Karadeniz Pet

İlk tanışma

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Sonunda kendime bir kuş aldım.Hayatımda edindiğim ilk kuş.Çok güzel yavru bir erkek,renki yeşil,kafası sarı.Kuşla ilgileniyorum ama o öylece tünekte durup bakıyor ne bir sesini duydum ne de yem yediğini gördüm.Bu durum normal mi?

Yani yem yer değil mi?Benim yapmam gereken birşey varsa söylerseniz sevinirim.

Normal Yavuz Bey, yeni gelen kuş genelde öyle olur.
Siz konuşun onunla, korkutmadan.
Elinizden yem yedirmeye çalışın, ama asla zorlamayın.
Avuçlamayın.

ilk günden kuşu korkutma da bi de alçak sesle konuş ilgilen hemen eline alma salma.1 hafta sonra elini yavaşca göğsüne getir sev kaçmazsa elinle göğsünü hafifçe ittir, dokun.2 -3 güne yem filan yer

Alırken dikkat etmemişim tırnaklarının birinde et beni gibi birşey var sıkıntı olur mu?(Kuşu etkiler mi?)

ilk günden kuşu korkutma da bi de alçak sesle konuş ilgilen hemen eline alma salma.1 hafta sonra elini yavaşca göğsüne getir sev kaçmazsa elinle göğsünü hafifçe ittir, dokun.2 -3 güne yem filan yer kesin

Sonunda kendime bir kuş aldım.Hayatımda edindiğim ilk kuş.Çok güzel yavru bir erkek,renki yeşil,kafası sarı.Kuşla ilgileniyorum ama o öylece tünekte durup bakıyor ne bir sesini duydum ne de yem yediğini gördüm.Bu durum normal mi?

Tarifine göre yavru değil kafası sarı olunca. Zor evcilleşir. Yinede bi foto varsa bakalım

Tarifine göre yavru değil kafası sarı olunca. Zor evcilleşir. Yinede bi foto varsa bakalım

Resimler:
2z53zmq.jpg

dg1ap0.jpg

2mpyd1d.jpg

2vllf02.jpg

2ik9p41.jpg

1yrghj.jpg

zv7uqp.jpg

Tahmin ettiğim gibi. Burnu mor ise yavru olur ancak ben resimde hafif mavimsi gördüm gerçektede mavimsi ise en az 5 aylık civarı. Yavruluktan çıkıyor demek

Sizce nasıl güzel bir kuşmu?Bir de son resimde de görülüyor kuşu kendine göre sol ayağının sol tırnağında et gibi birşey var.sıkıntı olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:25 -->-> Daha önceki mesaj 17:10 --

Arkadaşlar kuşun durumu iyi mi kanatı falan kesilmiş mi ,kuyruğu nasıl?Yardımcı olun lütfen.Bu arada kuş uçamıyor.Aldığım yer yavru olduğunu söyledi zatan üstü açık içi talaş bir akvaryumdaydılar.

Geri