Karadeniz Pet

İlk yavru çıktı şükür. Ama....

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Başlıkta da yazdığım gibi ilk yavru sağlıklı bir şekilde çıktı şükür. Bugün ilk yumurtanın 17. günü idi. Saat 20:00 gibi baktığımda yavru yoktu. 23:00 civarı sesi duyunca baktım yavru gelmiş. Erken doğum oldu sanırım. :) Asıl öğrenmek istediğim ise annenin yavruyu doyurmadığını ne zaman anlarım? Ne kadar süre geçtiğinde anne yavruyu doyurmuyor diyebilirim? Kuşlarım normalde gece karanlıktalar. Her akşam 23:00 civarı karınlarını doyurmaları için 10-15 dakika filan ışı açar ve kapatırdım. Işığa ihtiyaç olacaklar mı yoksa her zamanki gibi mi kalmalı? Bu arada annenin 5 yumurtası var ve baba maalesef 5. yumurtadan sonra ölmüştü. Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
hayırlı olsun.İşallah kazasız kayıpsınz sorunları atlatırsın.

Sabahleyin yavrunun kursağına bak sarı-beyaz renkte bir şey görürsen doyurmuş demektir.
Her gün mama ver, yemi hep üfle. 5 yumurta da çıksa anne bakar. Çok fazla yuvalığı açma günde 1 kez sadece.

Teşekkürler Levent Bey. Aynen uygulayacağım söylediklerinizi.

Son düzenleme:
Kursaginda sislik olacak doyurdugunda. Anne 5ine de bakar. Yem, su gunluk degisirse ve yumurta mamasiyla takviye yaparsan hicbir sorun kalmaz. Hayirlisi olsun.

Kursaginda sislik olacak doyurdugunda. Anne 5ine de bakar. Yem, su gunluk degisirse ve yumurta mamasiyla takviye yaparsan hicbir sorun kalmaz. Hayirlisi olsun.

Teşekkür ederim. Sabah baktığımda anne çok güzel doyurmuş. Sabah mama verdim. Akşama doğru mamayı kaldırdım. Mama takviyesine yavrular büyüyene dek devam edeceğim.

yem olarak agırlık olarak aspur verırsen ıyı olur

Teşekkür ederim Murat Usta. Baba 5. yumurtadan sonra ölmüştü ve ben baba ölünce ayrı bir kapta aspur vermeye başladım. Yemesi kolay ve tanesi iri ve olası bir ishal için de iyi olur diye düşünmüştüm.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:30 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

Dün 2. yavru çıktı ama bu sabah baktığımda ilk yavru ölmüştü. :( Kursağı dolu idi. Üşüdü mü artık neden ölmüş olabileceğini bilemedim.

Geri