Karadeniz Pet

İlgisiz dişi

ENES SMSR

Yeni Üye
Merhabalar 1 ay önce bir ev üreticisinden almış olduğumuz çiftimiz (1 ağız yavru alındı dedi) erkeğinden gayet memnunun çiftleşmeye çok istekli ama dişide o isteği göremiyorum acaba dişide sıkıntı veya yağlanma mı var? yoksa zaman mı gerekiyor dişi heryeri kemirmeye çalışıyor yuvalığa taktım takalı 2 kez girdi bazen önünde durup kemiriyor erkek ondan fazla ilgi gösteriyor yuvalığa.. Kusmuklaşıyolar onda sıkıntı yok ama dişinin gözbebeklerinin kusmuklaşırken küçülüp büyüdüğünü 1 en fazla 2 kere gördüm.. Yorumlarınızı Bekliyorum
13502128_1222352891131425_940855028039622673_n.jpg

bıraz zaman gereklı bence acele etme zaman ver onlara

kalamar kemiği ve kuş kumu göremedim varsa sorun yok ama yoksa alınız kalamar ı dişiler cok kemirebiliyor özellikle kızgınlık zamanların da gerekli tünekleride ahşap la değiştiriniz biraz daha zaman tanımalısın kumuk lar kemirmeler iyiye işaret inşallah kısa zamanda yavrularınızı alırsınız saygılar

Bilgilendirdiğiniz icin teşekkürler tahta tunek daha fazla yapmaya calisacagim insallah kus kumu var soldaki ufak suluğa benzer kutuda kum var dişi onu cok yiyor ortadaki odunuda kemiriyor goruldugu gibi gaga tasi var ama kalamar almaya çalışacağım :)

kalamar kesinlikle bulundurun kafeste eksik etmeyin eş kuşlar özellikle dişiler cok kemirirler

Kafes geniş oldukça güzel maşallah kuşlarına.
Yaz ayındayız havalar çok sıcak yavru alacağım diye kuşları yorma bence yuvalığı sök.
Aralık ayında takarsan çok güzel yavru alırsın genelde o aylarda kızışma çiftleşme başlıyor :)

Abi daha once boyle yavru alma deneyimim olmayinca heycanliyim ya :-D disi kusum vardi 9 yil yasadi tek abi yuvaya zaten pek girip çıktıkları yok kizistirici filanda vermiyorum bence alismasi icin dursun ne zaman canlari isterse yavrulasinlar :-D kalamar almaya calisacam abi :-D

Arkadaşlar gerekli açıklamarı yapmış ama herşeyin başı öncelikle sabır enes kardeşim. Kimi zaman 1 ay kimi zaaman 2 yıl bekleniyor şans nasıp kısmet

Aynen öyle yardim etmeye calisan herkese tesekkur ediyorum :)

bende de aynı sorun var, 2 ay oldu anca öpüşüp ağızdan yem veriyor başka bir icraat yok, çiftleşmiyorlar

Bendeki muhabbet kuşları yaklaşık 1.5 yaşında yavru iken aldım çift olarak gayet güzel anlaşıyorlar yem kusuyorlar birbirlerimi kaşıyorlar erkek herzaman kur yapıyor ama dişi oralı değil. Dişi erkekge bakarak biraz iri kafestede gaga taşı kalamar kemiği kuş kumu var gayet temiz ortamları yuvalık takılı ama daha yuvalıgın deliğinden bile bakmıyorlar 2 haftada bir mama yapıyorum azda olsa yiyorlar her 2 yada 3 güne bir havuç asıyorum yarım yiyorlar ama dişide bi faliyet yok sebebi ne olabilir ne yapmalıykm teşekkürler.