Karadeniz Pet

ilk kuşum paşa

• Konbuyu başlatan Tahsin ÖZDEN
  • Başlangıç tarihi
T

Tahsin ÖZDEN

Guest
merhaba arkadaşlar paşamı alalı bugün 4.gün erkek olduğunu söylediler fakat bu türlerin yaşını ve cinsiyetini tecrübe edenler daha iyi bilir düşüncesi içerisindeyim ve lutinoya benziyor fakat sırtında ve kafa çevresinde açıkyeşil renkleri var biraz. bide aldığımdan iki saat sonra ele alıştırdım üzerimdede duruyo fakat biraz sıkıştırınca öpmeye falan çalışıyorum benden kaçıyor zamanla düzelir mi ben aldığım ilk günden beri kafesinden dışarıya salıyorum şimdiden teşekkür ederim.

uxmtw.jpg

uxmu9.jpg

uxmul.jpg

uxmvp.jpg

uxmw0.jpg

uxmxh.jpg

uxmy5.jpg

uxmyj.jpg

uxmyx.jpg

uxmzf.jpg

yerli güzel bir kuş.4 günde bu kadar alıştırma fazla bile olmuş.zamanla çok daha yakın olur size

Maşallah çok güzel tüyü kadar yavru alırsınız inşallah..

teşekkür ederim bu arada paşa bana iyice alışsın istiyorum onunla ilgileniyorum süre sorunum yok sabahtan akşama kadar aynı odada beraberiz fakat sıkıştırınca uçup farklı yere konuyo başka yere konmaması içinne yapmalıyım şu an kafeste çıksın diye şebeklik yapıyo ne yapmalıyıp çıkartıp istediği yere konması için ona fırsat vermelimiyim ama ben üzerimden başka bi yere konmasını istemiyorum.

teşekkür ederim peki renkler büyüdükçe değişirmi tamamen sarı olurmu yoksa bu renklerlemi kalır.:confused:

kuşunuz bencede erkek.renklerde zamanla açılma veya koyulaşma olabilir.aslında yavru kuşları veya yeni gelen kuşları 1 hafta 10 gün salmamak lazım.etrafı tanımadığından uçarken sağa sola çarpabiliyorlar.kuşlar genelde istediği sevdiği yerlere konarlar.aslında elinize yem veya yeşillik alsanız dahada kolay alışabilir.ben bu şekilde yapmıştım ve kuş bir yere konup bana baktığı sırada elimde yeşilliği gösterdim ve parmak şıklattım.sonradan ne zaman parmak şıklatsam güdümlü füze gibi elime geliyordu

kuşunuz bencede erkek.renklerde zamanla açılma veya koyulaşma olabilir.aslında yavru kuşları veya yeni gelen kuşları 1 hafta 10 gün salmamak lazım.etrafı tanımadığından uçarken sağa sola çarpabiliyorlar.kuşlar genelde istediği sevdiği yerlere konarlar.aslında elinize yem veya yeşillik alsanız dahada kolay alışabilir.ben bu şekilde yapmıştım ve kuş bir yere konup bana baktığı sırada elimde yeşilliği gösterdim ve parmak şıklattım.sonradan ne zaman parmak şıklatsam güdümlü füze gibi elime geliyordu

ben aynı düşüncede değilim daha öncede mavi bi kuşum vardı 15 günkafes içi eğitim yapmama rağrem ilk deneyiminde yine sağasola birkaç kez vurmuştu paşayı ona nazaran hemen dışarı çıkardım deneyimle daha çabuk öğrenir diye düşünmüştüm oda bi kaç kez sağa sola vurdu şimdi bi sıkıntı yok korkusuda yok şuan tüm odaları tanıyo her odada sevdiği bi yer buluyo odalara giderken üzerimde fakat omuzumda dururken öpmeye başlıyorum bir iki öptükten sonra sıkıştırmaya gelmiyo hemen sevdiği yere uçuyo bende hemen parmağımla alıyorum omuzuma koyuyorum bıraktığım yerde kalıyo bu arada ak darıya bayılıyo ama yeşillik olarak göbek vermeye çalışıyorum hiç oralı olmuyo ilk bi tadına baktı hoşuna gitmedi herhalde bidaha yeşillikle arası yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:18 -->-> Daha önceki mesaj 14:14 --

arkadaşlar bu türle ilgili bilgisi olan varmı ben kaç aylık olduğunu net bilmiyorum tahmini olarak 3 aylık gibi geliyo bana ve konuşması için ses kaydı koysam yararı olurmu

çok güzel bir kuşmuş bence. daha 4 gün olmuş hemen alışmaz 1 hafta filan olsun sana güveni artar oyuncu ve meraklı ise

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

bu arada hayırlı olsun

Geri