petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlanlar Hakkında..

Konusu 'Duyurular' forumundadır ve Levent ACAR tarafından 26 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Arkadaşlar,
    Açılan satış ilanları hakkında fiyat yorumu yapmayalım lütfen. Kişi malını istediği fiyata satar. Serbest piyasa ekonomisi. Beğenmeyen almaz. Alana da neden aldın denmez.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    O zaman Alana da satana da hayırlı olsun inşaallah Müdür Bey :)

3. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    *** GÜNCEL ***

Arkadaşlar, rica ediyorum. Beğenmediğiniz ve satın almayacağınız ilanlara gereksiz yorumlar yazmayın.
    Bundan sonra kavga gürültü ve hakaret içeren ilanlar kaldırılıp tartışmaya katılan kişiler cezalandırılacaktır.

#3 Levent ACAR, 26 Kasım 2014
    Son düzenleme: 26 Kasım 2014
  4. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Sizinle aynı fikirdeyim levent bey , fakat bazı ilanlarda kandırma , ürünü iyi gösterme olayları oluyor , bunlara da dikkat edilmesi lazım . Bu konuda da gerekli açıklamayı yaparsanız sevinirim . Örnek verecek olursam , ele alışmış yavru olayı => her yavru doğduğunda zaten ele gelir bu ele alıştırma değildir veya vitamin ile beslenen yavru , ben burada hiç kimsenin vitaminsiz yavru beslediğini düşünmüyorum. O yüzden bu pazarlama hilelerine de bir dur demek lazım. :) Murat Usta ( [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] )' nın satışlarına dikkat ediyorum kimse bir olumsuz yorum yapmıyor , sebebini araştırıp ona göre arkadaşları uyarmak lazım. Saygılarımla...

#4 Bozo-27, 26 Kasım 2014
  5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Bu konuda yapılabilecek bir şey yok arkadaşım. İlanlar usturuplu olduğu sürece istenilen her şey yazılabilir. Sonuçta kimse kimseye zorla canlı hayvan ya da malzeme vermiyor. Alacak olan arkadaşlar dikkat edece, tabiri caiz ise kazıklanmayacak.

6. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Hmm anladım sizi , peki öyle olsun...

7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    [MENTION=13255]Bozo-27[/MENTION] hocam övdün mü yerdin mi anlayamadım :)

8. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Övdüm usta . :) Biz saygılı insanlarız , bizden bilgili ve tecrübeli insanları toplum içinde yermeyiz , eleştirmeyiz . :)

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    eyvallah sağol hocam ama ben daha cıraklıktan cıktım daha kalfayım :) daha cok ögrenecek seyim var bence

10. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Levent abi ırklar konusunda yapılan yanıltmacalar da buna dahil mi?

11. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Kadircim, yanıltan adam bunu becerebilirse bir kere yapar. Sonra bir daha bu foruma girip ilan açmaya yüzü olmaz. Her ilanı kim takip edecek tek tek. Kullanıcılar yorum yapmaya kalkınca da kavga gürültü çıkıyor. Varsın aldatmaca olsun. Talipli de aldanmayıversin, yardım alsın başka türlü.

12. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Tektek kontrol edilemez tabi abi şunu demek istedim mesela spangleleri burda Rainbow diye satışa çıkarıyorlar bana bi kaç kez denk geldi denk gelirse bu konuda alıcılar uyarılabilir.

13. Levent ACAR

Beğenileri:
    75

Konu altına yazıldığında tartışma oluyor. Ya İlanı açan kişiye özel mesaj yazalım, ya da bir yöneticiye durumu iletelim. Gereği yapılır.

14. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bence 3 kağıt yapanı hemen ayıklamak gerek bu forumun zaten amacı millete bişeyler öğretmek buradaki herkez herşeyi bilmiyor yardım alsın kazıklanmasın falan demek olmuyor bence zaten bilse kazıklanmaz yani sanki 3 kağıtçılara arka çıkılıyor gibi olmuş yorumlarda illa konunun altına yazmak gerekmez işden anlayanlar yöneticiler modlar baktıki yanlış var kaldırsın ilanı serbest piyasa deyip 30 tl lik kuşu 150 tl ye bilmeyen birine kakalamak hoş olmaz bence forumun amacına ters bu iş genede karar tabki yönetime ait

#14 alse, 26 Kasım 2014
  15. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    30TLlik kuşa 150 yazacak ve gidip bunu alacak kimse tanımıyorum. Ancak yönetimdeki arkadaşların ilanları tek tek ayıklamasına imkan yok. Şikayet-istek olursa bakılabilir. Yukarıda açıklamıştım izlenebilecek yolları.

16. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    30-150 işin mübalasıydı :D tabiki o şekilde değilde mesela takım taklavatı ile birlikde 50 tl ederse normalde adam 80 diyor 90 diyor bu şekilde olan ben çok gördüm

tek tek ayıklama değilde mesela bazı forumlarda yönetici denetiminden geçmeden ilan açılamıyor ilanı açacak kişi yazıyor ama konu açılmıyor önce yönetimin denetiminden geçiyor uygunsa onay verilip açılıyor değilse onay verilmeyip açılmıyor bu vbulletin bir özelliği bu devreye sokulabilir bence

#16 alse, 26 Kasım 2014
  17. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    Fiyat işi birazda alıcıda bitiyor bence araştırmadan etmeden alıyorsanız burada bir sıkıntı var demektir. Ben kuşumu 50 liraya almıştım ve şuan inanın ki 100 değil 500 lira dahi verseniz ben kuşumu kimseye vermem.Eğer satılan şey yem, kafes, yuvalık vs ise belki fiyat konusunda tartışılabilir ancak yanlış yönlendirme (yanlış yaş, yanlış ırk) olmadıkça ben kuşa biçilen fiyata eleştiri yapılmasına karşıyım.

18. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Kimseyi sen pahalı satıyorsun diye yargılayamazsın.
    Mesela istanbulda ekmek 1,25-1,50 arası değişiyor. Halkekmek alırsan 0,75-1,00TL arası. Kimse kimseye sen neden o kadar satıyorsun demiyor. İsteyen istediği yerden alıyor.

Ben yazarım sattığım kuşuma 100TL belki başkası 50ye satar benzer kuşu, bir diğeri 75e alır. Adam derse ki ben buna satıyorum. Bana ne, sana ne, ona ne.. bitti bu kadar. :)

#18 Levent ACAR, 26 Kasım 2014
  19. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Aslında sahibinden.com örnek alınabilir , orada yöneticinin onayından geçmeden bir ürün satılmıyor , ama bu forumda çarşamba pazarı gibi herkes farklı telden çalıyor . Eğer onay alınmadan satınalma yapılmazsa tartışılacak konu da kalmaz. Yine de takdir yöneticilerin , yöneticiler isteyen istediği fiyattan satabilir demişse bitmiştir olay.. :) doğan görünümlü şahinler çoğalacak bu mantıkla gidilirse..:D

20. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Fiyatına karışmamak gerek dedim. Bu yanlış bilgi verilebilir anlamına gelmez. Karşı tarafı rencide etmeden bilgi sorgulanır, düzelmiyorsa bir yöneticiye baş vurulabilir.

Örneğin: Yerli kuşu bu ingiliz kırığıdır diye satmaya çalışana ilanı düzeltme yönünde istekte bulunulabilir.

Sayfayı Paylaş