Karadeniz Pet

ilk kuşum Jumbo mu ? yerli mi olmalı?

• Konbuyu başlatan kilimci
  • Başlangıç tarihi
K

kilimci

Guest
İyi günler arkadaşlar,
Kızım için bir yavru muhabbet kuşu almak istiyorum. Çevremden tek kuş alacaksan erkek olmasına dikkat etmem konusunda uyardılar.Sizce doğrumu? Biz kuşu ele alıştırmak istiyoruz. Bu nedenle Yerli bir kuşmu yoksa Jumbo tabir edilen kuşlardan mı almamı tavsiye edersiniz.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler arkadaşlar,
Kızım için bir yavru muhabbet kuşu almak istiyorum. Çevremden tek kuş alacaksan erkek olmasına dikkat etmem konusunda uyardılar.Sizce doğrumu? Biz kuşu ele alıştırmak istiyoruz. Bu nedenle Yerli bir kuşmu yoksa Jumbo tabir edilen kuşlardan mı almamı tavsiye edersiniz.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Jumbolar hantallardır, hatta öleleri var ki bıraktığınız yerde saatlerce durabilir, 40-45 günlük yerli erkek almanızı tavsiye ederim, üretici bir arkadaştan alın bu sitede bol bol var üretici arkadaş. şimdiden hayırlı olsun

Bilgi için teşekkür ederim.
Bende üretici dan almayı istiyorum. Pet shopları dolaştım. Hep yerli ve hoşuma giden bir kuş yoktu.
Siz jumbo almamı tavsiye ediyorsunuz? doğru mu anladım

Size baglı.. hangisini begeniyorsanız onu alın.. Yerli kusta sizin isteklerinizi karsılar jumbo da..

Haklısınız bana bağlı tabide ele alışması bakımından hangi cins daha kolay alışır bilmediğim için formdaki arkadaşların fikirlerini almak istemiştim

Çekoslovak ve yerli kuşlar genel olarak daha hareketli kuşlardır.. Tabi hareketli jumbolar da yok demiyorum, genele vurursak böyle durumlar.. Kimisi jumbo sever kimisi başka kuş.. sizin zevkinize bağlı.. erkek ve yavru olmasına dikkat edersiniz alırken.. işiniz daha kolay olur..

şimdi ilk kuş olucaksa jumbo tavsiye etmem çünki jumbolar diğer kuşlara göre bakım olarak zor tabi isterseniz alın ama mesela ben benim şuan jumbo çiftim var ondan önce 4 tane kuşum olmuştu ama bunları alınca ne yapacağımı tam bilemedim yinede size kalmış şimdiden hayırlı olsun

Akadaşlar, vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler