Karadeniz Pet

İlk kuluçka deneyimi

investor

Meraklı Üye
Yardım lütfen

14 Nisan 1. yumurta
16 nisan 2. yumurta
18 nisan 3. yumurta
20 nisan 4. yumurta
22 nisan 5. yumurta
24 Nisan 6. yumurta
toplam 6 yumurta 1 i boş.
20 gün kuluçka suresi olsa 16 nisan da kuluçkaya yatmış olmalı
6 Mayıs 1. yavru cikti bugün 10 mayis başka cikan yumurta yok ne yapmalıyım yumurtalari kitayim mi

Cevap bekliyorum profesyonel arkadaşlar dan

Yardım lütfen

14 Nisan 1. yumurta
16 nisan 2. yumurta
18 nisan 3. yumurta
20 nisan 4. yumurta
22 nisan 5. yumurta
24 Nisan 6. yumurta
toplam 6 yumurta 1 i boş.
20 gün kuluçka suresi olsa 16 nisan da kuluçkaya yatmış olmalı
6 Mayıs 1. yavru cikti bugün 10 mayis başka cikan yumurta yok ne yapmalıyım yumurtalari kitayim mi
Diğer kalan yumurtaları kontrol edin boş olanları alın boşa yatmasın kontrol etmek için ışık kapalı iken alın ve bakın yine karanlık bir ortamda fenerin veya flaşın üzerine koyarak

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 yumurta gununden gec cıkabilir bekleyin 20 21 22 hatta 23 gun bile olabilir kontrollu bir sekilde bakmaniz yeterli.

İsikta baktim 1 tanesi boş 5 i dolu dolu olanlardan birtanesi cikti 4 gün oldu 4 dolu yumirta var

Diğer kalan yumurtaları kontrol edin boş olanları alın boşa yatmasın kontrol etmek için ışık kapalı iken alın ve bakın yine karanlık bir ortamda fenerin veya flaşın üzerine koyarak

Bugün çektiğim resim
DSC_0069.JPG

14 nisan da ki yumurta ilknyumurta boş oldugunu varsaysak.
16 nisan da ki yumurta ciktigini dusunsek 6 mayista cikti. 20 gunde cikmis oluyor.
18 nisan daki yumurta da 8 mayis da cikmasi gerekmiyor mu

Yumurtayı kiramayip olmesini istemiyorum yavrunun nasil takip edecegim
Kırmak için de acele etmeyin ve boş dolu yumurta resimlerine internetten detaylı bakıp emin olduktan sonra yumurta boş olsa da yumurtayı dik tutup kısmen daha sivri olan ucundan delik açarak kırın o sivri kısım hava kesesidir bu daha sağlıklı bir yöntem olur ama en az 21 günü doldurması gerekir tabi havaların ısındığı ev ortamının sıcaklığı düşünülürse süre kısalabilir ama emin olmak için bu 21 günlük süreyi doldurmanızı tavsiye ederim

Kırmak için de acele etmeyin ve boş dolu yumurta resimlerine internetten detaylı bakıp emin olduktan sonra yumurta boş olsa da yumurtayı dik tutup kısmen daha sivri olan ucundan delik açarak kırın o sivri kısım hava kesesidir bu daha sağlıklı bir yöntem olur ama en az 21 günü doldurması gerekir tabi havaların ısındığı ev ortamının sıcaklığı düşünülürse süre kısalabilir ama emin olmak için bu 21 günlük süreyi doldurmanızı tavsiye ederim

Attigim resimdeki yavru nasil sizce saglikli mi. İkinci sorum resmde sagr alk alk kosedeki yumurta çatlama var mi. Bir leke gorunuyor resimde.

Attigim resimdeki yavru nasil sizce saglikli mi. İkinci sorum resmde sagr alk alk kosedeki yumurta çatlama var mi. Bir leke gorunuyor resimde.
Sağlıklı olup olmadığını bu resimle anlayamam annesi beslemiş gibi görünüyor. Bahsettiğiniz yumurta sağ alt sanırım o yumurtada çatlağa benzer birşey var ama çatlak mi bu yavrunun göbek bağı kopmuş o mu yapışmış oraya tam çözemedim zaten çatlamış ise çıkar yavru

yumurtaları kontrol edin boş olanları alın

Sağlıklı olup olmadığını bu resimle anlayamam annesi beslemiş gibi görünüyor. Bahsettiğiniz yumurta sağ alt sanırım o yumurtada çatlağa benzer birşey var ama çatlak mi bu yavrunun göbek bağı kopmuş o mu yapışmış oraya tam çözemedim zaten çatlamış ise çıkar yavru

Bu yumurta daki lekeyi cikan yavrudan bulaştığını düşündüm

Beni korkutan 2 gün arayla yapilan yumurtalarin 2 gun arayla kirilmamasi ilk cikan yavrudan 4 gun gecmesine ragmen hala dolu yumurtalardan bir ses yok