petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ilk defa yapıam çiftleşmede ne yapılır ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve murat_febe tarafından 18 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. murat_febe

murat_febe New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bu bazı okuduklarım kadarıyla kafamda sooru işareti oluştu ben ilk defa çiftleştirme yapıcam çiftleştirmeden önce mama ve vitamin verin olayı nedir kuşlar daha fazla kızşsın çabuk çiftleşsin diye yapılan bişeymi bu ? yada bunun dışında ne yapmalıyım ?

2. umut solmaz

kardeş mama vitamin (gaga taşı) olayı dişi kuş yumurtlarken halsiz düşecek onu canlandırması için hem mamanın erkek kuş için kusumu daha rahat yavrular daha kolay yiyor kızıştırmak içinde nijer yemi gaga taşıda yumurtaların salam olması için mürekkep balığı kemiği kullanıyorum ben migroslarda satılıyor

3. murat_febe

murat_febe New Member

Beğenileri:
    0
    ben kabuksuz yem alıyorum bu nijer yemi dediğiniz küçük siyah şeyler sanırım onlardan içinde var. mürekkep balıgı dediğimiz kuşcularda falan satılıyor sanırım.
    mamayı benim mi yapmam gerek ?

4. umut solmaz

internet kesildi biraz geç cevap verdim özür olsun hocam ben kabuksuz yemi önermem kuşu tembelliğe itiyor evet o küçük şeyler nijer ben yemlerin hpsini ayrı alırım nasıl istiyorsam öyle karıştırrım yemleri sizede öneririm mürrekkep balığına gelince evet kuşçularda satılıyorda ordan aldığınızda tutucak felan olmuyor iple bağlamanız gerekiyor sonra kırılıyor veya ip kopuyor migrosta direk tutacığı ile satıyorlar

5. murat_febe

murat_febe New Member

Beğenileri:
    0
    migros ne bölümünde oluyor acaba bu yem satılan köpek kedi maması falan satılan reyonlarda sanırım bide bende kızışmış dişi var ama o nijeri yemiyor sadece yemi yiyor yemin üstünde genelde hep onlar kalıyor

Sayfayı Paylaş