Karadeniz Pet

ilk yavru geldi (bi Masallah i eksik etmeyin lütfen)

MASALLAH sonunda yavrun geldi hayirli olsun ama sakin bebegi merak edip eline filan alma annesi görürse kizar bakmaz mamasini ver günlük cabucak büyürler suyunada 1-2 damla elma sirkesi damlat bit pire varsa yarari olur ic parazitleri öldürür 1 yavrumu cikti simdilik :)

Evet daha 1 yavru var su elma sirkesi yontemi icin ne kadar teşekkür etsem azdir bende yavrulara bit ilaci sikilmayacagini biliyorum bu elma sirkesi olayi cok isime yarar :) cok korkuyorum bitlerden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:42 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

Maşallah. Sağlıklar büyüsün/ler...

Sag olun inşallah:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:05 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

Allah diger yavru isteyenlerede sağlıklı yavrular versin inşallah:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:28 -->-> Daha önceki mesaj 15:05 --

Birinci yumurtanin dolu olmasi digerlerinkn demi dolu oldugu anlamına geliyor?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 15:28 --

Cevap verecek arkadas yok muu

hiç bellı olmaz o boş olabılır ama yuksek ihtimalle doludur.toplamda kaç yumurta var?

Toplam 4 tumurta var hepsi cikmasada olur ilk kuluckada kusun cok yorulmasini istemem 1 veya 2 yeter bana digerleride cikarsa tabiiki cok mutlu olurum eger kus yorulmayacaksa hepsi ciksin istiyorum simdiden cok yorgunlar bebek gece dogunca uyuyamadilar demekki:) napalim artik olacak o kadar

Son düzenleme:
Elma sirkesi bence çok tehlikeli bir yöntem . Çünkü sirke yararlı bakterileri de öldürüp bu kış ayında kuşları dirençsiz bırakabilir. Tavsiyem kesinlikle sirke kullanmayınız... Bir kuşumda sirke kullandım 2-3 gün yaşayabildi . Aynı şekilde sirke kullanarak fayda görmüş tanıdığım kimse yok elzem durumlar dışında tabi...

yavalıgı ve yumurtaları temız tutarsanız cıkar inşallah hepsi ama degıgım gıbi ilk yavru cıktıkdan sonra yuvalık daha cok pıslenecek dışkıdan dolayı cıkan yavru yumurtaların uzerınde yatar genelde bu nedenle yumurta kırlenır buna dıkkat edın dıgerlerıde cıkar bence

Elma sirkesi bence çok tehlikeli bir yöntem . Çünkü sirke yararlı bakterileri de öldürüp bu kış ayında kuşları dirençsiz bırakabilir. Tavsiyem kesinlikle sirke kullanmayınız... Bir kuşumda sirke kullandım 2-3 gün yaşayabildi . Aynı şekilde sirke kullanarak fayda görmüş tanıdığım kimse yok elzem durumlar dışında tabi...

Anladım:(sizin kusunuza da üzüldüm vermiyim ben o zaman insallah bit pire olmaz diyebilecegim tek sey bu ilacta sıkamıyorum çünkü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:29 -->-> Daha önceki mesaj 16:27 --

yavalıgı ve yumurtaları temız tutarsanız cıkar inşallah hepsi ama degıgım gıbi ilk yavru cıktıkdan sonra yuvalık daha cok pıslenecek dışkıdan dolayı cıkan yavru yumurtaların uzerınde yatar genelde bu nedenle yumurta kırlenır buna dıkkat edın dıgerlerıde cıkar bence

Peki yuvalik temizliği nasil olacak ben talas kullanmiyorum mesela nasıl temizlicem disi kuluckadan sogumaz mi

bu arada arkş dedıgı dagru elma sırkesi bit hiç bir sey yapmaz iç parazit varsa verebılırsınız elma sirkesini.
eminmisiniz bit oldugundan ?

Anladım:(sizin kusunuza da üzüldüm vermiyim ben o zaman insallah bit pire olmaz diyebilecegim tek sey bu ilacta sıkamıyorum çünkü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:29 -->-> Daha önceki mesaj 16:27 --

Peki yuvalik temizliği nasil olacak ben talas kullanmiyorum mesela nasıl temizlicem disi kuluckadan sogumaz mi

Konumu ( => http://www.muhabbetkusu.com.tr/uretimhane-resimleri/gaziantep-ev-ici-uretimhane-vol-1-a-29657.html#post292567 )incelerseniz resimlerde bir tane dişimin ne kadar pis olduğunu göreceksiniz . :) yani bit pre konusunda hiç canınızı sıkmayın , kafesin bulunduğu ortam temizse gerisi hikaye.

Konumu ( => http://www.muhabbetkusu.com.tr/uretimhane-resimleri/gaziantep-ev-ici-uretimhane-vol-1-a-29657.html#post292567 )incelerseniz resimlerde bir tane dişimin ne kadar pis olduğunu göreceksiniz . :) yani bit pre konusunda hiç canınızı sıkmayın , kafesin bulunduğu ortam temizse gerisi hikaye.

Sag olun gercekten icimi rahatlattiniz:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

tahata yuvalık mı kullanıyorsunuz ?

Evet aynen oyle ama sadece ortasi tahta gibi oyuk olan yer tahta ama geri kalan yerler kaplama falan var herhalde ama bir sorun yaratacagini sanmıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:40 -->-> Daha önceki mesaj 16:35 --

bu arada arkş dedıgı dagru elma sırkesi bit hiç bir sey yapmaz iç parazit varsa verebılırsınız elma sirkesini.
eminmisiniz bit oldugundan ?

Emin degilim sadece onlem için sormustum biraz kasiniyorlardi da o yuzden

ben kendı yaptıgım şeyi soyleyeyım size ben yuva temızlıgı cok önemli yedek bir yavalık alın fıyatı 5 tl bılemedınız 10 tl olsun (bence deger vermeye) aynı şekılde ıcıne talaş koyun yavruyu ve yumurtaları yenı yavalıga aktarın cıkardıgız yuvalıgı temızleyın bır dahakı temızlde degiştirin. burada onemlı olan şey şu bence yuva kapagı actıgızda dışı ve erkek cok falazla korkak ise yanı yavalıkdan cırpınıyorlarsa degıştırmeyın yavalıgı yavrular tüylendıkden sonra yapın temızlık işlemını
biraz karışık olduama anlatabılmışımdır insallah :)

ben kendı yaptıgım şeyi soyleyeyım size ben yuva temızlıgı cok önemli yedek bir yavalık alın fıyatı 5 tl bılemedınız 10 tl olsun (bence deger vermeye) aynı şekılde ıcıne talaş koyun yavruyu ve yumurtaları yenı yavalıga aktarın cıkardıgız yuvalıgı temızleyın bır dahakı temızlde degiştirin. burada onemlı olan şey şu bence yuva kapagı actıgızda dışı ve erkek cok falazla korkak ise yanı yavalıkdan cırpınıyorlarsa degıştırmeyın yavalıgı yavrular tüylendıkden sonra yapın temızlık işlemını
biraz karışık olduama anlatabılmışımdır insallah :)

Yuvaligi actigimda beni isirmaya calisiyor disi kusum ben nolur nolmaz kuslar tuylendiklerinde degistireyim yada bu seferlik boyle gecireyim sonrakinde plastik folluk almayi düşünüyorum sag olun ilginiz icin cok Teşekkürler:)

Sag olun insallah icerdeki kirik yumurtayi almadim galiba disi kus yedi birde bu hayvan küçücük:) insan bu bir canmi simdi diyor arada bir kollarini cirpiyor falan cok komik tatli ve çirkin:) acaba ne renk olacak ve ismini ne koymalıyım:rolleyes: bulurum artık birşeyler:)

anne yemiştir benimkileri de hiç almadım kaşla göz arasında kaybediyordu:eek: Allahın mucizesi insanın inanası gelmiyor. hatta kuşlarımın yumurta yaptığını bilen yakınlarım 30 gün sonra yavruları gördüğünde inanmadılar bu nasıl yavru böyle mi oluyo diye. halbuki tüysüz savunmasız ilk hallerinden sonra gün gün gelişimini görmek ne büyük bir mucize;)

Sag olun insallah icerdeki kirik yumurtayi almadim galiba disi kus yedi birde bu hayvan küçücük:) insan bu bir canmi simdi diyor arada bir kollarini cirpiyor falan cok komik tatli ve çirkin:) acaba ne renk olacak ve ismini ne koymalıyım:rolleyes: bulurum artık birşeyler:)

anne yemiştir benimkileri de hiç almadım kaşla göz arasında kaybediyordu:eek: Allahın mucizesi insanın inanası gelmiyor. hatta kuşlarımın yumurta yaptığını bilen yakınlarım 30 gün sonra yavruları gördüğünde inanmadılar bu nasıl yavru böyle mi oluyo diye. halbuki tüysüz savunmasız ilk hallerinden sonra gün gün gelişimini görmek ne büyük bir mucize;)

Evet haklidiniz:) bir resi aticam birbakarmisiniz yeni konu acmak istemiyorum bu mantar mıdır?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Masallah insallah saglikli yavrular alirsiniz kuslarinizdan yumurtayi hasladkktan sonra mamanin icine yumartanin kabugunu dowecekle ufak hale toz gibi yapin mama ile karisitirin werin kusun kalsiyuma da ihtiyaci da war takrardan massallah yavrulariniza:)

maşallalhhhhh

sakin kusunuzu rahatsiz etmeyin yuvaligi falan degismeyin sadece rahatsiz etmeyin o guzel bi sekilde yavrusunu buyutecekdir yavru isteyen herkese yavru alir insallah ben dahil

Masallah insallah saglikli yavrular alirsiniz kuslarinizdan yumurtayi hasladkktan sonra mamanin icine yumartanin kabugunu dowecekle ufak hale toz gibi yapin mama ile karisitirin werin kusun kalsiyuma da ihtiyaci da war takrardan massallah yavrulariniza:)

Tesekkurler oyle yapiyorum kabugu ezip koyuyorum icine

Evet haklidiniz:) bir resi aticam birbakarmisiniz yeni konu acmak istemiyorum bu mantar mıdır?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

maalesef bu konular hakkında fikrim yok zira çok yeniyim bende. ama benim kuşumda da böyle bir durum vardı sormuştum hatta burdan mantar olmadığını söylediler ve mantarlı gaga resmi koymuştu bir arkadaş çok çok farklı yani böyle değildi. ama dediğim gibi ben anlamıyorum, bilenler yardımcı olucaktır.