Karadeniz Pet

İlk Tecrübem ve sizlerin önerileri gerek

fatih22222

Meraklı Üye
yeni bir muhabbet kuşu aldım sivastan geldi. Bu kuşumu yavru diye yolladılar... Kuşum dişi ve ara ara kaşınıyor arada da ağzını açıp kapatıyor çok nadiren. kafa kısmı biraz tuhaf geldi ensesi falan... Ondan dolayı sizlere danışmak istedim.Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

sen kafasını boşverde bir tane burun deliği diğerine göre büyük nedenini bniliyomusun

bilmiyorum nedenini bende o yüzden resimleri attım neden olabilir diye...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

evet arkadaşlar yorum yapmayacakmısınız yardımcı olmayacakmısınız.

Genel olarak bir KÜF-MANTAR hastalığıdır. Papağan ve Muhabbet Kuşlarının burun delikleri, dış hava alma organlarıdır. Bu deliklerde de sık sık akciğer ve hava keselerinde olduğu gibi küf mantar hastalığı ortaya çıkabilmektedir. Kuşun burnunda akıntı olması ve şişkinlikler meydana gelmesi, bakteriyel enfeksiyonlarda da olabilir. Bu durumda burun bölgesinde değişiklikler olabilir. Burun deliklerine yerleşen Küf-mantarları, burun deliklerini tahrip ederler ve deliklerin büyümesine neden olurlar. Bu durumda deliklerde biriken tortullar temizlenmelidir. bu a vitamini eksikliğiinden olurmuş bir siteden buldum

teşekkür ederim... Peki yaşı hakkında bilgi verebilecek biri varmı ve kelime öğretebilir miyim. Birde dişiler ne zaman yumurtlamaya başlar ona göre yanına erkek ama yavru almak istiyorum 4 aylık falan

Geri