petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk muhabbet kuşum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve djyusuf52 tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. djyusuf52

djyusuf52 Guest

Daha önce amcamın büyüttüğü 2-3 kulun bakımını yapmıştım ama kendim bizzat kuş alıp kendime alıştırmadım hiç.

3 gün önce açık mavi erkek bi muhabbet kuşu aldım. yavru diye aldım ama kanat uçlarından ufak ufak kesmişler. sanırım o kadar da çok yavru değil. 3 gündür baya ilgileniyorum elimi yavaşça kafese götürünce kaçmadı bu akşam. boyun çevresini okşattırıyo. Sizce bu şekilde ilgilenirsem yakın zamanda elime gelmeye başlar mı? Sabahları ötüyo baya uyandırıyo beni sonra hiç ötmüyo şimdilik akşamları falan.

Alıştırmak için ne yapmalıyım başka öneriniz bilgi verebilir misin. Çok Teşekkrler.

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
  3. ArTemiS

ArTemiS Guest

Flaşla çektiğiniz için pek anlaşılamasa da 1 yaşından küçük duruyor. Kuşunuz kafasını size okşattırıyor ve sizden ürkmüyor (üstelik 3. gününde). Değiştirmenize hiç gerek yok bence. İlgilenirseniz 1 ayda baya alışır size..

4. djyusuf52

djyusuf52 Guest

ürkmemesi için oldukça yavaş hareket etmem gerekse de boynunu sevdiriyor :)

Gündüzleri işe giderken evde radyo açık bırakıyorum. Amcam konuşmasına faydası oluyo derdi. Sizce bunun bi etkisi olur mu evde kimse olmadığı için ?

5. ArTemiS

ArTemiS Guest

Radyodan dinleteceğinize kendiniz onunla konuşun. Daha çok hoşlarına gidiyor ve durup dinliyorlar. Zaten kuşta o potansiyel varsa radyoya bile gerek kalmaz.

6. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuş yavru değil bilginiz olsun..

7. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kusunuz dişi ve yaklasık 6-7 aylık civarlarında gibi.

8. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    5-6 aylık dişi güzel bir kuş. Eğer cana yakınsa değiştirmeyin bence. Zamanla daha çok alışır.

9. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
  10. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kuş 7 aylık dişi yerli mavi opal

11. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Zalımların eğitme çabaları diyebiliriz ;) Bence o kişilerin de kolları kesilmeli zorla birilerini sevmeleri için ;)

12. djyusuf52

djyusuf52 Guest

Alırken farketmemiştim kanatlarının kesik olduğunu. Petshop da kesmişlerdir kesin. 5-6 aylık kuşu bana yavru diye satmış demek şerefsizler. Adam değil bunlar ya

13. djyusuf52

djyusuf52 Guest

Evde olduğum zamanlarda ilgilenip konuşuyorum kuşla. ama gündüz ben işe gittiğimde evde kimse kalmıyor. Kuşa ses olsun yanında diye radyo açıp çıkıyorum evden :)

14. calculus07

calculus07 Member

Beğenileri:
    0
    kuş hem yavru değil hemde dişi çok zor

15. H. Mehmet YILDIZ

Kusunuz dişi ve yaklasık 6-7 aylık

Sayfayı Paylaş