petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ilk kuşum Jumbo mu ? yerli mi olmalı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve kilimci tarafından 30 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. kilimci
    Gizli

kilimci Guest

İyi günler arkadaşlar,
    Kızım için bir yavru muhabbet kuşu almak istiyorum. Çevremden tek kuş alacaksan erkek olmasına dikkat etmem konusunda uyardılar.Sizce doğrumu? Biz kuşu ele alıştırmak istiyoruz. Bu nedenle Yerli bir kuşmu yoksa Jumbo tabir edilen kuşlardan mı almamı tavsiye edersiniz.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Jumbolar hantallardır, hatta öleleri var ki bıraktığınız yerde saatlerce durabilir, 40-45 günlük yerli erkek almanızı tavsiye ederim, üretici bir arkadaştan alın bu sitede bol bol var üretici arkadaş. şimdiden hayırlı olsun

3. kilimci
    Gizli

kilimci Guest

Bilgi için teşekkür ederim.
    Bende üretici dan almayı istiyorum. Pet shopları dolaştım. Hep yerli ve hoşuma giden bir kuş yoktu.
    Siz jumbo almamı tavsiye ediyorsunuz? doğru mu anladım

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Size baglı.. hangisini begeniyorsanız onu alın.. Yerli kusta sizin isteklerinizi karsılar jumbo da..

5. kilimci
    Gizli

kilimci Guest

Haklısınız bana bağlı tabide ele alışması bakımından hangi cins daha kolay alışır bilmediğim için formdaki arkadaşların fikirlerini almak istemiştim

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Çekoslovak ve yerli kuşlar genel olarak daha hareketli kuşlardır.. Tabi hareketli jumbolar da yok demiyorum, genele vurursak böyle durumlar.. Kimisi jumbo sever kimisi başka kuş.. sizin zevkinize bağlı.. erkek ve yavru olmasına dikkat edersiniz alırken.. işiniz daha kolay olur..

7. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    şimdi ilk kuş olucaksa jumbo tavsiye etmem çünki jumbolar diğer kuşlara göre bakım olarak zor tabi isterseniz alın ama mesela ben benim şuan jumbo çiftim var ondan önce 4 tane kuşum olmuştu ama bunları alınca ne yapacağımı tam bilemedim yinede size kalmış şimdiden hayırlı olsun

8. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    20
    Hangi ilde iseniz o ildeki uretici yada hobici bi arkadasn yanina gidin o size bi cekoslavak verir

9. kilimci
    Gizli

kilimci Guest

Akadaşlar, vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler

Sayfayı Paylaş