Karadeniz Pet

İleride muhabbet kuşu sahibi olacağım, bakarmısınız?

• Konbuyu başlatan Mustafa SAĞDIÇ
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa SAĞDIÇ

Guest
Arkadaşlar bugün bir petshop'ta "Kafes+Ballı Kraker+Tünek+Kuş" falan filen hepsi 30 TL diyordu. Kafes boyut olarak şu kafesteki gibiydi;
338318_w640_h640_photo0020.jpg

Muhabbet kuşu ise 1 aylık olduğu söylenildi. Sizce fiyat iyimi ve resimdeki kadar büyüklükte bir kafes yeterlimidir 1 muhabbet kuşu için? Şunuda ekleyeyim gündüz vakitleri kafesin kapağı açık bırakmayı düşünüyorum yani gündüzleri kafese hapsetmeyeceğim (tabiiki alışasıya kadar kafesten çok çıkarmam ama alıştıktan sonra kapağı açık bırakırım) bu yüzden böyle bir kafes yeterlimidir? Teşekkürler.

Fiyat uygun kardeşim kuşta içindeyse. Kafesin boyuda uygun tek kuşa . Ancak Tünekleri böyle alma bunlar cok sallanıyor

İkitarafıta takılacak bir şekilde tünek almalısınız. Yoksa Bunlar cok sarsılıyor. Sağlam olmalı

Kardeşim Tüneğin 2 ucuda kafesteki tellere baglı olması lazım. Resimdeki Tüneğin Bi ucu takılı farkındaysan

kuşla berabermi 30 tl , bide yavru kusu vericek yani. kuşun fiyatı sadece 30 tl eder zaten, ucuz diye hasta yaşlı kuş alma kardeşim. yavru diyipde yani o anki sevincle sonradan pişman olma derim.
kafesi ve ekipmanları al, kusuda oturdugun semtdeki üretici arkadaşdan al hem sağlıklı olur

Arkadaşlar bugün bir petshop'ta "Kafes+Ballı Kraker+Tünek+Kuş" falan filen hepsi 30 TL diyordu. Kafes boyut olarak şu kafesteki gibiydi;
338318_w640_h640_photo0020.jpg

Muhabbet kuşu ise 1 aylık olduğu söylenildi. Sizce fiyat iyimi ve resimdeki kadar büyüklükte bir kafes yeterlimidir 1 muhabbet kuşu için? Şunuda ekleyeyim gündüz vakitleri kafesin kapağı açık bırakmayı düşünüyorum yani gündüzleri kafese hapsetmeyeceğim (tabiiki alışasıya kadar kafesten çok çıkarmam ama alıştıktan sonra kapağı açık bırakırım) bu yüzden böyle bir kafes yeterlimidir? Teşekkürler.

Ben, sadece kuşu 100 liraya aldım. 1 aylıktı ve şimdi ele geliyo çok tatlı (Maşallah) Kuş+kafes 185 tuttu benim . Sizinki biraz ucuz geldi. Yavru kuş diyor bide. Sadece kuşun en aşağı 50 falan olmalı bence. Birde biz o adamın haber vermesini bekliyorduk zaten dedi ki ; " Bazı yerlerde görürsünüz , kuş+kafes+oyuncaklar 35 lira diye. Şimdi o kuşun ne olduğu nerden geldiği belli değilki öyle oluyor. 12 yıl ömürlü kuş niye 2 ayda öldü sonra" gibi bir cümle kurmuştu. Ve ben eski kuşumuda kafesle falan ucuza almıştım , ne alışmtı ne de uzun yaşamıştı. 3 ay kadar bizimleydi. Pek önermem yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:59 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

Başka nasıl bir tünek alabilirim acaba?

Ayrıca tünek için , kafesin iki tarafından tutturulanlardan alın ve tünekler ağaç dalı olabilir. Eğer bulamazsanız , tünekler tahta tarzı olsun. Birde salıncak almayı unutmayın ama , aynalı olmasın , aynalı hiç birşey koymayın. Benim kuşum tünekleri de , salıncağı da tahta.
ayrıca kafes plastik olmasın. Boyalı falan olunca , yiyebiliyorlar. Altın rengindeki , metallerden alın :)

Son düzenleme:
Hepsi uygun ama canlıyı görmek gerek. Ayrıca denildiği gibi 1 tane tahta tünek takin

Ben aynı şeyleri kus dahil 35 e aldım bi üreticiden kuş acayip hareketli hic bir problemi yok ve 45 günlüktü. Tek sorun ele alıstıramadım acaip ürkek.

2 hafta gibi bir zaman oldu ve üreticiden aldım. Kuş hala çok hareketli. Ne zaman ölür tahmini hemen ölmezse :) Ön yargılı davranmamak lazım bence sırf fiyat uygun diye.

Bencede fiyat olarak değerlendirmemek lazım, bir petshop 15 TL derken diğer petshop aynı kuşa 30 TL derse mantıklı olan 30₺ olarak almak değil :)

Ucuz etin yahnisi kara olurmuş. Ucuza kalite alamazsınız.

Geri