Karadeniz Pet

İlginç ötüş şekli...

• Konbuyu başlatan obvural
  • Başlangıç tarihi
O

obvural

Guest
Merhabalar,

Dişi muhabbet kuşumu dün aldım petshop'tan yaklaşık 1 yaş civarlarında veya bir kaç ay küçük. Bugün balkona girip çıkarken dışarıdan gelen kuş seslerine karşı tepki verdi ve ötmeye başladı. Ancak sesi ilk duyduğumda saatin alarmı çalıyor zannettim. Kuşun ötüş şekli bana çok farklı geldi. Daha önce benzer durumla karşılaşan veya durumla ilgili fikri olan varsa öğrenmek isterim. Kuşun kısa bir videosunu çektim:

[YOUTUBE]WeR404EdSNE[/YOUTUBE]

Teşekkürler.

Ahahaha bunun kuş sesi olduğuna ben bile kanıt isterim diyebilirim :)
Büyük ihtimalle birşeyi taklit ediyor,bilirsinizki dişiler konuşmak yerine öncelikle zil ıslık seslerini taklit eder.Biryerde duyduysa onu taklit ediyordur :)

Ahahaha bunun kuş sesi olduğuna ben bile kanıt isterim diyebilirim :)
Büyük ihtimalle birşeyi taklit ediyor,bilirsinizki dişiler konuşmak yerine öncelikle zil ıslık seslerini taklit eder.Biryerde duyduysa onu taklit ediyordur :)

Kuşlar konusunda çok detaylı bilgiye sahip değilim ama bende öyle tahmin ediyorum. Yavru olmaması sebebi ile kaldığı petshop'ta sürekli duyduğu bir ses... belkide düzenli olarak çalan bir alarm sesi bile olabileceği aklıma geldi :). Eve ve bize alıştıktan sonra kuş sesleri dinletmeyi planlıyorum ama olumlu bir sonuç elde edebilir miyim emin değilim.

Geri