Karadeniz Pet

İlk defa Muhabbet Kuşu Besliyorum.

Mahmut Özpoyraz

Yeni Üye
Arkadaşlar sizlere sorularım olucak.
PQVQjm.jpg

-Dişimi erkekmi
-Kaç yaşında
Birde 2 aydır besliyorum elimden yem yediriyorum ama hala parmağıma alıştıramadım çok korkak sitede ele alıştırma taktikleri ile ilgili herşeyi okudum ve hiçbir sonuç alamadım.

Ceresini önden çekseydiniz keşke. Buradan erkek gibi duruyor ama bilemiyorum. 2 aydır alıştıramamanız kötü olmuş şimdi yabaniliğe alışmıştır o. Mesela ben 2. gün parmağa alıştırmıştım. Alıp kafese koyup beklerseniz alışmıyor önce elini kafesin dışından göstereceksin yavaş hareketlerle 5 dk. Sonra kafesin içine sokacaksın elini ama milim milim sonra kuş tünekte otururken elin kafeste 15dk bekleyecek ve kuş elinin zararsız olduğuna kanaat getirecek sonra hafif hafif kuşun göğsüne dokunacaksın parmağınla ama dik değil paralel bir şekilde bunu tekrarlayacaksın sonra parmağınla ittireceksin dengesini kaybedeceği için parmağına konacak ilk kez biraz hareketsiz duracaksın sonra diğer parmağınla yine aynı şekilde dengesini bozup gelmesini sağlayacaksın. Başlarda zor gelir sonra merdiven şeklinde sürekli yaparsın hayvan şartlanır ve ittirmesen bile hoplayarak gelir. Ama bunları 2 ay önce yapsaydın daha etkili olurdu şimdi ortama alıştığı için kaçacak yerleri bilir sen uygulayamadan kaçar. Yine de bıkmadan denemen gerek.

Bence iyi arastirsaydin en fazla 1, 5 aylik yavru olmasi lazim cok iyi alistirman icin yasi buyukse alismasi cok zor ben de anlamzdim mubisten simdi 1 yil olacak subatta kus kimseden yabancilik cekmiyir 20 den fazla kelime biliyor bayada taklit yapiyor yavru olunca ogretmekte kolay oluyr

Eksik anlattım sanırım 2aydır parmağa alıştırma taktiklerini deniyorum hepsini uyguladım dediklerinizide yaptım hiçbir sonuç alamadım sürekli kaçıyor fotoğrafı çekerken bile ürküyor.?

Bana DİŞİ GİBİ GELDİ Yakından çek üstatlar yorum yapsın

Yarın atıcam yeni fotolar,alıştırma konusunda yorum yapabilicekmi varmı veya kaç yaşında.?

Geri