İlk uçuşta kaza yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sezer FINDIK tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK Süper Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, mubişimle parmağımın üstünde kafesin dışına çıkardık bilerek küçük oda d uçurmayı denedim belki konacak yer bulamadığı için 4-5 defa duvara çarptı en sonunfa mecburen kendisine zarar vermesin diye kafese geri koydum neden böyle bir şey yaptı yardımcı olur musunuz ?

2. /kimya/

/kimya/ Profesyonel

Beğenileri:
    0
    ilk defa çıkardıysan çok normal. hem uçmayı hem de ortamı keşfetmesi lazım.

3. g0rky06

g0rky06 Profesyonel

Beğenileri:
    27
    Yer:
    Ankara/Keçiören
    Paten bilmiosan dusmeye mahkumsun

4. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK Süper Üye

Beğenileri:
    0
    3,5 aylık ve ilk uçuştu en son dayanamadım o çarptığında o sesi duyunca aldım elime içeri koydum nasıl çarpmadan nasıl kazasız uçurabilirim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

Abi dayanamadım o çarpma senini duydukça kazasız nasıl uçurabilirim kendisine zarar vermesine korkuyorum..

5. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR Profesyonel

Beğenileri:
    0
    Yer:
    istanbul-kadıköy
    Sen kapısını açık tutacaksın kendi isteyince çıkıcak bir kaç denemeden sonra odayı keşfedince çarpmadan uçucaktır.

6. Picassa

Picassa Aktif Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    Manisa
    Bluunduğu ortamda yeterince durmasını ve o ortamı tanımasını sağlayın. nerde hangi eşya var bilir. uçarkende belli bir kaç yer olur konacağı. Alışıcak yani.

7. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK Süper Üye

Beğenileri:
    0
    Zarar görmesini istemiyorum abim haklısın kapısını açıyorum çıkmıyor zararsız bir şekilde uçmasını istiyorum benim yapabileceğim var mı

8. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR Profesyonel

Beğenileri:
    0
    Yer:
    istanbul-kadıköy

Canı istediği zaman çıkar sonra yine yerine girer merak etme sen sadece zaman tanı :)

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    368
    Yer:
    İstanbul/Pendik
    Geçmiş olsun ilk zamanlar olur böyle şeyler maşallah

10. Aysu GÖKTÜRK

Aysu GÖKTÜRK Süper Üye

Beğenileri:
    18
    Küçük odada çıkardım kuşu demişsiniz.Peki kuş normalde de küçük odada mı duruyor? Muhabbet kuşlarının yeri sabit olmalı.Özellikle ilk geldiği zamanlar.O şekilde odayı ve odadaki eşyaların yerini öğrenir.Hatta o odayı daha da iyi tanıması için ara ara kafes oda içerisinde yavaşça dolaştırılabilir.Bu şekilde davrandığım kuşum 2 aylıkken ilk saldığımda hiç bir yere çarpmadı.Ayrıca odayı tandığı süreçte kafes içi eğitim verirseniz size alışır ve oda içinde sizden de kaçmayacağından daha sağlıklı bir uçuş olur.

11. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN Profesyonel

Beğenileri:
    0
    ilk ucmasi vede ortama alismadigindansen birak o uca uca ortama alisir zaten bi kac gunden sonra carpma felanda olmaz tabi pencere felan varsa mutlaka perdeyi cek

12. /kimya/

/kimya/ Profesyonel

Beğenileri:
    0
    küçük değil bir kaç uçuşta öğrenecektir zaten. uçmayı çok iyi bilen kuş bile farklı bir odaya alındığında çarpabiliyor yani. alışmaya bağlı özgür bırak istediği zaman uçsun.

Sayfayı Paylaş