Karadeniz Pet

İlk Kaç aylıkken konuşturdunuz

general1034

Meraklı Üye
Kuşumu 2 aylıkken aldım ve alalı 1 ay oldu konuşmuyor. Sürekli cicikuş diyorum olmadı henüz. Acaba kuşlarınızı kaç günlükken aldınız ve ilk konuştuğunda kaç aylıktı. Bazen 5 aylıkken felan konuştuğu oluyormuş doğrumudur. Tşk

1-2 aylıkken almıştım 2 veya 3 ay gecti konusmaya baslamıstı 15 ten fazla kelime biliyodu 1 yıl oldu kuş kaçtı gitti :( :)

Kuşumu 2 aylıkken aldım ve alalı 1 ay oldu konuşmuyor. Sürekli cicikuş diyorum olmadı henüz. Acaba kuşlarınızı kaç günlükken aldınız ve ilk konuştuğunda kaç aylıktı. Bazen 5 aylıkken felan konuştuğu oluyormuş doğrumudur. Tşk

2 aylık aldığım kuşu 1.5 ayda konuşturdum ben demek ki yeterince ilgi göstermiyorsunuz.

yem kırmaya başladığında aldım 1 ay sonra konuşmaya başladı

gösterdiğin ilgiye ve kuşun konuşma kabiliyetine göre değişir

Yanlis hatırlamıyorsam 23 ve ya 24 gunlukken üretici bir arkadasımdan aldim yem bile kiramiyordu neredeyse herseyi ben ogrettim :D ve yaklaşık 15 gun icinde konusturdum. Ancak cok ilgi ve alaka ile oldu duye bilirim. Suanda cümle eğitimi vermeye basladim :) yeni yeni CİVCİV CIKACAK KUS CIKACAK demeye başladı. Netleşdiginde site de videosuna paylaşırım.

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

30 günlük civarıydı getirdiğimde, hergün yarım saatlik sürelerle konuştum,2 ay sonra çok net konuşuyordu. Şimdi yaklaşık 7 aylık,20 kelime söylüyor,öğrenmeye de devam ediyor.

valla bende 1 aylık kus aldım 20 gundur bende gunde 1 saat ılgılenıyorum. cıcıkus dıyorum oda agzını oynatıyo ama ses yok sadece agzı oynuyor acaba yakında konusur mu cok mu kucuk yoksa konusamıyomu ayrıca kusum jumbo yavru su anda 50 gunluk

Yeni yeme dustugunde almistim 1 bucuk ay sonra ilk kelimesini soyledi, o gun bugundur hic susmaz, 10 aydir bizimle yasiyor.:)

maşallah kuş yeni konuşmaya başladı.çokta net değil .yeni kelimeye geçmelimiyim yoksa netleşmesinimi beklemeliyim

ötüşleri belirginleştiğinde (dilinin olgunlaşması da denilebilir) sizin ilginize paralel olarak konuşmaya başlar.

3 aylik aldim 1 ay sonra konusmaya basladi simdi ne duysa söylüyor uzun cümleler kuruyor bazen cenesinden kafamiz sisiyor artik saymiyorum kac kelime konustugunu..

Geri