Karadeniz Pet

Ilk muhabbet kuşu yardımmm

• Konbuyu başlatan HalilBOZOĞLU
  • Başlangıç tarihi
H

HalilBOZOĞLU

Guest
ÖNCELİKLE BÖYLE BİR FORUMDA BİZLERİ MUHABBET KUŞLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRDİĞNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

ben bir çift muhabbet kuşu aldım . erkek olanın burnu PEMBE dişinin ki hafif kahverengi. erkek muhabbet kuşu ceresi mavi olması gerekmiyo mu. ayrıca kuşum yavru değil çünkü gözlerinin etrafında beyazlıkları var tam beyaz yani. ayrıca erkek kuşumun rengi sarı . yorumlarınızı bekliyorum saolun..

Foto eklerseniz daha etkili cevap verebiliriz,kusunuzun burun deliklerinin cevresinde beyazlik varsa yuksek ihtimalle disi oluyor,yinede erkek tam kizismamis olabilir dedigim gibi foto eklerseniz daha yardimci oluruz.Eger yanlis birsey soyledi isem tum forumdan ozur dilerim

yanılmıyorsam koyu pembe cere rengide erkek kuşa işaret eder dişinin ki açık pembe gibi olur tabii yanılmıyorsam..foto olursa daha net cevaplar alabilirsiniz..

hocam erkeklerin pembeden kızışınca direk maviye mi dönüyor. erkek olduğuna eminim çünkü dişiyle hiç boş durmuyolar. sadece neden mavi değil onu merak ediyorum

koyu pembe foto çektirmiyor yaklaşınca kaçıyor daha 2 gün oldu alalı alışamadılar ortama :(

cere rengi konusunda şu konuyu inceleyebilirsiniz:

http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/muhabbet-kusu-cinsiyeti-nasil-anlasilir-349.html

Kızgınlık durumuna gelince erkeklerde kızgınlık evresinde cere rengi pek değişmez kızgınlığa girdikleri bu yüzden biraz zor anlaşılır..Ancak hal ve hareketlerinden anlaşılır.Pembeden maviye dönüş gibi bir durum olmaz yani pembeyse pembe kalır bildiğim kadarıyla..kızgınlık dönemini hareketleriyle belli eder erkekler ;)

çok teşekkür ederim. kızgınlıktalar ozaman ben maviye dönmesini bekliyodum. :) çok saolun.

Geri