Karadeniz Pet

İlk kuluçka deneyimi

Beni korkutan 2 gün arayla yapilan yumurtalarin 2 gun arayla kirilmamasi ilk cikan yavrudan 4 gun gecmesine ragmen hala dolu yumurtalardan bir ses yok
Yumurtlarda yavru içinde ölmüş olabilir veya çökme sonucu yavru oluşmadan embriyo ölmüş olabilir ilk kuluçka ise kuşların bu durumlar normal 2 yavru dahi çıksa veya sonrasında yeme düşene kadar 1 yavru beslese çiftiniz acemiliği atarlar bir sonraki kuluçka saha sorunsuz geçer inşaallah yavrular sağlıklıdır da sizin için daha sevindirici bir haber olur

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurtlarda yavru içinde ölmüş olabilir veya çökme sonucu yavru oluşmadan embriyo ölmüş olabilir ilk kuluçka ise kuşların bu durumlar normal 2 yavru dahi çıksa veya sonrasında yeme düşene kadar 1 yavru beslese çiftiniz acemiliği atarlar bir sonraki kuluçka saha sorunsuz geçer inşaallah yavrular sağlıklıdır da sizin için daha sevindirici bir haber olur

Erkek kuş 1 yasinda disi 2 nin ustunde

Erkek kuşun ilk ama dişiyi bilmiyorum.
Çift olarak ilk kuluckaları
Sabırlı olun kuşları rahatsız etmeyin akışına bırakın son çare boş olduğunu anlayınca kendileri kafes tabanına atar kendi hallerine bırakın

Sabırlı olun kuşları rahatsız etmeyin akışına bırakın son çare boş olduğunu anlayınca kendileri kafes tabanına atar kendi hallerine bırakın

Bilgiler için teşekkürler hayırlı geceler

Yeni gelismeler olursa buradan paylasirim yaşadığım problemleri yaşayan arkadaslara da örnek olur

Yeni gelismeler olursa buradan paylasirim yaşadığım problemleri yaşayan arkadaslara da örnek olur
Bilgimiz dahilinde yardımcı olalım hayırlı geceler

Screenshot_2018-05-11-10-19-57-067.jpeg Screenshot_2018-05-11-10-19-46-069.jpeg
Dişi kuş yesil erkek mavi yavruları ne renk olur birde cinsleri nedir sizce

Akşam eve geldim yumurtanın biri kafeste yerde. ışık kontrolü yaptım ve yumurtayı kirdim. Malesef gelişememiş ölmüş bir yavru.IMG_20180511_183517.jpg IMG_20180511_183649.jpg

Öncelikle bir yandan hayırlı olsun bir yandan geçmiş olsun sonucda kuluçka sur3si boyunca bir çok derslikleri olabildiği gibi yumurta içinde genetik sorunlardan dolayıda yumurta ölümleri olabilir ama dikkatimi çeken yuvamız çok pis sağlıklı bir büyüme için hemde o yumrlurtakar daha yavrular çıkmadan o kadar pisliğe nasıl bulaştı son olarakda plastik folluk ve taban malzemesi kullanmamak kusun yumurtayı altına sağlam.bir şekilde alamadığı için kuluçka da yumurta soğuması meydana gelebilir tavsiyem bir daha ki ağızda büyük boy plastik folluk kullanın

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle bir yandan hayırlı olsun bir yandan geçmiş olsun sonucda kuluçka sur3si boyunca bir çok derslikleri olabildiği gibi yumurta içinde genetik sorunlardan dolayıda yumurta ölümleri olabilir ama dikkatimi çeken yuvamız çok pis sağlıklı bir büyüme için hemde o yumrlurtakar daha yavrular çıkmadan o kadar pisliğe nasıl bulaştı son olarakda plastik folluk ve taban malzemesi kullanmamak kusun yumurtayı altına sağlam.bir şekilde alamadığı için kuluçka da yumurta soğuması meydana gelebilir tavsiyem bir daha ki ağızda büyük boy plastik folluk kullanın

Bu ilk kulçkak deneyimim acemilik var.
Follugu temizleyecegim ancak bir yavru dort yumurta var disi kusu urkuturmuyum diye korkuyorum

İyi hafta sonları muhabbet severler
Dün yumurtanın birini kaybedince üzulmuştüm.
Bugün 2. Yavru yumurtadan çıktı.
1.yavru 6 günlük 2. Yavru birkac saatlik.
Kaldı 3 yumurta bakalım ne olacak.

Ekli dosyalar

• IMG_20180512_145442.jpg
    IMG_20180512_145442.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 40
İyi hafta sonları muhabbet severler
Dün yumurtanın birini kaybedince üzulmuştüm.
Bugün 2. Yavru yumurtadan çıktı.
1.yavru 6 günlük 2. Yavru birkac saatlik.
Kaldı 3 yumurta bakalım ne olacak.
Hayırlı olsun ömrü uzun sağlıklı olsun [emoji4]

Arkadaşlar iki yavru 3 yumurta var. Ama hala çiftleşiyor lar normal mi ne yapmalıyım

Arkadaşlar iki yavru 3 yumurta var. Ama hala çiftleşiyor lar normal mi ne yapmalıyım
Hala ciftlesiyor iseler sıkıntı inşallah yavrulara kuluçka Ya girmek için zarar vermez