Karadeniz Pet

İlk Muhabbet Kuşum Çapkın

Evrim BAŞARIR

Meraklı Üye
Çok uzun zaman önce idi. 13 14 yıl vardır. Annemin memleketi İzmit Kandıraya gitmiştik akraba ziyaretine. Orda akrabalarda görmüştüm muhabbet kuşunu çok sevmiştik. İstanbula dönmeden önce orda kuş satan bir yerden aldık istanbula geldik. Gel zaman git zaman bize iyice alıştı konuşmaya başladı omzumuzdan kafamızdan inmiyor yemekte masaya konup bizle yemek yerdi. Bir gün cam açıkken unutup kafesi açtım kafesden çıkıp camın pervazına konduğunda üstümden kaynar sular döküldü. Umutsuzca çapkın diye seslenip ıslık çaldım. Camın ordan uçup omzuma konduğunda yaşadığım sevinç ve rahatlamayı anlatamam. Bi gün annem beni uyandırıp oğlum bişey söyleyecem ama üzülme dediğinde anladım çapkının öldüğünü sanki ailemden birisi ölmüş gibi çok üzüldüydüm. Uzun bir süre kuş almadım. Sonra aldığım hiç hir kuşta onun gibi olmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğanın kanunu dogup ölucez bir gun anilar baki aslinda hata birseyi kaybettigimiz de onun yerini dolduracak birsey bulup eskisi gibi olmasini bekliyoruz ve sonuc husran cunki canlilar hayvan olsun insan olsun karakterlerimiz var kimse kimsenin boslugunu dolduramaz diyor ya bir sarki da anladim ki hic kimse hickimse sen degil guzel anilarinizi hatirlayin belki yeni bir sevimli dost edinebilirsiniz

Şuan bir çiftim var 1.5 aylık onları bana alışmaları için değil birbirleriyle iyi anlaşmalarını hedefliyorum. Nasip olursu 6 7 ay sonra yavrularsa yavrularından bir erkeği kendime ayırıp onu evcilleştirmek için çabalayacam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri