Karadeniz Pet

İlk kuluçkada yavru ?

• Konbuyu başlatan Ediz Edizoğlu
  • Başlangıç tarihi
E

Ediz Edizoğlu

Guest
Arkadaşlar bi kaç arkadasim ilk kuluckadan hic yavru alamamis . Alan varmi ilk kuluckadan yavru ? Aldiysaniz kac yumurtadan kac yavru aldiniz ?

Birçok kisi bos cikar der fakat yavru alan bircok kisi de gordum ilk kuluckada belli olmayan birşey yasayip gormek gerekir

Hayir ilk kuluckada sebep nedir bilmem fakat %50 yavru alirsin sabret biraz :)

Tamam saol kardesim .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 20:22 --

Guunceel kac yumurtadan kac yavru aldiniz ?

Kuşuna göre değişir. 7 yumurta 0 yavru çünkü bizim oğlanda iş yok kur yapıyor dişi tava geliyor sonra icraat yok (= bizdeki kızgınlık yumurtası sayılır ^_^

ilk kuluçkada bütün yumurtalar doluydu ama 3 tanesi içinde öldü.

ilk kuluçkada 7 de 7 başarılı.erkeğiminde dişininde ilk kuluçkalarıydı fazla rahatsız etmeden mamasını falan eksik etmeden bence olumlu sonuç alınabilir.İlk kuluçka hepsi boş çıkar diye bir şart yok

Hayırlı üretimler

4 yumurta yapmıştı son yumurtası dolu çıkmıştı ama erkek yeniden çifleşmek için yavruyu öldürmüştü ve yumurtaları da kırmıştı yani kısacası 4 de 1

Arkadaşlar bi kaç arkadasim ilk kuluckadan hic yavru alamamis . Alan varmi ilk kuluckadan yavru ? Aldiysaniz kac yumurtadan kac yavru aldiniz ?

Ilk kuluçkalarda en fAzla 5 de 4 aldım. Ama genelde 1-2-3 ü Geçmiyor yavru zaten az yumurta yapıyor ilk kuluçkalarında benim kuşlar. Şu anda 2. Kuluçkasını yaşayan Çiftler 6 şar yumurta Yaptılar min. 5 dolu maşallah

Anladiğim kadariyla iş erkekte bitiyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:06 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

Bizim erkek başarilidir bu konuda ozaman bi kac yavru alacam inş :)

Tecrübe tabi ki önemli bir faktör ancak soyla da ilgili bir durum.
Bakıcı kan diye bir tabir var üreticiler kullanır. En yüksek verimi aldıkları kuşlarına derler.
Levent abi ikiside acemi ancak Erkek kuşum tekken kafeste ipler vardi benim onlari eliyle tutup tunege surtuyodu kuyrugunu bi nevi ciflesiyodu :D hic duşmuyordu bu tecrube sayilirmi ?

Bu durumdaki kimi erkekleri eşe attığında dişiden kaçıyorlar malesef.
Oyuncağının üzerinden inmeyen bir erkek kuşuma 3 ay tahammül ettim eşte. Tık yok.. :)
Oyuncak degil abi boncuklu ip salmistim kafese bi ayagini ona atiyordu bi ayagini salincaga tunege tecavuz ediyodu cok komik bi okadarda uzuluyodum haline :D tunegin dili olsada konussa :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:27 --

Birde abi bizimkiler galiba yuvada ciflesti etkisi olurmu doluluk bosluga ?

Geri