petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ilanların doğruluğu

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve Necdet ESEN tarafından 16 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    selamlar,
    bir süredir foruma üyeyim güzel paylaşımlar oluyor
    ancak bir aksaklık dikkatimi çekiyor
    satılık ilanlarında satıcının söyledikleri ile resimde görülenler örtüşmüyor
    yani show jumbo satıyorum diyor ama aslında ingiliz satıyor
    veya orjinal ingiliz diyor ama kuş ingiliz kırması bile değil kırmasının kırması

bu ve benzeri ilanlara da herkes hayırlı satışlar deyip geçiyor

önerim de şu
    bu satılık ilanların hemen açılamasa da anlayan ustalarımız tarafından gözden geçirildikten sonra yayına girebilse
    böylelikle hatalı bilgilerin önüne geçmiş oluruz diye düşünüyorum

2. Mehmettrk

Mehmettrk Member

Beğenileri:
    3
    Bence çok iyi düşünmüşsünüz size Katılıyorum umarım bu uygulama biran önce başlar

3. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    evet ama hiç ilgi gösteren yok herkes hayatından memnun demek ki
    demek ki öneri şikayet köşesine de pek ihtiyaç yok

4. Orhan ERGİN

Beğenileri:
    0
    bi yandan haklısınız ama,
    diğer yandan herkes kendi kuşunun ederini kendi bilir...

yani kimisine
    karga bile şahin gibi gelir.
    çok uçuk yanlış bilgi verildiğinde zaten,
    sitedeki üstadlar gerekli yorumları yapıyorlar...

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Haklısın Necdet ancak bu uygulamaya geçmek sıkıntı ve tartışma yaratacaktır. Bu sefer konu senin kuşun öyle benim kuşum böyleye dönecektir. Bunun yanında açılan ilanın hazırlanıp yerine konma süresinde sıkıntılar yaşanacaktır. Yönetimin yorumda bulunması gerekli, ben nacizane bir Moderatörüm.

6. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    Şu isimlendirme ırk ayrımı aliskanliklarimizi degistirsek hiç bu tip konuşmalara gerek kalmayacak.
    Federasyon yarışmalarda 2 ırk muhabbet kusunu kabul ediyor. Bunların ismi de minyatür ve jumbo boy muhabbet kuşu. Siz bunlara yerli çek diyorsunuz ya da jumbo boya da ingiliz jumbo show ya da kırıkları gibi isimler veriyorsunuz bu sayılanlar sadece vasfı oluyor kuşun, ne kadar vasıflı ya da kaçıncı derece Kırık olduğuna göre değişiyor.
    Kuş besleyecek kuş alacak arkadaşlar satıcının verdiği isme bakmasın bol bol kuş resmi görsün gözünde vasıflı kuş nasıl olur yer etsin. Fiyatları incelesin sonra ilanlarda yazan isme değil kuşun durumuna göre degerlendirsin.

Bir de arkadaşlar nacizane tavsiyem şu orjinal mi değil mi gibi sorulardan vazgecelim. Yedek parça ya da elektronik eşya değil bu hayvanlar orjinali yan sanayisi cin mali olsun. Hepsi orjinal ama vasıfları tartışılır.
    Yukarıda söylediğim gibi ana iki ırk var minyatür ve jumbo boy bunların kırıkları vasıflı lari vasifsizlari aralarda isimlendirilmis çek ingiliz falan diye. Son dönemde bir de şöyle bir algı oluştu show ve jumbo diye ayrılma oldu iyi vasıfları show daha ince kuşları jumbo diye nitelendiriyoruz bunu ben de yapıyorum ama yersiz biraz. Iki Kuş da yarışmaya girse jumbo boy olarak (yeni dönemde gösteri kuşları ) yarışacak vasıfları na göre puanlanacak. Aynı şey yerli çek Pakistan ya da çek kırmasi denen kuşlar içinde geçerli bunlarda minyatür (yeni dönemde renk kuşları ) olarak siniflandidirlacak ve beraber yarışacak.

Saygılarımla

Fatih Çevik

7. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Bir diğer hususta bence önüne gelen herkesin ilan açabilmesi . Ben akvaryum forumlarında da aktif üyeyim oralarda ilan açılıyorken telefon numarasından tutun t.c sine kadar istiyor ve belli bir gün tutuyor mesela yeni üye olan biri 1 ay satınalma ilanı veremiyor . Bu tip bir sınırlandırma da 14 000 üyeye sahip bir forumda olması gerekiyor bence.
    Açılan ilanlar konusunda da ben daha türünüz yanlış düzeltin o şekilde tekrar açın ilanınızı diyen bir mod göremedim veya fiyat konusunda uyarı alan bir üye de görmedim . Fiyat belki özelden uyarılabilir ama ırk konusunda kimse uyarılmadı bugüne kadar.

8. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Hep sölüyorum forumun kaymağını yiyen var ilgilenen yok :) Kısacası burası Halk pazarı giriş çıkış serbest :)

9. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    Halk pazarlarına bile giriş çıkış serbest değil belediyeler yer gösterip harç alıp hizmet veriyor. O ayrı bir konu.
    Buraya gelecek olursak üyelik süresi de çok anlamlı değil üyeliği açıp bir ay sonra gelip satış ilanlarını doser. Benim açımdan bakarsan bir ay ya oldu ya olmadı üyeliğim sanırım 3 ya da 4 ilanım var. Eski bir üyeliğim vardı uzun süre giriş yapmadığım için unuttum kullanıcı adını şifreyi yeni üyelik açtım. Yani kullanılmayan epey üyelik olabilir ve 1 ay süre de çok değil. Diğer taraftan mesaj sayısı gibi bi sinir da mantıklı değil bi gün oturup 1000 tane "maşallah " yazılır o da geçilir.
    Forum tarafından fiyatlara ve ırk konusuna da müdahale edilmesini doğru bulmuyorum bu şekilde forum yönetimi satışa dahil olacağı için sorumluluk dq almak zorundadır hem satıcıya hem alıcıya destek olmalı ki kolay bi iş değil.

Hep söylediğim bişey var, alışveriş alıcının verdiği fiyattan gerçekleşir satıcı ne isterse istesin. Bu yüzden alıcı itibar edeceği satıcıların ilanlarını dikkate alacak. Diğerlerini görmezden gelecek. Ben hem kuş almayi hem kuş satmayı seven biriyim iki taraftan da bakabiluyirum duruma bir satıcı olarak birileri gelmiş ucuza satmış birileri gelmiş fahiş fiyattan satmış benim pazarimi çalmış gibi takintilarim yok en başta sinirimi koydum benim ticari kaygim yok. Alıcı olarak da beni kazikladilar bana "orjinal olmayan" :) "yan sanayi" kuş çaktilar gibi derdim de yok. Hobıciyim alt tarafı daha 5 senedir jumbo besliyorum bu kadarlık tecrübeyle gözüme güzel gelip cebime uyarsa alıyorum bu kadar basit.
    Insanlar boş zamanlarını değerlendiriyor hobi olarak uğraşıyor ticari kaygısı olanları hariç tutarak oldu olacak vergi usul kanunu, borçlar kanunu ve TTK da uygulansin oldu olacak.

Çok büyütmemek gerekiyor. Eğer bu kadar büyütülecek yatırımlar yapacak varsa nacizane tavsiyem Bi zahmet o kadar yatırım yapmadan kuşları tanisin üreticiler ile tanissin.
    Ama dedigim gibi hobiciler için bulunmaz nimet bu forumlar az çok satıcıyi tanisin kuşlarını bilirsin sohbetini görürsün kuş alacağın zaman da ona göre değerlendirebilirsiniz.

Herkese iyi forumlar.

Bu kuş orjinal mi, bu fiyata bu kuş alınır mı, fiyat nasıl, bu kuş iyi mi kötü gibi sorular hariç herkese dilimin dondugunce yardimci olabilirim saygilarimla

Fatih Çevik

10. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    Fiyat konusuna kimsenin müdahalesi olmasın ona itirazım yok
    ilanda verilen bilgilerin hatalı olması meselesi benim söylemek istediğim [MENTION=12762]levent[/MENTION]ACAR sağolsun özelden birisi birşey sorsa cevaplar ama neden levent abiyi uğraştıralım durmadan.
    Tabi bu inceleme işlemleri moderatörün tek başına yapması gereken birşey olmamalı
    ama yönetim güvendiği nazı geçtiği kişilerden oluşan bir inceleme heyeti oluşturabilir. O heyetin kabul etmediği ilanı da artık beğenmezse beğenmesin arkadaş

#10 Necdet ESEN, 17 Nisan 2015
    Son düzenleme: 19 Nisan 2015
  11. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19

Mesela siz üşenmeden bu kadar yazdınız ama boş yani kimsenin umrunda olmuyor ben bile kaç kere konu açtım yorumlarda bulundum geri dönüş bile olmuyor. Herkez her istedigini yapabiliyor . Yorum konusu zaten apayrı bişey insanlar bildiklerinede bilmediklerine de sırf yorum kasmak için saçma sapan şeyler yazıyorlar. Hele bazıları var konuyu okumadan masallah hayırlı üretimler yazıyor cogu konular böyle çöp haline geliyor. Ama buna bir dur diyen çıkmadı malesef.

Sayfayı Paylaş