Karadeniz Pet

ilk kez kuş aldım yardım !!

• Konbuyu başlatan limon61
  • Başlangıç tarihi
L

limon61

Guest
arkadaşlar aşağıdaki kuşu yeni aldım.ilk kuşum.çok faza bir bilgim yok.Adam bana ingiliz yavrusu 1,5 aylık erkek oldugunu söyledi.bilenler yorumlarmı acaba erkek mi ? yavru mu ? konuşturmak istiyorym tavsiyleriniz neler? neredeyse hiç ötmedi yıutube dan kuş sesler açınca biraz öttü o kadar.şimdi de yemlerle oynuyor.tavsiyeleriniz nler arkadaşlar.

http://i.hizliresim.com/WW6aYm.jpg

Hayırlı olsun. Güle güle besleyin.
Kuş erkek, ingiliz kırığına benziyor.
Kafesi 10 gün kadar ellemeyin, kuşu salmayın.
Ortama yerine alışsın. Yavru kuştan çok ötmesini beklemeyin.
Forumda alıştırma taktikleri var. Onları arayıp bulursan iyi olur, yol gösterir.

Teşekkür ederim.Evet adamda bana kırma olduğunu söylemişti.Sanırım yavru olduğu konusunda sıkıntı yok.Ama adam bana eve gder gitmez elini kafese sok sana alışsın dedi.kuş yabani değil elimden kaçmıyor.şimdidilk kafesin yerini değiştirmicem ve 2 haftadan öncede salmayı düşünmüyorum

Tahta tünek, kuş kumu, gaga taşı, kalamar gaga taşı kullanın. Vitamin alıp haftada 1 suyuna damlatın. Gerekli ilgiyi gösterirseniz zaten konuşacaktır.

Son düzenleme:
yalnız kafesi hiç iyi değil mümkünse boyasız ve yuvarlak olmayan bir kafes alın ve tünekler tahta olursa çok daha mutlu olur :)

arkadaşlar aşağıdaki kuşu yeni aldım.ilk kuşum.çok faza bir bilgim yok.Adam bana ingiliz yavrusu 1,5 aylık erkek oldugunu söyledi.bilenler yorumlarmı acaba erkek mi ? yavru mu ? konuşturmak istiyorym tavsiyleriniz neler? neredeyse hiç ötmedi yıutube dan kuş sesler açınca biraz öttü o kadar.şimdi de yemlerle oynuyor.tavsiyeleriniz nler arkadaşlar.

http://i.hizliresim.com/WW6aYm.jpg

Kuş sesi açarsan konuşmaz yalnız. Kendini kuş değil insan gibi hissetmeli.

kuşumla 2. günüm.forumda okuduklarıma göre kuşlarınıza değişik şeyler veriyormuşsunuz patates haşlaması, haşlanmuş yumurta marul havuç vs. açıkcası ben vermeye çekiniyorum dokunur diye pek fazla bir bilgim yok.faydalımıdır bunlar ıyedirme.Gerçi ikinci günümüz.pek yiyeceğini de sanmıyorum ama yedirmem açısından neleri tavsiye edersiniz ?????

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:54 -->-> Daha önceki mesaj 23:58 --

yokmu cevaplayacak

Patates haslamasi ishal olunca veriliyor diğer şeylerden yumurta mamasi yavru kuşlara verilir , havucun mevsimi değil, marulda ishal yapabilir şimdilik sadece yumurta mamasi ver bence :) forumda onunda çeşitli çeşitli tarifleri var sen tuzsuz ve şekersiz olanini bulmaya calis :)

Geri