Karadeniz Pet

İlk kuluçka deneyimi

Son yumurtanın üzerinden 21 gün geçti ise o yumurtalar boş yada yavru gelişimi durmuş olabilir ama yavrulara dikkat edin çok erken çiftleşme gerçekleşmiş diğer arkadaşlarda yorumlarını yapsın ama çiftleşmeden kaç gün önce oldu acaba erkeği ayırma yapabilirsiniz
İnşallah yavrular daha yeni 1 haftalık 3 yumurta da henüz çıkmadı

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son yumurtanın üzerinden 21 gün geçti ise o yumurtalar boş yada yavru gelişimi durmuş olabilir ama yavrulara dikkat edin çok erken çiftleşme gerçekleşmiş diğer arkadaşlarda yorumlarını yapsın ama çiftleşmeden kaç gün önce oldu acaba erkeği ayırma yapabilirsiniz

Son cumlenizi tam anlayamadim

Çok çiftleşmeden erkeği ayırıp dışının ikinci kuluçkaya girmek içi yavruya zarar vermesi ni engelleyebilir siniz

Sizce dişi kuşun cinsi nedir IMG_20180513_203848.jpg IMG_20180513_203816.jpg

Buda erkek

Ekli dosyalar

• IMG_20180513_203826.jpg
    IMG_20180513_203826.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 58
Yavruların son durumları
1. Yavru 8. Gun
2. Yavru 2. Gun

Sanirim birinci yavruda vucudunda arka kismda tuy kokleri olusmaya baslamis
Gelisimi iyi gibi kursağida dolu

Ekli dosyalar

• IMG_20180513_203730.jpg
    IMG_20180513_203730.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 56
arkadaşlar internette muhabbet kuşları ile ilgili video izlerken vasıflı vasıfsız gibi tabirler duyuyorum. bu vasıflı vasıfsız ayrımı neye göre yapılıyor.

arkadaşlar internette muhabbet kuşları ile ilgili video izlerken vasıflı vasıfsız gibi tabirler duyuyorum. bu vasıflı vasıfsız ayrımı neye göre yapılıyor.
Vasıflı kuşlar ırkı belli ve belli bir üretici tarafından üretilen bilezikli kuşlardır kuşların anne babası bellidir saf ırklarından fazla uzaklaşmamış kuşlardır vasıfsız kuşlar ise ırkları kırma olmuş yerli üretimle çiftleşme sonucu oluşmuş ana genlerinden ırklarından uzaklaşmış ve genelde bileziksiz kuşlardır

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. Yavru 9. Gün
2. Yavru 3. Gun

3yumurtada hala ses yok
Bu arada yavrulugu temizledim

Ekli dosyalar

• IMG_20180514_214053.jpg
    IMG_20180514_214053.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 55
1. Yavru 10. Gün
2. Yavru 4.Gun

Maşallah her gün daha da buyuyorlar.
1. Yavruda beyaz tüyler çıkıyor albino mu olacak yoksa renk degisir mi daha sonra

Ekli dosyalar

• IMG_20180515_203908.jpg
    IMG_20180515_203908.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 51
Maşallah

1. Yavru 10. Gün
2. Yavru 4.Gun

Maşallah her gün daha da buyuyorlar.
1. Yavruda beyaz tüyler çıkıyor albino mu olacak yoksa renk degisir mi daha sonra
Taban malzemesi koyun mutlaka talaş veya granül hangisi kolaysa folluk yok gördüğüm kadarıyla yavrularda çarpık bacak olma ihtimali yüksek olur böyle devam ederse yavrunun kanat uçları sarıya benziyor renk için bir kaç güne daha ihtiyacınız var

Taban malzemesi koyun mutlaka talaş veya granül hangisi kolaysa folluk yok gördüğüm kadarıyla yavrularda çarpık bacak olma ihtimali yüksek olur böyle devam ederse yavrunun kanat uçları sarıya benziyor renk için bir kaç güne daha ihtiyacınız var

önerileriniz için teşekkürler.

folluk yok evet. ama yuvalığın tabanında yumurtalar için oyuk kısım var. yeterli diye düşündüm. taban malzemesi bulamadım bugün petsop a bakacağım bulabilirsem. talaşı bir mobilyacıya sordum çok ince vardı aşırı toz olacağını düşünerek kullanmadım.

diğer 3 yumurtadan hala bir ses yok.

önerileriniz için teşekkürler.

folluk yok evet. ama yuvalığın tabanında yumurtalar için oyuk kısım var. yeterli diye düşündüm. taban malzemesi bulamadım bugün petsop a bakacağım bulabilirsem. talaşı bir mobilyacıya sordum çok ince vardı aşırı toz olacağını düşünerek kullanmadım.

diğer 3 yumurtadan hala bir ses yok.
Normal talaş ince olabilir ve hatta parazit bit pire yapabilir tavsiye etmem saf çam talaşı olmadığı müddetçe internetten sipariş verin gerekirse granülü petshoplarda pek bulunmayabilir

kuşlarımın cinsini biraz araştırdım.
erkek (mavi olan) vucudu kadar kuyruğu var resimde çıkmamış ama cekoslavak. mutasyon olarak opal temiz kanat parçalı.
dişi (yeşil olan)cinsi ni tam bilmiyorum. mutasyon olarak opal

http://www.izorder.net/?Syf=26&Syz=197627&/Muhabbet-Kuşu-renk-ve-Mutasyonları buradaki örneklere göre çözmeye çalıştım
yanlış varsa bilgisi olan arkadaşlar düzeltebilir mi.

Hayırlı iftarlar allah kabul etsin
1. Yavru 11. Gun
2. Yavru 5. Gun

1. Yavrunun kanatlarinda sari renk gorunmeye basladi
Bu arada öneriler üzrrine misir granuku koudum yavrulga
Son olarak diğer 3 yumurtadan biri boş ikisi de Yavru gelişememiş malesef. 2 yavrumuz var biraz daha dursun bakalım yumurtalar yavrulukta

Ekli dosyalar

• IMG_20180516_202314.jpg
    IMG_20180516_202314.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme: