petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlginç bir soru ama merak ettim :D

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve OnurArtürk tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. OnurArtürk
    Gizli

Arkadaşlar benim kuşlar yaklaşık 1 haftadır çiftleşiyor ben hergün en az 3 kere çiftleştiğini görüyorum ne kadar çok eşleşirlerse o kadar hızlı mı yumurta verir...

Bide kuşumun ilk kuluçkaası olucak daha kaç hafta var yumurtlamasına tahminen??

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    10-12 günde yumurtluyor dişi.ne kadar çok çiftleşirlerse o kadar hızlı yumurta verir diye bişey yok varsa da ben bilmiyorum.ilk kuluçkalarda genelde boş yumurta oluyor tecrübesizler ya ondan.ama yavruda çıkabilir

3. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    2-3 günde bir yumurta gelicek.bundan hesapla

4. OnurArtürk
    Gizli

Kuşum 1 haftadır eş fakat daha kaç hafta var anlamadım?

5. burak1872
    Gizli

burak1872 Guest

https://www.facebook.com/showjumbo Arkadaşlar Batuhan Çolak İncelemenizi Tavsiye Ederim Gayet Saglikli Ve Başarili Kuşlar Mevcuttur Her Türlü Konuda Yardimci Olur Her İle Saglikli Bi Şekilde Gönderim Yapilir

6. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    çok merak ediyorsanız dişi kuşu elinize alıp yumurta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz..dişi kuşun poposuna hafifçe dokunun sertlik varsa yumurtadır sertlik yoksa yumurta yoktur

7. OnurArtürk
    Gizli

Evet de normalde kaç günde yumurtluyorlar?

8. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    10-12 günde yumurtluyor

9. OnurArtürk
    Gizli

Ben 1 ay sanıyordum valla çok saol yardımcı oldun teşekkür ederim...

10. Emre TURAN
    Gizli

Peki Selen Hanım biz dişiyi elimize alırsak o hayvan kafaları yemez mi? Kafesine yaklaşınca bile kaçacak delik arıyor. Hani gerçekten bilmediğimden soruyorum, hani hep söylerler, şöyle yapmayın, böyle yapmayın hayvanlar strese girer vs. sonuçta elimize alacağız biz bu kuşu. Stresin kralını yaşamaz mı?

11. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    çok merak ediyorsa sahibi bakmak için bu yöntemi uygular.ayrıca petshoptakiler veya bazı kuşçular da bu yöntemi uygulayın derler (petshoptakine sordum bide 15 senedir kuş yetiştiren kuşçuya sordum)birde yumurta tıkanması olabiliyor kuşlarda ya müdahale edilecek oda kuşu eline alarak yada kuş ölebilir..o zaman nasıl elimize alıyorsak bunda da alabiliriz.

12. Emre TURAN
    Gizli

Anladım. Şunun için sordum; yaklaşık 10 gün önce aldığım çiftin dişisinde yumurta olması durumundaki bütün belirtiler mevcut. Dışkısı çok büyük, kanatları düşük, sırtı, göğsü şiş ve günün büyük bir bölümünde yuvada. Günlerdir böyle ama. Hani aklıma geliyor kontrol edeyim mi diyorum ama bir yandan da çekiniyorum.

13. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    fotoğraf koyma şansınız var mı

14. Emre TURAN
    Gizli

Var. Hemen yüklüyorum.

15. Salih ÇEVİK

Beğenileri:
    1
    çiftleştikten 1 hafta sonra yumurtayı bırakır. yumurtalar gün aşırı çıkmaya devam eder..

16. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Vicente Bey eğerki dişi kuşunuz yuvada vakit geçiriyor ise , kuyrukta aşağı yukarı sallanma var ise ve pisliği normalinin baya bir büyüğü şeklinde pisliyor ise yumurta geliyor demektir..

Resim koyunca daha net cvp verebilirz..

17. Emre TURAN
    Gizli

Buyrun:

18. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    yumurta var hadi hayırlı uğurlu olsun :)

19. OnurArtürk
    Gizli

#19 OnurArtürk, 27 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Kasım 2013
  20. Emre TURAN
    Gizli

Teşekkür ederim, sağ olun. :) İnşallah bir aksilik çıkmaz.

Sayfayı Paylaş