Karadeniz Pet

İlgisiz erkek

eginenes

Yeni Üye
Yavru aldığım dışı kuşum olgunlasinca kizisma dönemine girdi gagası kahverengimsi bir renk şu an onu öyle görünce gidip yaşına denk olabilecek bir erkek aldım.alalım 7-8 gün oldu ama halen çekingen korkak ve tirsiyor. Dışı kusum öpmeye tüylerini temizlemeye ve yem vermeye başladı ve bazen ayak atıyor erkek kusuma buna rağmen erkekte bir reaksiyon yok ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum olabilecek her yardıma açığım yeni başladım bu gonulisine yardım bekliyorum sizden

7-8 gun oldu diyorsun bu sure kusun alismasi icin cok kisa bir sure sen kuslarina yemlerini sularini ve mamalarini duzenli bir sekilde ver yeterli

Yeni kuşun ortama alıştığında o da karşılık verecektir dişiye..
Hayırlı olsun.
Abi teşekkür ederim.peki bu alışma süreci ne kadar sürer ..birde kafesin yanına biri yaklaşınca yada ortamda biri ayağa kalkınca herhangi birşey görünce kafeste deli gibi kacisiyor nasıl bir yol izlemeliyim.

Tmm abi çok gir çik olmayan bir odaya alıp karismayacam bakalım ne olacak ayrıca bi erkek kuş daha var onuda kafese atıp ikisinden birini seçmesini sunmak mantıklı olur mu ??.. ve bu durumda kafese yuva takmalimiyim ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:27 --

Rahatsız etmezsen 2-3 haftaya alışır.. Sürekli oturduğunuz odada durmazsa iyi olur.
Abi hbr bkliyorum..

O kuş ortama alismamistir daha ortama alisinca yerinde duramaz Güle güle besleyin

kardes sendeki durumun aynisi bendede var erkegi getireli 3 ay oldu disi istekli erkekte tik yok

Geri