petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk uçuşta kaza yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sezer FINDIK tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, mubişimle parmağımın üstünde kafesin dışına çıkardık bilerek küçük oda d uçurmayı denedim belki konacak yer bulamadığı için 4-5 defa duvara çarptı en sonunfa mecburen kendisine zarar vermesin diye kafese geri koydum neden böyle bir şey yaptı yardımcı olur musunuz ?

2. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    ilk defa çıkardıysan çok normal. hem uçmayı hem de ortamı keşfetmesi lazım.

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Paten bilmiosan dusmeye mahkumsun

4. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK New Member

Beğenileri:
    0
    3,5 aylık ve ilk uçuştu en son dayanamadım o çarptığında o sesi duyunca aldım elime içeri koydum nasıl çarpmadan nasıl kazasız uçurabilirim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

Abi dayanamadım o çarpma senini duydukça kazasız nasıl uçurabilirim kendisine zarar vermesine korkuyorum..

5. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sen kapısını açık tutacaksın kendi isteyince çıkıcak bir kaç denemeden sonra odayı keşfedince çarpmadan uçucaktır.

6. Picassa

Picassa New Member

Beğenileri:
    1
    Bluunduğu ortamda yeterince durmasını ve o ortamı tanımasını sağlayın. nerde hangi eşya var bilir. uçarkende belli bir kaç yer olur konacağı. Alışıcak yani.

7. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK New Member

Beğenileri:
    0
    Zarar görmesini istemiyorum abim haklısın kapısını açıyorum çıkmıyor zararsız bir şekilde uçmasını istiyorum benim yapabileceğim var mı

8. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0

Canı istediği zaman çıkar sonra yine yerine girer merak etme sen sadece zaman tanı :)

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Geçmiş olsun ilk zamanlar olur böyle şeyler maşallah

10. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Küçük odada çıkardım kuşu demişsiniz.Peki kuş normalde de küçük odada mı duruyor? Muhabbet kuşlarının yeri sabit olmalı.Özellikle ilk geldiği zamanlar.O şekilde odayı ve odadaki eşyaların yerini öğrenir.Hatta o odayı daha da iyi tanıması için ara ara kafes oda içerisinde yavaşça dolaştırılabilir.Bu şekilde davrandığım kuşum 2 aylıkken ilk saldığımda hiç bir yere çarpmadı.Ayrıca odayı tandığı süreçte kafes içi eğitim verirseniz size alışır ve oda içinde sizden de kaçmayacağından daha sağlıklı bir uçuş olur.

11. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    ilk ucmasi vede ortama alismadigindansen birak o uca uca ortama alisir zaten bi kac gunden sonra carpma felanda olmaz tabi pencere felan varsa mutlaka perdeyi cek

12. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    küçük değil bir kaç uçuşta öğrenecektir zaten. uçmayı çok iyi bilen kuş bile farklı bir odaya alındığında çarpabiliyor yani. alışmaya bağlı özgür bırak istediği zaman uçsun.

Sayfayı Paylaş