petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk kuluçkada 3 yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Enes Gültekin tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Herkese iyi günler benim 1 çift kuşum var ilk yumurtlamada 3 yumurta yaptı ve 2 adet çıktı. Dişinin ilk kuluçlaksı erkek daha önce 3 yada 2 kez çiftleşmiş. Fakat benim bir sorum olacak acaba bu hep bu şekilde 3 adet mi yumurtlar yoksa ilk olduğu için mi bu kadar az ileride ne kadar yumurtlar ilgilinen arkadaşlara teşekkürler.

2. Gökhan KARAALİ

ilk olduğunda normal birdahaki çiftleşmelerde artacaktır .

3. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Acaba ikinci kuluçkada kaç adet çıkar yada kaça kadar yumurtlarlar ikincide bu 6 filan olur mu ?

4. İsmail BAL

kesin bi sayı verilmez bu konuda 2 de yapar 7 de yapar 5 de yapabilir. tamamı ile kuşun bakım koşullarına bağlıdır. siz bence şimdilik 2 yavrunun tadını çıkarın.

5. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Yavrularım inşallah 2 yada 3 güne kadar yuvadan atlarlar. Ona göre kuşlara hazırlık yapacağım kafes vitamin vs. yada mama gibi şeyler alacağım :) Yani önceden hazırlık sizin anlayacağınız :)

6. İsmail BAL

yavrularınızı saglıkla büyütün. kuşlarınızın yemini suyunu vitmanini ve mamasını eksikmeyi gerisi onlara kalmış. forum 10 larca çeşit mama tarifleri var evdeki malzemelerle yapabilirsiniz bi çoğunu.

7. OnurArtürk

Benimde kuşumun ilk kuluçkaası 3 tane yumurtladı ar bugün 13.Gün ikimizin aynı fakat benim yumurtaların hepsi dolu benim bildiğim kadar :)

8. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum yumurta sayisinı biz veya uzman olanlar billemez ama en kötü 4 6 yumurta yaplar bazen 12 en yüksek 15 yumurta yapabiliyolar...cok yüksek olmasi biraz sans gerekiyor. ben şuana kadar çevremde 1 cift kuşta en fazla 13 yumurta gördüm...

9. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    benim kuşun ilk kuluçkası ilk yumurtayı 02/12/ de yaptı bugün 6. yumurtasını yapmıştı ve devam ediyor hayırlısı bakalım kaç yumurta yapacak ben 8-9 yumurta bekliyorum

Sayfayı Paylaş