Karadeniz Pet

İlk mama deneyimi

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Erkek kuşumu alalı nerdeyse 8 ay kadar oldu dişiyi alalı da daha 1 hafta oldu. Daha önce erkek kuşuma hiç mama yapmamıştım normal karışık yemi b vitamini ve mineralini veriyordum dişi çok çelimsiz olduğundan yumurtalı mama yapayım kendine gelsin benimki de nasiplensin dedim ancak bütün mamayı benimki yiyor :D

Daha önce hiç yapmadığım için yemez belki diye düşünmüştüm ancak sabah koyduğumdan beri mamanın başından ayrılmadı paso yiyor dişi biraz yiyor tüneğe çıkıyor 10 dk sonra inip gene biraz yiyor ben ona hazırladım halbuki biraz kilo alsın diye çok az yiyor öğlen 1-2 ye kadar dursun dedim mama evdekilere. Yediği gene fayda edermi dişiye normal yemlere göre besilenmesini kilo almasını hızlandırırmı ve ne kadar sürede bir mama vermeliyim.

Benim korkum dişiden çok benim erkek balon gibi olacak arada yediklerinden dişiyede kusuyor ama bilmiyorum durum ne olur yine de Maşallah hiç beklemiyodum ikiside sevdi gibi mamayı özellikle benim erkek :)

Mama içeriğinde yumurta beyazı, sarısı, kabuğu, havuç(elimden geldiğince rendelediğim havucun suyunu sıktım) irmik ve tarçın kullandım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:44 -->-> Daha önceki mesaj 10:43 --

Dişi tünekten erkeği izlediği için görünmüyor :)

Sağolun hakikaten Maşallahı var. Az önce evden aradılar sabah 7 den beri kafayı gömmüş hala yiyormuş kuş gözümüze iyice şişmiş gibi gözükmeye başladı kaldıralımmı mamayı diye sordular, dişi de pek yemiyormuş bende biraz daha dursun kaldırın dedim yoksa benim erkek yerken ölecek herhalde. Azcık da dişi yiyeydi iyiydi ya eşşek sıpası :D

maşallah afiyet olsun fazla irmik vermeyin şişkinlik yapar

Sağolun :d İrmiği bir çay kaşığı kadar attım içine çok yok. Acaip sevdi mamayı anlamadım yediklerinin 4 te birini dişiye verse dişi tamam olcak zaten :D

Geri