Karadeniz Pet

İlk deneyimim

İ.Ethem Şatırer

Yeni Üye
4 gün önce hediye olarak 50 günlük 2 erkek muhabbet kuşu geldi ve aynı anneden.İlk deneyimim olduğu için birkaç sorum olacak(siteyi biraz inceledim).
Öncelikle 80 km yolculuk yaptılar.
İlk sorum 2 erkek kuşu beslememde bir sakınca var mı?Sonradan sıkıntı olur mu?Çünkü birisi korkuyor diğeri ise hareketli fıtratta.Hareketli olan diğerini koruyor.
2.sorum: Yem olarak veya mama olarak neler verilebilir ?
3: Bugün pet shoptan birine sordum, internetten vs. muhabbet kuşu sesi dinlesin felan dedi ve 2 kuş ise zor alıştırırsın felan dedi fakat ben ikisinide beslemek istiyorum , doğrumu yapıyorum ?
Daha taysiyeleriniz varsa eksik etmezseniz sevinirim , Şimdiden çok teşekkürler :)

1. sikinti cikmaz ama ilerde ciftlesmek istediklerinde kizistignda ciddi kavgalar cikabilir aralarinda
2.yem olarak petshopcunuza gidip en iyi yemden alin mama olarak yuurta mamasi en guzelidir
3.konusmasini istiyrsan kus sesi dinletmen cok yanlis oolur iki kusu ayni anda evcillestirmek harbiden cok zor o yuzden ikisini farkli odalara koyun 1-2 haftada evcillesririp geri birlestirirsin aksi takdirde baya bi ugrastirirlar

Taysiyeleriniz için çok teşekkür ederim , yumurta mamasında sarısını da katacakmıyım ?Aynı zamanda kabuğunu da inceltip verebilirsiniz Kalsiyum açısından dediler fakat mürekkep kemiği ve ayrı bi vitaminli ağız taşı da var .

Son düzenleme:
Geri