Karadeniz Pet

İlk muhabbet kuşlarım

muhammed3165

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar. Adım Muhammed. İlk defa muhabbet kuşlarım oldu. Sizden cinsiyet ve ırkı ile ilgili sorular soracaktım. Bie kuşumun ceresi kabuk tutmuş gibi. İkiside hediye verildi biri 2-3 aylık diğerinin yaşını bilmiyorum. Ceresi kabuklu olan kuş neredeyse hiç kafesinden çıkmamış olacakki ben kafesten dışarı bıraktığımda 3 saniye uçup nefes nefese kalıyor veya başka bir hastalığı mı var ?
Sarı olan yavru benimle oynardı kafama konardı ama diğerini getirdiğim günden beri pas vermiyor artık bana. Sarısı ısırmazken diğeri çok fena ısırıyor.
Ayrıca sizden ricam ırkı ne bunların soluk falan mı çeşitleri tam ayırt edemedim bilmiyorum da açıkçası.
https://i.hizliresim.com/XE65g5.jpg
https://i.hizliresim.com/WGDdz4.jpg
https://i.hizliresim.com/lbZVXQ.jpg
https://i.hizliresim.com/yzqXan.jpg

yesıl yavru dedıgınız gıbı 2 3 aylık ama dıgerı buyuk bır dısı 6 7 aylık ve kızısmaya baslıor :) resımlerde cok yakınlar ama dısı ondan buyuk es tutarmı bılmıorum onu daha uzman bır abımız yorumlasın :) ek olarak kus tekken ılgıye karsılık vermesı normal ama yanına baska kus gelırse sızden uzaklasmasıda normal ılgıyı ona verıor halıyle :) saglıklı gorunuor kuslar ucdukca acılır kafesde kala kala hamlasmısdır ırk olarak spangleye benzıorlar (pullu muhabbet kusu)

Teşekkürler yorumlarınız için. Yeşili tek başınayken yemliğin içine gire gire kuyruğunu kırdı. Akıllı yemlik aldım. Bir ay sonrada diğerini verdiler dişi diye. Çok sessiz neredeyse saatlerce tünekten hareket etmeyecek durumda cenesini kabuklu görünce hasta sandım. Uçtuğunda da birden düşüyor yere dalış yapar gibi nefes nefese hırıltılı bir ses çıkarıyor. Yağlanmış mı acaba diye günde 3-4 defa çıkarıp kafeslerinden odada tur attırıyorum. Yeşili erkek mi mavisi de dişi mi yani tam olarak:)

İkisi de yavru değil. Erkek 6-7 ay civarı, dişi biraz daha büyük.

Erkek olan elimde büyüdü annesi öldürüyordu yavruları ayırdım hatta bunu şırıngayla büyüttüm. 2-3 ay oldu işte. Çiftleşmelerinde ilerleyen zamanlarda sıkıntı olur mu? Erkek küçük diye biir sıkıntı olmasın çiftleşmeden dolayı

Hem hediye verildi diyorsunuz hem de elimde büyüdü diyorsunuz. Ben bu işi anlamadım. Erkeğin alnının yarısı kapanmış ve iris halkası oluşmaya başlamış. Eğer fotoğrafta, benim telefonumda veya gözlerimde bir sorun yoksa 2-3 aylık olma ihtimali yok.
Empati kurun; uzun süre bir hayvanla beraber yaşıyorsunuz, yanınızda başka kimse yok, birbirinizin dilinden anlamıyorsunuz ama sürekli berabersiniz, daha sonra kendi türünden, anlaşabildiğiniz, konuşabildiğiniz birisi geliyor. Şimdi hangisiyle daha fazla vakit geçirmek istersiniz.

Ablamdan hediye verildi. 2-3 ay önce.. Anneleri birisini öldürdü bizde ayırdık. İkisi erkek denilince birisini aldım bende büyüttüm. Anneleri de 3 gün sonra yumurtladı suan yavruları yumurtadan çıktı 1 haftalıklar.. Bir daha çektim fotoğraf.

Ekli dosyalar

• 15096365842732142021849.jpg
    15096365842732142021849.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 15
Kuyruğuda kırılmıştı. Herhangi bir müdahale etmek gerekiyor mu? Uzaması için birşeyler falan

Ekli dosyalar

• 150963676044236893290.jpg
    150963676044236893290.jpg
    919.7 KB · Görüntüleme: 10
Ablamdan hediye verildi. 2-3 ay önce.. Anneleri birisini öldürdü bizde ayırdık. İkisi erkek denilince birisini aldım bende büyüttüm. Anneleri de 3 gün sonra yumurtladı suan yavruları yumurtadan çıktı 1 haftalıklar.. Bir daha çektim fotoğraf.
evet suleyman abı haklı 5 aylık cıvarı kus benım 2 yavrumla yasıt gıbı dısı de 6 7 aylık cıvarı resımde gordum kadarıyla

Yeşili sürekli ayağıyla diğerini üstüne basıyor. Kafasını yaslıyor ona sürekli. Gagasıyla kafasını gözlerinin etrafını temizliyor. Eş tutmuşlar mıdır? Erkek olanı küçük değil mi daha?

Yeşili sürekli ayağıyla diğerini üstüne basıyor. Kafasını yaslıyor ona sürekli. Gagasıyla kafasını gözlerinin etrafını temizliyor. Eş tutmuşlar mıdır? Erkek olanı küçük değil mi daha?
Olabilir benim 5 aylik ciftim var onlarda ole hep kur yapior ayak atmaya calisiyor :) iyi damizlik olucaklar hatta disi yuvaliga girip cikio talas atio olabilcek seyler ama 8 aydan once yavru almak iyi dil

Olabilir benim 5 aylik ciftim var onlarda ole hep kur yapior ayak atmaya calisiyor :) iyi damizlik olucaklar hatta disi yuvaliga girip cikio talas atio olabilcek seyler ama 8 aydan once yavru almak iyi dil

Ya dişi çok hareketsiz ama. Dişinin önceki sahibinde 2 dişi 1 erkek varmış. Onlar çift oluşturmuş bu ise arada hep hırpalanmış. Şuan uçup bir tur attığında yere konduğu an hırıltılı sesler geliyor nefes alışında. Kafeste bi tüneğe konsa orda öylece bekliyor saatlerce. Erkek rahatsız etmese zahmet edip yerini bozmayacak. Dışkıları da normal gibi hastalık belirtisi yok sanırım.

Ekli dosyalar

• 1509648320288-1201538754.jpg
    1509648320288-1201538754.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 6
Geri