İlanlar ve bazı kategoriler hk

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve deniz kom tarafından 22 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. deniz kom

deniz kom Profesyonel

Beğenileri:
    35
    Yer:
    İstanbul
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Selamlar,
    Bu sitenin aslında en eski üyelerinden birisiyim (2003 yılından beri farklı yönetimler ve sistemler altında süren). Bir süredir aktif değilim ancak site kategorileşmesinde dağınıklık dikkat çekiyor. Özellikle ilan bölümünde bu durum iyice arap saçına dönmüş durumda. Önceden satılık ya da alınık malzeme, keza aynı şekilde kanatlı ilanları ayrı kategorilerdeydi ve aranılan şeye kolayca ulaşılıyordu. Geçmişte bu site aracılığıyla hem kuş hem de ekipman almışlığım vardır. Şimdi ise tüm ilanların başlıklarını sırayla okumak gerekiyor. Keza bu da sıkıcı oluyor ve ilanların etkinliğini düşürüyor.
    Bir diğer konu ise indexlenmek adına çok sayıda ölü başlık ve kategori var. Mesela şu sıralar forpus papağanlarıyla ilgileniyorum. Mesela bu başlık sitede ölü. Keza diğer evcillerle ilgili de sitede onlarca fazlaca kategori mevcut. Bunların ise üye toplamak kaygısıyla açıldığı, ancak hedef kitleden kopuşa neden olduğunu düşünüyorum. muhabbet kuşu sitesi olarak ağırlığın muhabbet kuşlarına verilmesi gerektiği, gerekirse bu ana konu altında çok sayıda kategoriler oluşturulması ihtiyacı olduğu fikrindeyim.

2. Sakuram

Sakuram Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    650
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P., Diğer E. Hayvanlar
    Kuş sayısı:
    20 tane ve üzeri
    Fikriniz güzel çünkü bende ispinozlara baktığım zaman, muhabbet kuşumun cinsiyeti ne şeklinde konular görüyorum. Konular fazla dağınık, en son bende bir ilan verdim ilanım hala günceldir fakat umarım doğru vermişimdir. Ancak olabildiğince düzenleme zaten yapılıyor. Akabininde bu tür başlıkların altında etkileşim yapacak kişiler bizleriz, çünkü bizler başlıkların alanlarıyla ilgileniyoruz dediğiniz gibi. Yani ilgili olanlar, mümkün olduğunca genişletme çabalarında bulunmalıdır diye düşünüyorum. Siz forpus papağanları hakkında belli başlı olan uzman bilgilerinize değinen konular açabilirsiniz, en basidi Cinsiyet Hk. daki tartışmaları içeren bir konu olabilir ve konuyu yöneticilerimiz uygun bulduklarında zaten sabitlerler. :) Dediğiniz gibi, site daha çok muhabbet kuşu alanında yoğunlaşmış bir şekilde ve o şekilde ilerlediğini düşünüyorum acizane, neden? Çünkü dikkat ediyorum ki kırk yılda bir, bir papağan yahut ispinozgillerden konu açılıyor. Acizane fikrim bu şekilde, eleştirmek değil amacım.

Yeniden aramıza hoşgeldiniz diyorum, vaktinizin değerli geçmesi dileklerimle.

#2 Sakuram, 22 Aralık 2017
    Son düzenleme: 22 Aralık 2017
  3. alpdna

alpdna Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Beğenileri:
    369
    Yer:
    istanbul
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P., Monk P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Önerileriniz için teşekkürler. İlanlar bölümünü yenileme düşüncemiz var fakat sistem bir forum olduğu ona uygun yazacak birilerini bulmak çok zor. Kategorilere gelince Sn. @Sakuram dediği gibi bilgili olduğunuz konularda paylaşım yaparsanız o konularda hareketlenir. Benimde monk papağanım var, monk papağanı ile bilgiler ve resimler paylaşıyorum.

Sakuram bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş