petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İLK MUHABBET KUŞU ALIMI

Konusu 'Sorularınız ve Cevaplarımız' forumundadır ve Sinan Çakır tarafından 27 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Sinan Çakır

Sinan Çakır New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle herkese Merhabalar:

Muhabbet kuşu alacağım evimde yem tünek kafes suluk banyo herşey var.Komşum artık Muhabbet Kuşu beslemiyeceği üzere hepsini bana verdi.Bende Muhabbet kuşu beslemek istiyorum ama ele alıştırma konusunda hiç bir fikrim yok.Muhabbet kuşunu erkek alacağım.Konuşmasını benimle oynamasını elime gelmesini benden korkmasını beni ısırmasını istemiyorum.Komşumuzun Muhabbet Kuşu Onları hep gagalardı evine gitmişliğim var.Ben onu istemiyorum azıcık araştırma yaptım ve kafese ayna sokmamam yanında ayna ve ya televizyon bulundurmamam gerektiğini ve kuşumu zorla elime almamam için bilgiler buldum.Ama alıştırmada herkes abuk subuk şeyler yazdığı için hangisini uyuyacağımı bilemedim.Kimisi 1 ay bekletin diyor,kimisi sakın elleme sadece çıkar kendisi gelir diyor,kimisi 1 gün beklet çıkar ortama alışsın diyor.Gerçekten çok kararsızım

LÜTFEN CEVAPLARINIZ AÇIK VE UZUN OLURSA SEVİNİRİM.

2. alidiyebiri

Beğenileri:
    15
    Kesinlikle genç bi kuş al , ben 4 aylık diye aldım , 1 yaşını geçkin çıktı 3 haftadır çok güzel bi şekilde ilgilenmeme rağmen bir adım yaklaşmıyor ele gelmiyor .

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    741
    Merhabalar;
    Öncelikle tercihin üretici arkadaşlar olur ise ve yeme yeni düşmüş maximum 45 günlük bi erkek yavru olursa senin için faydalı olur.
    Kuşu eve getirdiğinde yemlikten yem yemeye alışkın değil ise kafes tabanına yem ser 1 gün tünekleri çıkar suluğuda yere koy o şekilde beslensin. sonraki gün normal tünek ve yemlik sistemine geç. Ortamı tanıması için ona zaman ver bu süreç kimi kuşta 1 gün kimi kuşta 1 hafta olur ortalama 3 gün zaman vermekte fayda vardır. aldınız gibi ortamı tanımadan dışarı çıkarırsanız bilinçsiz şekilde kendini sağ sola vurabilir yaralana bilir. Önce ortama sonra size alışacak bunu unutmayın... ve kafes koyacağınız yer yükseklik olarak en az bel üstü seviyesinde mümkün oldu kadar sizle iç içe fakat odanın sessiz sakin yerinde bulunsun

SencerSancak bunu beğendi.
  4. Sinan Çakır

Sinan Çakır New Member

Beğenileri:
    0
  5. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Kahraman Abi her şeyi anlatmış zaten.Keyifli hobiler...

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş