Karadeniz Pet

ilk yavru geldi (bi Masallah i eksik etmeyin lütfen)

Azra BARBAROS

Meraklı Üye
Dun aksam yumurtanin icinden ses geliyodu gece çıkmış su an yavru var cok mitluyum lutfen bir Masallahi eksik etmeyin surekli vik vikliyor mama yapmam gerekirmi bundan sonra ne yapmalıyım?????

Son düzenleme:
Heycan yapma mama yap masallah :)

Tesekkurler heyecan yapmamakta mümkün değil ki surekli vik vikliyor birde nasil yapayim mamayı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:04 -->-> Daha önceki mesaj 08:54 --

Ya bitde bazen kasondiklarini goruyorum anneyle babanin bit mi var acaba:'(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:05 -->-> Daha önceki mesaj 09:04 --

Yavru kusa bit gecerse bitler kanini emip öldürür cok korkiyorum insallah ama insallah bit yoktur:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:12 -->-> Daha önceki mesaj 09:05 --

Mayayi nasil yapim?

Son düzenleme:
1 yumurta haşlayıp soğuyunca yarısını rendele,
serçe parmağı kadar havuç rendele,
1-2 dilim tuzsuz etimek ezip kıvam tutacak şekilde karıştır. Hamur gibi birbirine yapışmayacak nemli halde olması yeterlidir.
Hayırlı üretimler olsun.

1 yumurta haşlayıp soğuyunca yarısını rendele,
serçe parmağı kadar havuç rendele,
1-2 dilim tuzsuz etimek ezip kıvam tutacak şekilde karıştır. Hamur gibi birbirine yapışmayacak nemli halde olması yeterlidir.
Hayırlı üretimler olsun.

Cok sag olun tesekkurler yapacagim birde birsey sorucam bu kus nedenbu kadar otuyor yavru bkse mi var acaba erkek kusum kasinmiyor ama disi kusum bazen kasiniyor acaba yuvalikta bit mi var yavruya zarar mi veriyor acaba:(

Yavru kuş aç doğar ilk 8 saat beslenmesi lazım annesine aç olduğunu bildiriyordur. Panik yapmayın

Tamam cok teşekkür ederim 1. Kuluckada dolu cikmasi benim ivin büyük şans:D

İlk kuluçkada 9 yumurta 4 yavru çıkartan kuşum var , bir şehir efsanesi o ilk yumurtlama da yavru çıkmaz olayı. :) Sağlıklı büyür inş. yavrucaklarınız...

Dun aksam yumurtanin icinden ses geliyodu gece çıkmış su an yavru var cok mitluyum lutfen bir Masallahi eksik etmeyin surekli vik vikliyor mama yapmam gerekirmi bundan sonra ne yapmalıyım?????

maşallah diyelim.
bende
altında 7 yumurta olan çiftten yavruların çıkmasını bekliyordum.
Dün 21. gündü
ve
çıkan olmadı.
dişi hep yuvada oturuyor.
Sadece
çıkıyor 3-5 dakika kaka yapıyor yem yiyor giriyor.

ilk kuluçka değil.
ne yapmalıyım
nasıl yol izlemeliyim

sizinki kaçıncı günde çıktı:?

Bigun benim21. Gunum bu gece çıkmış benim yaptigim fazla bise yok yemlerini sularını mamalarini koydum sicak biryerde tutup hic yerlerinj degistirmedim ve hic rahatsız etmedim bu kadar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:18 -->-> Daha önceki mesaj 10:14 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:18 -->-> Daha önceki mesaj 10:18 --

Kivami iyimi havuc bulamadim etimekte sadece yumurta haslayip koydum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:20 -->-> Daha önceki mesaj 10:18 --

Ilk defa mama yaptım insallah mamadan korkmazlar

Öncelikle maşallah diyeyim. Daha öncede belirtildiği gibi yumurta+havuç+tuzsuz etimek karışımı ele yapışmayacak ancak çokda katı olmayacak şekilde kıvam yapıp günlük taze verin. Yavrular sağlıklı büyür. Annede yavrulara bakarken yıpranmaz. Diğer yavrularda çıkınca anna bakarken yoruluyor. Ayrıca yavru kuş acıktıkca viyak viyak bağırır (bu anne ben acıktım demek)

Son düzenleme:
Gözünüz aydın bol üretimler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sagolun insallah kucucuk ya nasil yasicak bu merak ediyorum:)

maşallah sağlıkla büyüsünler inşallah. şuan sizi o kadar iyi anlıyorum ki onlarla yatıp onlarla kalkıyordum 1.5 ay önce. burdaki arkadaşlar hep söylüyor anne babaya iyi bakarsan onlarda yavrulara bakar diyorlar çok haklılar. siz çifte iyi bakın onlar çok güzel şekilde yavrularını büyütüyor. o vik vik seside acıktığına işaret zaten ilerleyen günlerde görücekseniz yavru yuvanın ağzına çıkıp vik vik sesleri daha da şiddetlencek ve babanın nasıl doyurduğuna bile şahit olabilceksiniz. darısı diğer yumurtalarınızın başına onlarda sağlıkla çıkarlar inşallah tekrar maşallah.

maşallah sağlıkla büyüsünler inşallah. şuan sizi o kadar iyi anlıyorum ki onlarla yatıp onlarla kalkıyordum 1.5 ay önce. burdaki arkadaşlar hep söylüyor anne babaya iyi bakarsan onlarda yavrulara bakar diyorlar çok haklılar. siz çifte iyi bakın onlar çok güzel şekilde yavrularını büyütüyor. o vik vik seside acıktığına işaret zaten ilerleyen günlerde görücekseniz yavru yuvanın ağzına çıkıp vik vik sesleri daha da şiddetlencek ve babanın nasıl doyurduğuna bile şahit olabilceksiniz. darısı diğer yumurtalarınızın başına onlarda sağlıkla çıkarlar inşallah tekrar maşallah.

Sag olun insallah icerdeki kirik yumurtayi almadim galiba disi kus yedi birde bu hayvan küçücük:) insan bu bir canmi simdi diyor arada bir kollarini cirpiyor falan cok komik tatli ve çirkin:) acaba ne renk olacak ve ismini ne koymalıyım:rolleyes: bulurum artık birşeyler:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:24 -->-> Daha önceki mesaj 14:21 --

:cool:
masallah gözünüz aydın yavrularınız saglıklı olsun insallah

Cok Teşekkürler insallah saglikli bir sekilde bir sorun cikmadan büyürler:) 2. Kusu merak ediyorum simdiden:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:24 -->-> Daha önceki mesaj 14:24 --

Gözünüz aydın bol üretimler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sag olun Teşekkürler:)

MASALLAH sonunda yavrun geldi hayirli olsun ama sakin bebegi merak edip eline filan alma annesi görürse kizar bakmaz mamasini ver günlük cabucak büyürler suyunada 1-2 damla elma sirkesi damlat bit pire varsa yarari olur ic parazitleri öldürür 1 yavrumu cikti simdilik :)