Karadeniz Pet

İlk cücük geldi:):)

tr0xt

Meraklı Üye
arkadaşlar daha önce konu açmıştım kuşlarımın ikiside 8 9 aylıklar bugün ilk kuluçkasının ilk yumurtasından yavru çıktı şuana kadar adananın havasından olsa gerek sadece yemlerini sularını vitaminlerini verdim kuşlarım maşallah gerek kuluçka döneminde gerek öncesinde herşeyi yaptılar 19. günde de yavru çıktı bundan sonra neler yapmam gerekiyor. Kontrol de edemiyorum tam olarak rahatsız olmasınlar diye sadece gördüm ve sesi geliyor sizce artık neler yapmalıyım kontrol ederken nasıl bir yöntem izleyeyim dişi bu aralar hırçın da zaten neler yapayım:D:D

Levent ağabeyime katılıyorum günde bir defa kesinlikle kontrol edin. Sonra ben mamayı iki günde bir veriyorum yavrular çıktıktan sonra. Bu dönemde özellikle sularına dikkat edin çok su tüketirler. Maşaallah yavrunuza da kuşlarınıza da

İmkan varsa haftada 3 gün mama takviyesi yaparsan bir de her gün bir tur kontrol edebilirsin.
Yumurtaların tümü çıkınca yuvalıkta temizlik yapabilirsin.

tamam abi mamayı kendim yapıp veriyorum zaten arada çıktıktan sonra folluğu ellememde bir problem olmazsa yaparım

günde bir kere kontrol edebılırsın ılk kuluckaları ise yavruyu beslemeye bılırler o yuzden kontrol şart

teşekkür ederim peki kuş hala diğer yumurtaların üzerine yatıyor folluktan çıkmazsa nasıl kontrol edeyim

Levent ağabeyime katılıyorum günde bir defa kesinlikle kontrol edin. Sonra ben mamayı iki günde bir veriyorum yavrular çıktıktan sonra. Bu dönemde özellikle sularına dikkat edin çok su tüketirler. Maşaallah yavrunuza da kuşlarınıza da

sularını ve suluk bakımlarını günlük yapıyorum teşekkür ederim cevabınız için

yuvalık kapısını acınca kalmıyor mu ?bazı dışıler cok sahıplenıyor yavrulaları ve yumurtaları :)elinle kışkışla :)

yuvalık kapısını acınca kalmıyor mu ?bazı dışıler cok sahıplenıyor yavrulaları ve yumurtaları :)elinle kışkışla :)

yok ya gözümün içine bakıyor hadi yürü git bakim der gibi:D erkek de içerde dişiyle beraber yatıp duruyor dişiyi besliyor heralde kaşıyor arada ezmez inşallah

Geri