Karadeniz Pet

ilgisizlik

celilkurt87

Meraklı Üye
yaklaşık 10 gün önce muhabbet kuşu aldım bir erkek bir dişi. birbirlerine hiç ilgileri yok. sadece aynı yemlıkten yemek yerken rekabet için birbirlerini gagalıyorlar. kızıştırıcı yem aldım yemlerıne kattım erkeğin başının çevresinde küçük küçük yenii sivri tüyler çıkmaya başladı gene ilgi yok. kafeste yan yanalar ama bırbırlerı yokmus gıbı tek kuşmuş gibi davranıyorlar. acele mı edıyorum acaba bırı bana yardım edebılır mı mantıklı sekılde anlayan bırı lutfen?

Öncelikle merhabalar ,

10 günlük kuştan birşey beklemek doğru olmaz diye düşünüyorum.Eve yeni gelen kuşlar ortama , kafese ve yerine alışması biraz zaman alır.

Sizin yapmanız gereken mama ve vitamin takviyesi ve düzenli bir kafes.

Gerisini onlara bırakın , zamanla hepsi olur.

Öncelikle eş olmamışlar :) yani şöyle söyliyeyim birbirlerini beğenmemişler hangisini beğeniyorsan erkeği ise al kafesle birlikte git aldığın yere ordaki dişileri tek tek dene bırak kuşun kendi seçip beğenip istediği eşi alsın sen seçme :)

yada ikiside erkek veya ikiside dişi olabilir resim atarsan daha iyi anlayabiliriz

saygılarımla

ben baya arştırma yaptım erkeklik dişilikte problem yok. galıba zaman gerekecek Serkan beyin dediği gibi. peki hangi marka vitamini tavsiye edersiniz ve kullanıs seklı nasıldır anlatır mısınız? kafesimle süreklı suyunu degıstırdıgım 1 suluk 1 gaga tası 1 murekkep balıgı kılcıgı 1 yavruluk 2 yemlık var. genellıkle gunduzlerı odada yalnızlar ses olmaz bunlar olumlu mudur?

ben avi-vit kullanıyorum serkan bey hatırlarsam farklı bir vitamin kullanıyordu herhalde süpervit

kardeşim kuslarının yemini suyunu vitaminini eksik etme eş tutarlar benim 2 çiftim var 2sinide ayrı ayrı aldım ama biraz zamana ihtiyacları var biraz zaman tanı hemen eş tutmazlar sabretmen gerek bide her çift kuş kavga eder kücük önemsiz kavgalar eger birbirini yaralayacak kötü kavga ederlerse ayır birbirinden simdilik bu kadar inşallah çabucak eş tutarlar hayırlı olsun.

yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. vitamin desteği mutlaka alacağım. zaman geçtikçe gelişimi sizlerle paylaşırım.