Karadeniz Pet

Ilk kuslarim ve kafes duzeni hk.

Mustafa Sayar

Meraklı Üye
Arkadaslar ilk kuslarima hayirlisiyla bugun kavustum.4 aylik civari Jumbo kirigi ikiside.Aldigim yerde kus bollugu oldugundanmi ne hic susmuyorlardi ve cok hareketlilerdi.Eve geldiklerinde sesleri kesildi hareket yok yeme icme de yok.Yer degisikliliginden dolayimi boyleler ve kacgun boyle devam ederler acaba.Yapmam gereken eskstra bir sey varmi.Telefondan kus sesleri dinlettiriyorum otmeye ve hareketlenmeye basliyorlar sesi kesince tekrar sessizlige burunuyorlar.Son olarak kafes duzeni nasil olmus eksik bir seyler varmi var ise soylerseniz sevinirim...

7543a70a1f8dc4a594c336b1535d0e69.jpg
993c2789a9b460716966628de0de4027.jpg
3f92640fb0d186f62d0f3cfe61fcb831.jpg
382d32b10f52caf75f054611b43b94e6.jpg

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ortama yeni geldikleri için sessiz,hareketsiz olmaları,yemek yemeyip su içmemeleri normaldir. Birkaç gün geçtikten sonra ortama alışıp herşey normale dönecektir. Kafeste 4 tünek fazla bence 2 adet (ve tercihen tahta olması) yeterli olur. Kafeste ayrıca kalamar kemiği ve gaga taşı da bulundurulmalıdır.

Ortama yeni geldikleri için sessiz,hareketsiz olmaları,yemek yemeyip su içmemeleri normaldir. Birkaç gün geçtikten sonra ortama alışıp herşey normale dönecektir. Kafeste 4 tünek fazla bence 2 adet (ve tercihen tahta olması) yeterli olur. Kafeste ayrıca kalamar kemiği ve gaga taşı da bulundurulmalıdır.
Tesekkur ederim ugur bey.Birde kuslar birbirine kusuyordu aldigim yerde ve erkek disinin uzerine cikmaya calisiyordu kuslari aldigim arkadasta ciftlestiklerinide gormus telefondan kus seslerini dinletince yine ayni hareketlerde bulunuyorlar.Yuvada takmalimiyim acaba...

Hayırlı olsun, iyi günlerde besleyin.
1. Gaga taşı, kalamar kemiği, kuş kumu kullanın.
2. Bu tünekleri atıp yerine ahşap tünek alın. 2 tane yeterli. Biri aşağıda diğeri yukarıda. Kuşlar tünekten tüneğe zıplayarak değil kanat çırparak gitsinler diye.
3. Taban malzemesi koyarsan hem tavanın temizliği kolay olur, hem koku problemi olmaz, hem de kuşlar temiz kalır.
4. Tek suluk yeterli.
5. Kuşlar takımsa (önceden yavru alınmışsa) yuvalığı da vakit geç,rmeden takabilirsin.

Tesekkur ederim ugur bey.Birde kuslar birbirine kusuyordu aldigim yerde ve erkek disinin uzerine cikmaya calisiyordu kuslari aldigim arkadasta ciftlestiklerinide gormus telefondan kus seslerini dinletince yine ayni hareketlerde bulunuyorlar.Yuvada takmalimiyim acaba...

Birbirlerine kusuyorlarsa ve önceden de eş iseler ortamlarına alışınca çiftleşip yumurtlayacaklardır. Şimdiden yuvalığı takabilirsiniz.

Kafesin tavalarına kagıt havlu ya da teksir kağıdı gibi birşey serersen temizlik kolay olur.

Tesekkur ederim arkadaslar.Allah razi olsun...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:47 -->-> Daha önceki mesaj 18:38 --

Arkadaslar birde kuslarin surekli kasindigini goruyorum acaba dedim bit pire falan mi var.Kuslari aldigim arkadas bunun normal oldugunu kuslarin hep tuylerini duzelttigini soyledi.Benmi takinti yapiyorum bilemedim.Sizler ne dersiniz acaba...

Kuş sesi dinletme sana alışmaları zor olur

Son düzenleme:
Maşallah çok güzel kuslariniz var 2 tunek takın ve tahta olsun ayrıca yuva takmak için erken

Maşallah çok güzel kuslariniz var 2 tunek takın ve tahta olsun ayrıca yuva takmak için erken
Tesekkur ederim.Ama kuslar eski yerinde kusuyor ve ciftlesme de olmus.Aldigim arkadas yuvayi tak demisti bende takmistim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:35 -->-> Daha önceki mesaj 10:32 --

Arkadaslar birde 1 yasinda bebegimiz var.Elimden geldigi kadar yaklastirmamaya ve dikkat etmeye calisiyorum.Tirsiyorum acikcasi bir sikinti olurmu...

Merhaba, hayırlı olsun kuşlarınız güle güle büyütün. Belirtilmemiş ama ben bildiğimi söyleyeyim; kafes kanarya kafesi sanki muhabbet için yatay çizgide olması gerekmiyor mu?

Merhaba, hayırlı olsun kuşlarınız güle güle büyütün. Belirtilmemiş ama ben bildiğimi söyleyeyim; kafes kanarya kafesi sanki muhabbet için yatay çizgide olması gerekmiyor mu?
Tesekkur ederim.Valla bilmiyorum yeni olunca aldik gectik iste..

Son düzenleme:
Bebeğin bulunduğu odada olmasınlar tüy vs olabilir ayrıca kuşlar 4 aylık demişsiniz bu nedenle yuva takmak için erken kafeste uygundur

Bebeğin bulunduğu odada olmasınlar tüy vs olabilir ayrıca kuşlar 4 aylık demişsiniz bu nedenle yuva takmak için erken kafeste uygundur
Yusuf bey valla zaten bizim ufaklik nereye gecerse kafesi ordan oraya kaciriyorum eldigimden geldigi kadar uzak tutmaya calisiyorum.Onun icinde yem korumali pvc kafes almayi dusunuyorum.Yuvalik isinede gelince kusu aldigim yerdeki ortamda cok kus vardi tabiattaki kus ortami gibi kusu aldigim arkadasta bu cinsler erken kizgin oluyor dedi ortamdaki kuslarin bollugu vs.sartlar sebebi ile.Kusu almadan oncede birbirlerine kustuklarini ve ciftlestiklerinide gozlerimle gordum.Arkadasta yakinda yumurta gelebilir yuvaligi tak dedi bende taktim.

Geri