Karadeniz Pet

İlk uçuşta kaza yardım edin

Sezer FINDIK

Meraklı Üye
Merhabalar, mubişimle parmağımın üstünde kafesin dışına çıkardık bilerek küçük oda d uçurmayı denedim belki konacak yer bulamadığı için 4-5 defa duvara çarptı en sonunfa mecburen kendisine zarar vermesin diye kafese geri koydum neden böyle bir şey yaptı yardımcı olur musunuz ?

ilk defa çıkardıysan çok normal. hem uçmayı hem de ortamı keşfetmesi lazım.

ilk defa çıkardıysan çok normal. hem uçmayı hem de ortamı keşfetmesi lazım.

3,5 aylık ve ilk uçuştu en son dayanamadım o çarptığında o sesi duyunca aldım elime içeri koydum nasıl çarpmadan nasıl kazasız uçurabilirim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

Paten bilmiosan dusmeye mahkumsun

Abi dayanamadım o çarpma senini duydukça kazasız nasıl uçurabilirim kendisine zarar vermesine korkuyorum..

Sen kapısını açık tutacaksın kendi isteyince çıkıcak bir kaç denemeden sonra odayı keşfedince çarpmadan uçucaktır.

Bluunduğu ortamda yeterince durmasını ve o ortamı tanımasını sağlayın. nerde hangi eşya var bilir. uçarkende belli bir kaç yer olur konacağı. Alışıcak yani.

Sen kapısını açık tutacaksın kendi isteyince çıkıcak bir kaç denemeden sonra odayı keşfedince çarpmadan uçucaktır.

Zarar görmesini istemiyorum abim haklısın kapısını açıyorum çıkmıyor zararsız bir şekilde uçmasını istiyorum benim yapabileceğim var mı

Geçmiş olsun ilk zamanlar olur böyle şeyler maşallah

Küçük odada çıkardım kuşu demişsiniz.Peki kuş normalde de küçük odada mı duruyor? Muhabbet kuşlarının yeri sabit olmalı.Özellikle ilk geldiği zamanlar.O şekilde odayı ve odadaki eşyaların yerini öğrenir.Hatta o odayı daha da iyi tanıması için ara ara kafes oda içerisinde yavaşça dolaştırılabilir.Bu şekilde davrandığım kuşum 2 aylıkken ilk saldığımda hiç bir yere çarpmadı.Ayrıca odayı tandığı süreçte kafes içi eğitim verirseniz size alışır ve oda içinde sizden de kaçmayacağından daha sağlıklı bir uçuş olur.

ilk ucmasi vede ortama alismadigindansen birak o uca uca ortama alisir zaten bi kac gunden sonra carpma felanda olmaz tabi pencere felan varsa mutlaka perdeyi cek

3,5 aylık ve ilk uçuştu en son dayanamadım o çarptığında o sesi duyunca aldım elime içeri koydum nasıl çarpmadan nasıl kazasız uçurabilirim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

Abi dayanamadım o çarpma senini duydukça kazasız nasıl uçurabilirim kendisine zarar vermesine korkuyorum..

küçük değil bir kaç uçuşta öğrenecektir zaten. uçmayı çok iyi bilen kuş bile farklı bir odaya alındığında çarpabiliyor yani. alışmaya bağlı özgür bırak istediği zaman uçsun.

Geri