petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ilk kulucka ve bos yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve piuu tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. piuu

piuu Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kusum ilk kuluckasina yatti ayin 13unde 1.yi 14de 2.yumurtladi bugun yumurtalara baktim ikiside bos yumurtalari alip kuluckayi sonlandirayim mi tekrar yumurtlar mi ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:36 -->-> Daha önceki mesaj 21:41 --

Yardim edicek yokmu

2. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Daha yumurtalar döllenmemiştir bile ! Bekle biraz 1 hafta sonra tekrar kontrol et.İlk kuluçkası olduğundan belki yumurtalardan birkaçı boş olabilir.

3. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Döllenmeyi görmeniz için 10 gün civarında bir süre geçmesi lazım. Boş olduğunu nasıl anladınızki?

4. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşu üretimine (hobi) yeni başlayanlarında hatası bu.Sabır sabır sabır......Muhabbet kuşu aceleye gelmez.Sabretmeniz gerekir.Bence yumurtalara fenerle bakma bile.Çoğu zaman hareket ettirdiğiniz yumurtaları anlayıp kırabiliyor veya yatmıyor.Aynı şey yavrular için de geçerli.Benim ilk beslediğim çiftimde fazla bilgili de değildim dişi kuşun yumurtladığı gün fenerle bakıp boş sandım ve çöpe attım yumurtayı.2. yumurtaya baktım fazla bir şey anlamadım geri koydum yuvalığa kuş dokunduğğumu anlayıp kırdı yumurtalarını.Sonraki kuluçkada dişi kuş rahat etsin diye erkeği yanından almıştım.4 yumurtanın 3 tanesi boş 1 tanesinden yavru çıktı.Ne günlerdi be :D

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Dostum acelen ne? Yumurta olur olmaz dolulugunu nasil anladin? Sabir biraz. Haftaya bakarsin ilk yumurtalara. Hayirlisi olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:58 --

Mustafa merak ettim ne gunlerdi derken :) kac yil once mesela?

6. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    İlk muhabbet kuşumu 5-6 yıl önce hediye olarak aldım.Daha sonra çift olarak beslemeye başladım.

#6 Mustafa AKÇAKAYA, 17 Haziran 2015
    Son düzenleme: 19 Haziran 2015
  7. piuu

piuu Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar haklisiniz ama karakter olarak sabirsiz bir yapiya sahibim birde ilk defa kulucka durumunu yasadigim icin dahada merakli oldum. Yumurtalari isikla kontrol ettim. Dediginize uyup 1hafta daha hic ellemeden bekleyecegim.

8. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Bence hiç kontrol etme daha iyi.

9. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    Kontrol etme çıkarsa çıkar çıkmazsa moralinizi bozmayın bir daha deneyecekler

D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. piuu

piuu Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtalarin 2side bostu aldim altindan

11. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=16690]Mustafa AKÇAKAYA[/MENTION] Anlıyorum seni. Tabii beslemek başka, hobicilik başka bir şey biliyorsun ki.

#11 Gokhan ERKAN, 19 Haziran 2015
    Son düzenleme: 19 Haziran 2015
  12. piuu

piuu Member

Beğenileri:
    0
    Kusta gene yumurta var bakalim bosmu dolumu cikicak

Sayfayı Paylaş