Karadeniz Pet

İlk göz ağrım,Nanem :)

karadag

Yeni Üye
İyi akşamlar forum ailesi. Bende bugün ilk kuşumu sahiplendim .Henüz minik bir yavrum var. Küçük kız kardeşim sağolsun bana bırakmadan kuşumuza "Nane" adını verdi. Dişimiz artık evimizin nanesi oldu :) Evdekiler baya ilgililer umarım hep boyle sürer.Sizlerinde tavsiyesi ile Kordon Kafes'ten kafesimi sipariş ettim,biraz ucuzdu sanırım bununla orantılı olarak düşük kaliteli oluyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı oldu. Olsun bakalım henüz acemiyiz ilk kuşumuz ondan böyle şeylerle karşılaşabiliyoruz.Neyse buradan sonraya resimlerle devam edelim.

Kargomuz ilk olarak gelir ve içinden çıkan kafesi yavaş yavaş toparlarız.

osbdae.jpg

2drweuh.jpg

bg7o5d.jpg

9v8ffn.jpg

2q81si9.jpg

Ve sıra hanımefendilerini kafesine alma çabalarımıza gelir :)

fymp03.jpg

30t311e.jpg

2hcfh2s.jpg

10h59o8.jpg

Buda bonus olsun :)
2dgkebt.jpg

Güncel halimiz bu şekilde kafes düzenimiz biraz zayıf sanırım. Önerilerinize yorumlarınıza açığım. Düşüncelerinizi söylerseniz benim için güzel tecrübeler olacağına inanıyorum. Bu arada o kız kardeşime kuşla konuş ilgilen dediğim için başında ders çalışıyor :)

2ryr9jq.jpg

Levent ACAR abimize çok teşekkür ederim bana çok güzel bir kuş sahiplendirdi ve tavsiyelerde bulundu. Kısa sürede daha çok bilgilenip kuşumu daha güzel bir alanda besleyeceğim

Hayırlı olsun hadi gözün aydın :) Kafes dibine ızgara koymazsan kuşun kağıdı kemirebilir. Yemliği neden kafesin yemlik kısmına takmadın? Neyse zamanla her şeyi oturur. Bir de pencere kenarı ve duvar köşelerinde hava akımı biraz fazla olabiliyor o yüzden kafesi akım olmadığını düşündüğün bir yere koyarsan daha iyi olur diye düşünüyorum.Keyifli hobiler :)

Maşallah, hayirli olsun, keyifle besleyin.
Cok tesekkurler :)

Hayırlı olsun hadi gözün aydın :) Kafes dibine ızgara koymazsan kuşun kağıdı kemirebilir. Yemliği neden kafesin yemlik kısmına takmadın? Neyse zamanla her şeyi oturur. Bir de pencere kenarı ve duvar köşelerinde hava akımı biraz fazla olabiliyor o yüzden kafesi akım olmadığını düşündüğün bir yere koyarsan daha iyi olur diye düşünüyorum.Keyifli hobiler :)

Acikcasi yemlik diye bir kisim oldugunu bilmiyordum. Tam olarak neresi acaba :)
Hava akimi konusunda bir problem yok gunduzleri kus yemek masasinda aksam vakti kucuk sehpamiz var yine ayni yerde orada duruyor.

2 adet yemlik kapınız var yemlikler orda olursa kus kafeste daha rahat hareket eder sulugun hemen yanında üstüne tül denk gelmiş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:28 -->-> Daha önceki mesaj 23:27 --

Kus kumu ve kalamar kemiğide kafeste bulundurmalısınız

Maşallah.
Hayırlı olsun.
Güle güle besleyin.

2 adet yemlik kapınız var yemlikler orda olursa kus kafeste daha rahat hareket eder sulugun hemen yanında üstüne tül denk gelmiş

Kus kumu ve kalamar kemiğide kafeste bulundurmalısınız

Dediğiniz gibi yaptım yemlik dışarda bir nebze olsun içerisi rahatladı çok sağolun yavaş yavaş ürünleri alacağım kuşum için

Maşallah.
Hayırlı olsun.
Güle güle besleyin.

İyi dilekleriniz için çol teşekkür ediyorum :)

Güle güle besleyin maşallah

hayırlı olsun
ömrü uzun olur inş.

Teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 18:23 --

Kusumuza yeni oyuncak aldim,ahsap tunek de hediyemiz :)

2w594jr.jpg

2z8zucp.jpg

hocam ilerde siz kuşunuzun yanına erkek almayı düşünüyor musunuz?
benim oğlanın yanına dişi alayım diyorum ama kafam karışık 2 kuş nasıl olur

Valla su an bile almayi dusunuyorum hayvancagiz sanki yalniz basina hissediyor kendini ama daha 2 aylik olusu bana soru isaretleri olusturuyor. Yeni bir kafesle birlikte cift yapabilirim sonbahara dogru hem biraz daha eriskin olur hemde daha iyi derecede isler yaparim. Su an hem bilgisiz olusum hem maddiyatin kisitli olusu anca bu kadari oluyor. Bide soyle bir durum var ben yavru almak icin cift yapmak istemiyorum. Cunku en ufak olsun bilgim yok uretim konusunda hos bunu ticarete de dokmeyecegim icin hic bulasamam. Ancak kuslarda da kisirlastirma muhabbeti varsa ve ciftlesmemeleri onlara sikinti vermezse o sekilde ciflerim kusumu. Yoksa gercekten 2-3 kusa bakmak sabir ve vakit ister

Valla su an bile almayi dusunuyorum hayvancagiz sanki yalniz basina hissediyor kendini ama daha 2 aylik olusu bana soru isaretleri olusturuyor. Yeni bir kafesle birlikte cift yapabilirim sonbahara dogru hem biraz daha eriskin olur hemde daha iyi derecede isler yaparim. Su an hem bilgisiz olusum hem maddiyatin kisitli olusu anca bu kadari oluyor. Bide soyle bir durum var ben yavru almak icin cift yapmak istemiyorum. Cunku en ufak olsun bilgim yok uretim konusunda hos bunu ticarete de dokmeyecegim icin hic bulasamam. Ancak kuslarda da kisirlastirma muhabbeti varsa ve ciftlesmemeleri onlara sikinti vermezse o sekilde ciflerim kusumu. Yoksa gercekten 2-3 kusa bakmak sabir ve vakit ister

hocam aynen bende senin gibi düşünüyorum , bende isterim ama atıyorum yavru oldu 3-5 tane o zaman satmayada kıyamaz insan mecbur kafes vs imkanlar büyütülcek o da masraf , bi yandan şey düşünüyorum bende acaba benim oğlanın yanına bi oğlan daha alsam arkadaş gibi takılırlar mı diye sorular sorular :)

hocam aynen bende senin gibi düşünüyorum , bende isterim ama atıyorum yavru oldu 3-5 tane o zaman satmayada kıyamaz insan mecbur kafes vs imkanlar büyütülcek o da masraf , bi yandan şey düşünüyorum bende acaba benim oğlanın yanına bi oğlan daha alsam arkadaş gibi takılırlar mı diye sorular sorular :)
Aynı soru bende de var kız kıza takılırlar mı :) Ama şimdilik biraz daha büyütelim yazı bitirsinler belki çift yapar rahatlarız hepimiz :)

kuş bana erkek gibi geldi.

Abi kuşu Levent abiden dişi diye aldım,dişidir yani Levent abi de yamuk olmaz. Belki fotoğrafta ışık vs sizi yanıltmış olabilir