Karadeniz Pet

ilgilenirseniz sevinirim

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar kuşlarım henüz 1 yaşında değil 1 dişi 1 erkek var. Ama farklı hiçbir şey yapmıyorlar. Ne yemden başka bişey yiyorlar ne yıkanıyorlar ne ucuyorlar. Dişi kuşum erkek gelmeden önce banyo yapmayı çok severdi. Ben bunların seveceği ne tür gıda ya da suyu sevmeleri için nasıl bir yöntem uygulamalıyım. Dışarı çıktıklarında bile hep aynı yere uçup orda kalıyorlar. Bu monotonluğu nasıl değiştirebilirim. Tüydeler ikiside dişinin tüyleri aldığımdan beri çok kötü sağlam tüyleri çıkması için doğal bir besin tarifi verir misiniz severek yiyecekleri. Bi de kızıştırmak için

Son düzenleme:
Arkadaşlar kuşlarım henüz 1 yaşında değil 1 dişi 1 erkek var. Ama farklı hiçbir şey yapmıyorlar. Ne yemden başka bişey yiyorlar ne yıkanıyorlar ne ucuyorlar. Dişi kuşum erkek gelmeden önce banyo yapmayı çok severdi. Ben bunların seveceği ne tür gıda ya da suyu sevmeleri için nasıl bir yöntem uygulamalıyım. Dışarı çıktıklarında bile hep aynı yere uçup orda kalıyorlar. Bu monotonluğu nasıl değiştirebilirim. Tüydeler ikiside dişinin tüyleri aldığımdan beri çok kötü sağlam tüyleri çıkması için doğal bir besin tarifi verir misiniz severek yiyecekleri. Bi de kızıştırmak için

@Ugur Genc size baska bir konu altinda basit mama tarifi vermis, bunu deneyin. Anladigim kadariyla kuslariniz mamaya aliskin degil, siz yilmadan surekli verin, uzerine dal dari ufalayabilirsiniz ilgilerini cekmeleri icin. Eninde sonunda tadina bakacaklardir.

Mamaya alistiktan sonra icine sebzede dograyabilirsiniz, mesela benimkiler ispanagi cok sever.

Disi kusunuzun banyoya aliskin oldugunu soylemissiniz, kafesinize banyoluk takin, disi girince onu goren erkek te zamanla alisacaktir banyoya.

Aslinda sorunuzun cevabini kendiniz vermissiniz. Tuy dokme donemi kusar icin pekte hos bir donem degil. Biraz sabirli olun. Ancak bu tuy dokme isi cok uzadiysa buda normal degildir. Belkide onlari huzursuz eden birseyler vardir. Aslinda ozellikle tuy dokme doneminde en sevecekleri sey banyo olacaktir. Banyoyu verdiginizde girmiyorlar diye hemen cikarmayin bence. Birde bu tuy dokme doneminde kuslarinizi bir sure salmasanizmi acaba. Belki istenmeyen kazalar olabilir.

Kuşlar uçmayınca kilo alıyorlar diye dışarı çıkartmamı önerdiler. Yağlanma olmuş. Ama dediğiniz gibi istenmeyen kazalar çok yaşandı. Bende ne yapacağımı bilemedim

Tüy değişimi dönemde kuşlar karın ağrısı çeker bi bakıma. o yüzden mümkün oldu kadar rahatsız etmeyin kafes dışına çıkartmayın sularına B vitamini takviyesinde bulunun haftada 2 gün ve banyoya alıştırmak için sevdiği ne olabilirse oyuncak yiyecek vs... mutlak birşey vardır banyolunun içine atın suyuna da doğal elma sirkesi damlatın 2 damla ki tüy kökleri rahatlasın daha kolay geçirsin tüy dönemini

Kuşlar uçmayınca kilo alıyorlar diye dışarı çıkartmamı önerdiler. Yağlanma olmuş. Ama dediğiniz gibi istenmeyen kazalar çok yaşandı. Bende ne yapacağımı bilemedim

Evet yaglanmalarini onlemek icin hareket etmeleri gerekli. Ama tuy dokme doneminde biraz oluruna birakmaz lazim. Kuslarinizda hem yaglanma var hemde tuy dokuyolar ise hareket etmemeleri okadar normalki. Haftada bir defa yesillik verebilirsiniz yaglanma problemi icin.

Herşeyin başı sabır ve iyi bakım.Biraz sabredersek onlara zaman tanımış oluruz.Hem onlarda birbirini tanımış olurlar.

Herkese çok teşekkürler yeter ki şu dönemlerde rahat oldunlar başka bişey istemiyorum

Geri