Karadeniz Pet

İLK KUŞUM ÇIKTI YARDIM

ramboq103

Yeni Üye
arkadaşlar kuşlarım ilk defa yumurtladı ve şuan ilk yavru çıkmuış durumda . lütfen yardımcı olun ne yapmam gerek ne yemleri koymam gerek nasıl davranmalıyım yavrunun ölmemesi için nelere dikkat edip neleri gözlemlemeliyim acil cevap lütfen

Gözünüz aydın.Hayırlı olsun. İnşallah sağ salim yeme düştüğünüde görürsünüz. Haftada 2-3 defa yumurta maması yapın. Yavrular çıkmaya başladıkça gün aşırı yaparsınız. Günlük yem ve su değişimi haricinde de rahatsız etmeyin.

Günlük yumurta maması verin suyunu taze tutun 2 3 gün arayla bir diğer yavrular çıkmaya başlar hergün kuşları rahatsız etmeden yuvalığı kontrol edin ezilen ölen yavru varsa çıkarmak için dişiyi rahatsız etmeyin strese girerse yavruları beslemeyebilir büyük bir heyecanla gelişimini izlemeye başlayın artık Hayırlı olsun

kuşlarımın henüz ilk kuluçka dönemi , kuşları beslememe gibi bir durum olabilir mi ? gerçi ufaklık ötünce erkekte hemen içieri giriyor ikiside yavruluktalar ana babanın . sizce beslememe gibi bi durum olabilir mi ? saolun cevapler için ve teşekkürler iyi dileklerinmiz için

Anne babanın yavruları (nadiren de olsa) beslemediği görülebiliyor. Özellikle iri ırk olan jumbo/show muhabbetlerde daha sık görülebiliyor. Günde 1-2 defa yuvalık kontrolü yapıp yavrunun kursağının dolu olup olmadığına bakın. Eğer beslememe olursa sizin elle beslemeniz gerekecektir. Umarım böyle bir duruma gerek kalmaz.

çekoslovak benimkilerde sanki besliyorlar gibi çünkü erkek dişi sürekli içerde erkek çok telaşlı şekilde koyduğum yumurtayı filan diyip duruyor :) teşşekkür ediyorum cevaplarınız için saolun .

Yumurtayi nasıl veriyorsunuz ufalamadan bütün olarakmi

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forumda yada google da aratırsanız yumurta maması yapılışı içeriği herşeyi var

hazır mamaya karıştırıyorum birazını birazını da sade yumurta olarak kabuğuyla birlikte parçalayarak veriyorum

Geri