Karadeniz Pet

ilk muhabbet kuşum

• Konbuyu başlatan evdem
  • Başlangıç tarihi
E

evdem

Guest
Merhabalar. ilk kez muhabbet kuşu besliyorum. Mavi renk kanatları grili beyazlı bir erkek muhabbet kuşu aldım. Muhtemelen 1 yaşından küçük 5-6 aylık olabilir. Kafesimin büyüklüğü 2-3 muhabbet kuşu beslemeye yeticek kadar büyük olduğunu söylediler, bende rahatça dolaşsın diye büyük aldım. Suluğunu taktım tünekleri var düzgün konumda ve yemide var fakat hava sıcak olmasına rağmen geldiğinden beri hiç su içmedi ve hiçte ses çıkarmıyor aynı tünekte oturup bekliyor. Sizce bu sessizlik ne zaman geçer ?
Bu aralarda ev biraz kalabalık yani 6-7 kişi varız evde, ama kuşun canını sıkıcak kadar kalabalıklığın olmayacağı bir köşede. Diğer sorumda ilk gece diye akşam çok ötermi ? :D

Yeni ortama geldiği için bir süre sessiz kalabilir ve yem yemez su içmez vs bunlar çok nornal kuşunuzun resimlerini paylasırsanız daha iyi olur.

İlk gelmenin şaşkınlığını yaşıyordur. Bilakis gece ötmüyor ama sabahleyin sustur susturabilirsen. Zaten kuşlar çok sık su içmiyorlar. Emin ol susayınca araştırma güdüleriyle suluğu bulup içecektir. Kuşuna bu aralar sakin yaklaş. Alışsın, korkmasın.

evet alışlınca sabahları şimdiki sessizliğini arıyacaksın kafesin kapagını açana kadar senin başının etiniy yiyiolar :d ama ben bayılıyorum buna her sabah alarm gibi aynı saatte kaldırıyorlar beni :D

Kuşunuz ortama alışma sürecinde olduğu için çok normal bir durum..

Bugün sabah youtube'den muhabbet kuşu sesleri açtım ve tek çeşit ses olarak oda ötmeye başladı kafesin kapağını açtım çünkü normalde kafesin kapağı açıkken bile dışarı çıkmıyodu. bu sefer uçup gitti. Evin içinde hoparlörleri buldu geçti başına dinledi :) Tabi haliyle ses kesilince oda apışıp kaldı. bende elime aldım elimden yere uçtu sonra kafesteki tüneklerin birisi ile aldım drek zıpladı tüneğe hemen kafesin içine girdi

Geri