Karadeniz Pet

İlk muhabbet kuşum

• Konbuyu başlatan djyusuf52
  • Başlangıç tarihi
D

djyusuf52

Guest
Daha önce amcamın büyüttüğü 2-3 kulun bakımını yapmıştım ama kendim bizzat kuş alıp kendime alıştırmadım hiç.

3 gün önce açık mavi erkek bi muhabbet kuşu aldım. yavru diye aldım ama kanat uçlarından ufak ufak kesmişler. sanırım o kadar da çok yavru değil. 3 gündür baya ilgileniyorum elimi yavaşça kafese götürünce kaçmadı bu akşam. boyun çevresini okşattırıyo. Sizce bu şekilde ilgilenirsem yakın zamanda elime gelmeye başlar mı? Sabahları ötüyo baya uyandırıyo beni sonra hiç ötmüyo şimdilik akşamları falan.

Alıştırmak için ne yapmalıyım başka öneriniz bilgi verebilir misin. Çok Teşekkrler.

Flaşla çektiğiniz için pek anlaşılamasa da 1 yaşından küçük duruyor. Kuşunuz kafasını size okşattırıyor ve sizden ürkmüyor (üstelik 3. gününde). Değiştirmenize hiç gerek yok bence. İlgilenirseniz 1 ayda baya alışır size..

ürkmemesi için oldukça yavaş hareket etmem gerekse de boynunu sevdiriyor :)

Gündüzleri işe giderken evde radyo açık bırakıyorum. Amcam konuşmasına faydası oluyo derdi. Sizce bunun bi etkisi olur mu evde kimse olmadığı için ?

Radyodan dinleteceğinize kendiniz onunla konuşun. Daha çok hoşlarına gidiyor ve durup dinliyorlar. Zaten kuşta o potansiyel varsa radyoya bile gerek kalmaz.

Kuş yavru değil bilginiz olsun..

Kusunuz dişi ve yaklasık 6-7 aylık civarlarında gibi.

5-6 aylık dişi güzel bir kuş. Eğer cana yakınsa değiştirmeyin bence. Zamanla daha çok alışır.

Alırken farketmemiştim kanatlarının kesik olduğunu. Petshop da kesmişlerdir kesin. 5-6 aylık kuşu bana yavru diye satmış demek şerefsizler. Adam değil bunlar ya

Radyodan dinleteceğinize kendiniz onunla konuşun. Daha çok hoşlarına gidiyor ve durup dinliyorlar. Zaten kuşta o potansiyel varsa radyoya bile gerek kalmaz.

Evde olduğum zamanlarda ilgilenip konuşuyorum kuşla. ama gündüz ben işe gittiğimde evde kimse kalmıyor. Kuşa ses olsun yanında diye radyo açıp çıkıyorum evden :)

Geri