petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk Tecrübe İçin Hazırlanıyorum.Yardımınıza İhtiyacım Var!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Mert tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Ahmet Mert

BİRAZ UZUN OLDU AMA LÜTFEN OKUYUN
    Merhabalar abiler,ablalar.İlk Önce Forumunuza yeni kayıt oldum.14 yaşında hayvanlarla haşır neşir olan bi çocuğum.Evımde 40 litre Akvaryum var ve balık bakıyorum.Şimdi ise muhabbet kuşu beslemek istiyorum.Ön araştırmalarımı yaptım.Ve benim için şu anda en uygunu küçük bir yavru alıp onu büyüterek ve eğitim vererek tecrübe edinmek.Daha önce birkaç defa bakmıştım.Ve tecrübesizlikerden dolayı ve bilgisizlikten başarılı olamadım.Ama sizin gibi abiler ablalar sayesinde bu sefer başarılı olabileceğimi düşünüyorum.Öncelikle sizle fiyat hakkında konuşacağım.Hep alışveriş yaptığım bir petshopcuya gittim.Ve orda 2 kuş beğendim.Birinin Jumbo kırması olduğu ve fiyatının 50 tl olduğunu söyledi.Daha gagasındaki siyahlık geçmemiş bile ve uçamıyor erkek.Ve onun dışında beyaz bir kuş daha vardı onunda türünü sormadım ama 40 tl dedi.Beyaz daha yatkındı onun evden geldiğini söyledi elimi uzatınca kaçmıyordu oda bir erkek ve 6-7 aylık olduğunu söyledi.Küçük olan biraz korkaktı elimden kaçıyordu.ve ayrıca durmadan kaşınıyordu bitmi var diye sorunca küçük olduğu için tüylerinin yeni çıktığını ve o yüzden kaşıdığını söyledi.Öncelikle sizce fiyatlar uygunmu ve ayrıca 2 muhabbet kuşunun rahatlıkla yaşayabileceği bir kafes gösterdi http://yildirimshop.com/image/cache/data/201172890039-600x600.jpg bu linkdeki ve bu linkdeki http://www.atlantikakvaryum.com/images/w2016-kafes.jpg Kafeslerden daha büyüktü ve fiyatının normalde 110 tl olduğu ve bana 65 tl olabileceğini söyledi.Aramız iyi çünkü ondan öyle dediğini düşünüyorum.Yemlikleride kafesın içine doğruydu.Ayrıca yemi kendisinden hediye olacağını ballı çubuğu 2.5 tl gaga taşı felan ve ayrıca jumboyu kırması alırsam 130 tl olcaktı bende jumboyu kırması almayı planladım çünkü eğitmek istiyorum.Sizce fiyat uygunmudur? buda kuşların resimleri:
    Bu Jumbo Kırması:

Bu Da Cana yakın 6-7 aylık erkek olan beyazı:

Evet Sizce Fiyat iyimi Hangi kuşu tercih etmeliyim.Ve İSTANBUL/KARTALDA oturuyorum Önderdiğiniz biyer olursa söylerseniz sevinirim yarın almayı planlıyorum.

2. Ertuğrul OZTÜRK

benim tahmine göre şu jumbo kırığı dediği pekde jumbo kırğı deil bana öyle geliyoki o mavi olan yerli bir kuş ama bence fiyatlar uygun petshopada güveniyosan al derim ama bi üretici abimizdende alabilirsin.

3. Emin Güleç

Emin Güleç New Member

Beğenileri:
    0
    1. resimde jumbo kırığı dediğiniz pek jumbo kırığı gibi gelmedi. Ayrıca 2 si de erkek gibi geldi

4. Ahmet Mert

2 side erkek evet fiyat hakkındaki düşünceleriniz neler?

5. Ertuğrul OZTÜRK

sen eğitmek sitiyodun demi eğer öyleyse sadece beyazı al derim hem fiyatıda uygun soruun yok

6. Ahmet Mert

Ama o 6-7 aylık mış yani eğitimi zor olur diye düşündüm

7. kaansam

kaansam Guest

Resime göre yorumum jumbo kırığı değil...

8. Ertuğrul OZTÜRK

hımm daha başka kuşlar yokmu küçük bide onlara bkaın derim o zmn

9. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Buradakı petshoplarda kaç yaşında olursa olsun 25 lirayı geçmiyor.Bence pahalı söylemiş

10. Ezel ALBAYRAK

Petshop tanıdığımdan max 25 papelden kuş alırım(yerli-parçalı vs vs) normalde 35-40 papelden satıyor. normal bi müşteriymiş gibi hesaplıyım. 40 papel kuş,tek bir kuşun yaşayabileceği dikdörtgen kafes 25 papel,gaga taşı 1 papel,kalamar kemiği 5 papel,suluk 2 papel,kuş kumu 2,5 papel veyahut 5 papel(Quik)40+25+1+5+2+2,5=75 Papel. Burada yazmasada klawye başında senin şehirle-konuyu açanın şehri bir mi? diyecek arkadaşları duyar gibiyim. bu yazılardan ne çıkarabiliriz.? Ahmet bey bence biraz daha petshop gezin fiyat alın.

11. Ahmet Mert

Merhabalar öncelikle yorumunuz için teşekkürler ama kafes çok büyük yani küçük değil 3-4 adet muhabbet yaşayabilir büyüklükte diğer petshopları gezdim ve fiyatlar onlardada aynı şey ama birazdaha bakacağım

12. Engin Avcı

Sna agabey tavsiyesi su beyaz mubisi yada mavi mubisi al. Yanina es alma kus sna alissib sonra es alirsin.. Tabi en son karar senin

13. Hasan YILDIRIM

kardeş ikisinide alma bence

14. Ahmet Mert

Peki İstanbulda bana önerebilceğiniz bir üretici yada petshopcu varmı

15. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    ilk resimdeki kuş jumbo kırığı degil beyazda degil yerli yavru kuşları kuşlar 25 30 tl arası kafeste alırsanız pirinç kafes alın derim.

16. Ahmet Mert

Teşekkürler peki pirinç kafes dediğiniz nasıl oluyor?

Sayfayı Paylaş