Karadeniz Pet

İlk Göz Ağrım

• Konbuyu başlatan Esxi
  • Başlangıç tarihi
E

Esxi

Guest
Herkese Merhaba, dün dediğim gibi bu gün bir piyasa araştırması yapıcakdım ama ilk gittiğim dükkandan kuşumu sahiplendim :)

Dükkan da sadece balıkalr ve kuşlar vardı ve dükkan sahibide kuş üreticisi olduğunu söyleyince 1 tanede kuş beğenince oracıkda aldım :)

Şimdi eve geldik ve kuşu kutusundan çıakrtıp kafesine saldım. Çılgınca çırpındı kafesi gezdi etrafa bakdı sanıyorum etrafı tanımak istedi, sonrasında durdu ve hiç hareket etmiyor.

Acaba korkmuş olabilir mi ?
2 gün boyunca bırak kuşu etrafı tanısın yerien alışsın, sonrasında yakınlaş dedi üreticisi.

Henüz 1 Aylıkmış, ve hiç ses çıkartmıyor ben anlamadım :)

Edit: Youtubeden Muhabbet kuşu sesi açdım, kuşum ötmeye başladı :D

XWE9Y5.jpg

Telefonum bir süre olmadığı için Laptap kamerası ile çekdim. Çok tatlı Mavi Beyaz bir kuş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ustalarda yorumlar ama bu fotoğraftan pek 1 aylıkmış gibi görünmüyor kardeşim, ama güzel kuş, sağlıkla büyüütürsün inşallah. biraz daha zaman tanı ona, bir süre çıkartma kafesten etrafı iyice gözlemlesin. bir yazıda okumuştum, muhabbet kuşlarının gözleri saniyede 300 resim çekermiş yeni bir yere getirildiğii zaman. bırak o fotolarını çeksin kısa sürede tanıyacaktır etrafı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Guzel kuş yandan degilde tam önden resmini koysana rengi çok guzelmis ama yavru olduda kesin ama 2 aylık falandir erkek gibi sanki yandan belli olmuyoki tam..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:22 --

ilk 3 gün falan çıkarma kafesten alışsın etrafa gerci 2 gun önce bende aldim yavru 45 gunluk falan 2. gun çıkardım kafama bile konuyo kafeste durmuyo hızlı kaynastik sevdi beni .)

Benim kuşum da ilk aldığım zaman hiç yerinden oynamıyordu tek yaptığı tünekte duruyordu, ama 1 hafta sonra falan açılıyorlar, bende alalı 2 hafta oldu benimki de bana alışmasına rağmen kafese koyduğum zaman o kadar hareket etmiyor hala çok fazla :) yavru olmasına veriyorum bende..

petshopcular hep yalanci ya 1 aylıkmış .) 1 aylık kuş acamaz bile

petshopçular kşun yaşından en az 3-4 ay kırparak söylerler yaşını

Yakın yeni resimler çekersen daha iyi anlaşılır.fazla bağlanmadan değişirsin.bende petşopçuda bir sürü kuş içinden erkek yavru diye 3_4aylık pakistan seçmişim.kuşçuda erkek yavru dedi.15 gün sonra geri verdim.

Guzel kuş yandan degilde tam önden resmini koysana rengi çok guzelmis ama yavru olduda kesin ama 2 aylık falandir erkek gibi sanki yandan belli olmuyoki tam..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:22 --

ilk 3 gün falan çıkarma kafesten alışsın etrafa gerci 2 gun önce bende aldim yavru 45 gunluk falan 2. gun çıkardım kafama bile konuyo kafeste durmuyo hızlı kaynastik sevdi beni .)

Telefonum bozuldu malesef, net çekemiyorum laptop kamerasıyla ancak bu kadar :)

Çabuk kandırılan bir tip ve bu işde acemi olduğum için 1 aylık diye yuttum ama bariz belli 1 aylık olmadığı zaten. Göz keanrları Gri.

daha net bi resim koyabilireniz güzel olur benim ilk kuşumda ilk geldiğnde hiç ses cıkartmıyodu sizin yaptıgınız gibi kuş sesi duyunca ötmeye başladı bence daha küçük kuşunuz 3-4 gün kafeste kalsın ama sürekli konuşup ilgilenin sonra cıkartın kafesten zamanla size alışacaktır.

Yakın yeni resimler çekersen daha iyi anlaşılır.fazla bağlanmadan değişirsin.bende petşopçuda bir sürü kuş içinden erkek yavru diye 3_4aylık pakistan seçmişim.kuşçuda erkek yavru dedi.15 gün sonra geri verdim.

üzerine basarak tüm kuşlar kendi üretimim, yerli ırk dedi.
Ben kuşu çok sevdim, öyle yada böyle alıcakdım zaten adamın günahı boynuna.

Tam oalrakda petshop değil, sadece kuş ve balık var kuş ağırlıklı.

Benim aldığım yerde öyleydi.ama satmak için takla atıyolar.meraklı meraklı gidiyoruz acemi olduğumuzu yeterki anlamasınlar.onlarda biliyo biraz alışınca geri vermenin zor olduğunu

Dişi gibi geldi bana. Dişiler erkekler kadar çok ötmez. Erkek muhabbet kuşları doğanın ötücülerindendin.

Dişi gibi geldi bana. Dişiler erkekler kadar çok ötmez. Erkek muhabbet kuşları doğanın ötücülerindendin.

Ceresinin Altı Açık Mor yukarıya doğru beyazlaşa doğru gidiyor. Resimlere bakdığımda Erkeğe daha yakın geldi bana ama Telefonum elime geçdiğinde yakın plam bir fotoğraf çekimi yapıcam.

kafadan 4 aylık kuş ama kuş çok sağlıklı görünüyor

üzerine basarak tüm kuşlar kendi üretimim, yerli ırk dedi.
Ben kuşu çok sevdim, öyle yada böyle alıcakdım zaten adamın günahı boynuna.

Tam oalrakda petshop değil, sadece kuş ve balık var kuş ağırlıklı.

petshoplara yeni kanun geldi saten artık balık ve kuş harici hayvan satamıyorlar :)

Geri