petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlgisiz dişi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ENES SMSR tarafından 21 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    Merhabalar 1 ay önce bir ev üreticisinden almış olduğumuz çiftimiz (1 ağız yavru alındı dedi) erkeğinden gayet memnunun çiftleşmeye çok istekli ama dişide o isteği göremiyorum acaba dişide sıkıntı veya yağlanma mı var? yoksa zaman mı gerekiyor dişi heryeri kemirmeye çalışıyor yuvalığa taktım takalı 2 kez girdi bazen önünde durup kemiriyor erkek ondan fazla ilgi gösteriyor yuvalığa.. Kusmuklaşıyolar onda sıkıntı yok ama dişinin gözbebeklerinin kusmuklaşırken küçülüp büyüdüğünü 1 en fazla 2 kere gördüm.. Yorumlarınızı Bekliyorum13502128_1222352891131425_940855028039622673_n.jpg

2. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    kafes düzeni nasıl sizce?
    [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

3. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
    bıraz zaman gereklı bence acele etme zaman ver onlara

4. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    kalamar kemiği ve kuş kumu göremedim varsa sorun yok ama yoksa alınız kalamar ı dişiler cok kemirebiliyor özellikle kızgınlık zamanların da gerekli tünekleride ahşap la değiştiriniz biraz daha zaman tanımalısın kumuk lar kemirmeler iyiye işaret inşallah kısa zamanda yavrularınızı alırsınız saygılar

5. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    Bilgilendirdiğiniz icin teşekkürler tahta tunek daha fazla yapmaya calisacagim insallah kus kumu var soldaki ufak suluğa benzer kutuda kum var dişi onu cok yiyor ortadaki odunuda kemiriyor goruldugu gibi gaga tasi var ama kalamar almaya çalışacağım :)

6. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    kalamar kesinlikle bulundurun kafeste eksik etmeyin eş kuşlar özellikle dişiler cok kemirirler

7. Rramazan33

Rramazan33 Member

Beğenileri:
    9
    Kafes geniş oldukça güzel maşallah kuşlarına.
    Yaz ayındayız havalar çok sıcak yavru alacağım diye kuşları yorma bence yuvalığı sök.
    Aralık ayında takarsan çok güzel yavru alırsın genelde o aylarda kızışma çiftleşme başlıyor :)

8. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    Abi daha once boyle yavru alma deneyimim olmayinca heycanliyim ya :-D disi kusum vardi 9 yil yasadi tek abi yuvaya zaten pek girip çıktıkları yok kizistirici filanda vermiyorum bence alismasi icin dursun ne zaman canlari isterse yavrulasinlar :-D kalamar almaya calisacam abi :-D

Rramazan33 bunu beğendi.
  9. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    729
    Arkadaşlar gerekli açıklamarı yapmış ama herşeyin başı öncelikle sabır enes kardeşim. Kimi zaman 1 ay kimi zaaman 2 yıl bekleniyor şans nasıp kısmet

10. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    Aynen öyle yardim etmeye calisan herkese tesekkur ediyorum :)

11. filteke

filteke New Member

Beğenileri:
    0
    bende de aynı sorun var, 2 ay oldu anca öpüşüp ağızdan yem veriyor başka bir icraat yok, çiftleşmiyorlar

12. İsmail-de

İsmail-de New Member

Beğenileri:
    0
    Bendeki muhabbet kuşları yaklaşık 1.5 yaşında yavru iken aldım çift olarak gayet güzel anlaşıyorlar yem kusuyorlar birbirlerimi kaşıyorlar erkek herzaman kur yapıyor ama dişi oralı değil. Dişi erkekge bakarak biraz iri kafestede gaga taşı kalamar kemiği kuş kumu var gayet temiz ortamları yuvalık takılı ama daha yuvalıgın deliğinden bile bakmıyorlar 2 haftada bir mama yapıyorum azda olsa yiyorlar her 2 yada 3 güne bir havuç asıyorum yarım yiyorlar ama dişide bi faliyet yok sebebi ne olabilir ne yapmalıykm teşekkürler.

Sayfayı Paylaş