petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk cücük geldi:):)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tr0xt tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar daha önce konu açmıştım kuşlarımın ikiside 8 9 aylıklar bugün ilk kuluçkasının ilk yumurtasından yavru çıktı şuana kadar adananın havasından olsa gerek sadece yemlerini sularını vitaminlerini verdim kuşlarım maşallah gerek kuluçka döneminde gerek öncesinde herşeyi yaptılar 19. günde de yavru çıktı bundan sonra neler yapmam gerekiyor. Kontrol de edemiyorum tam olarak rahatsız olmasınlar diye sadece gördüm ve sesi geliyor sizce artık neler yapmalıyım kontrol ederken nasıl bir yöntem izleyeyim dişi bu aralar hırçın da zaten neler yapayım:D:D

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    İmkan varsa haftada 3 gün mama takviyesi yaparsan bir de her gün bir tur kontrol edebilirsin.
    Yumurtaların tümü çıkınca yuvalıkta temizlik yapabilirsin.

3. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    günde bir kere kontrol edebılırsın ılk kuluckaları ise yavruyu beslemeye bılırler o yuzden kontrol şart

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Levent ağabeyime katılıyorum günde bir defa kesinlikle kontrol edin. Sonra ben mamayı iki günde bir veriyorum yavrular çıktıktan sonra. Bu dönemde özellikle sularına dikkat edin çok su tüketirler. Maşaallah yavrunuza da kuşlarınıza da

5. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    tamam abi mamayı kendim yapıp veriyorum zaten arada çıktıktan sonra folluğu ellememde bir problem olmazsa yaparım

teşekkür ederim peki kuş hala diğer yumurtaların üzerine yatıyor folluktan çıkmazsa nasıl kontrol edeyim

sularını ve suluk bakımlarını günlük yapıyorum teşekkür ederim cevabınız için

6. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    yuvalık kapısını acınca kalmıyor mu ?bazı dışıler cok sahıplenıyor yavrulaları ve yumurtaları :)elinle kışkışla :)

7. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    yok ya gözümün içine bakıyor hadi yürü git bakim der gibi:D erkek de içerde dişiyle beraber yatıp duruyor dişiyi besliyor heralde kaşıyor arada ezmez inşallah

8. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    valla o zman hiç elleme bence yemını suyunu mamasını ver sen gerisini onlara bırak :)

9. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    tamam o zaman yem su konusunda sıkıntı yaşamam acemiyim rahatsız edip de yanlış birşey yapmak istemiyorum zaten:)

10. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    maşaal dıyelım insallah saglıklı bır sekılde buyurler

11. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ettim sağolun hepiniz inşallah sıkıntı çıkmaz:)

Sayfayı Paylaş