Karadeniz Pet

İlk kuluçkada 3 yumurta

Mustafa Enes Gültekin

Meraklı Üye
Herkese iyi günler benim 1 çift kuşum var ilk yumurtlamada 3 yumurta yaptı ve 2 adet çıktı. Dişinin ilk kuluçlaksı erkek daha önce 3 yada 2 kez çiftleşmiş. Fakat benim bir sorum olacak acaba bu hep bu şekilde 3 adet mi yumurtlar yoksa ilk olduğu için mi bu kadar az ileride ne kadar yumurtlar ilgilinen arkadaşlara teşekkürler.

ilk olduğunda normal birdahaki çiftleşmelerde artacaktır .

kesin bi sayı verilmez bu konuda 2 de yapar 7 de yapar 5 de yapabilir. tamamı ile kuşun bakım koşullarına bağlıdır. siz bence şimdilik 2 yavrunun tadını çıkarın.

kesin bi sayı verilmez bu konuda 2 de yapar 7 de yapar 5 de yapabilir. tamamı ile kuşun bakım koşullarına bağlıdır. siz bence şimdilik 2 yavrunun tadını çıkarın.

Yavrularım inşallah 2 yada 3 güne kadar yuvadan atlarlar. Ona göre kuşlara hazırlık yapacağım kafes vitamin vs. yada mama gibi şeyler alacağım :) Yani önceden hazırlık sizin anlayacağınız :)

Yavrularım inşallah 2 yada 3 güne kadar yuvadan atlarlar. Ona göre kuşlara hazırlık yapacağım kafes vitamin vs. yada mama gibi şeyler alacağım :) Yani önceden hazırlık sizin anlayacağınız :)

yavrularınızı saglıkla büyütün. kuşlarınızın yemini suyunu vitmanini ve mamasını eksikmeyi gerisi onlara kalmış. forum 10 larca çeşit mama tarifleri var evdeki malzemelerle yapabilirsiniz bi çoğunu.

Benimde kuşumun ilk kuluçkaası 3 tane yumurtladı ar bugün 13.Gün ikimizin aynı fakat benim yumurtaların hepsi dolu benim bildiğim kadar :)

dostum yumurta sayisinı biz veya uzman olanlar billemez ama en kötü 4 6 yumurta yaplar bazen 12 en yüksek 15 yumurta yapabiliyolar...cok yüksek olmasi biraz sans gerekiyor. ben şuana kadar çevremde 1 cift kuşta en fazla 13 yumurta gördüm...

benim kuşun ilk kuluçkası ilk yumurtayı 02/12/ de yaptı bugün 6. yumurtasını yapmıştı ve devam ediyor hayırlısı bakalım kaç yumurta yapacak ben 8-9 yumurta bekliyorum

Geri