yarın youtube açılınca bakarım.

Son düzenleme:
fotoğrafı çekerken hareketlenmiş olabilir. ileri derece değil ama nefesle birlikte kuyruğunu sallıyor nefesi sesli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:43 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

Yardimlarinizi bekliyorum

nefes alıp verirken ağzı açıp kuyruğunu aşa yukarı sallıyorsa büyük ihtimalle astım vardır. Be pek karşılaşmadığım için yanlış şeyler söylemiyim yanlış hatırlamıyorsam baytril kullanılıyordu ? hastalığın tedavisini iyi bilen birisi cevaplayacaktır.

yardım edebilecek olan yok mu ilaçlara devam etmeli miyim

veteriner avidiare verdi ama solunum için aviastım olmayacak mı. aviastım da alabilirim

Aynı problem benim anne kuşumdada var.Bana devamisin isimli antibiyotik önermişlerdi.
Ben günde 2 defa bundan kullanıyorum.Büyük bir hap 2 tanesi 10 gün yeter.
Bu ilacı bıçak yardımıyda toz haline getiriyorum.
Miktarı serçe parmağın ucu kadar.Sulandırıp mama şırıngasıyla sol taraftan 0,2 ml enjekte ediyorum.
Suyunada aynı şekilde şerce parmağın ucu kadar devamisin ve 10 damla kadar coxidin ekliyorum.
Öncekinden daha diri.Ben bu şekilde tedavi ediyorum.Ayrıca mama takviyesi.Günlük su değişiminide ihmal etmemek gerek.Evde viks varsa ayaklarınada biraz sürebilirsiniz iyi gelir.
Lütfen kuşunuza doz aşımı yapmayın.Geçmiş olsun.

Geri