Karadeniz Pet

İlk yavru yumurtadan çıktı arkadaşlar

B

berkk

Guest
Merhaba arkadaşlar,

Dün gece 3-4 gibi yavru yumurtadan çıkmış ben uyuyordum. Fenerle baktım delikten kursağı gayet dolu gözüküyordu yanlış görmediysem. Yumurtalı mamalarını verdim tepeleme yarısına kadar yedi erkek. Erkek de besliyor yuvaya girip ya da beraber yatıyorlar artık.

Şu an herhangi yapmam gereken bir şey var mı?
Bir de kursağının dolu olmasaydı bu zamana kadar yaşamazdı değil mi?

Bu zamana kadar tüm yardımcı olan kardeşlerime de teşekkür ederim.

bi fotoğraf eklermisin hocam bide bi iyilik yap şu profil fotonu değiştir :)

Yapmanız gereken tek şey kuşları rahatsız etmemek ve yer yuva değişikliği yapmamanızdır. Gün aşırı (1gün verip 1 gün vermeyip) mama verebilirsiniz. Yavrulara dikkat edin çarpık bacak olma ihtimaline karşı. Gerisi Allah'ın takdiri. Hayırlısı olsun :)

bi fotoğraf eklermisin hocam bide bi iyilik yap şu profil fotonu değiştir :)

yarın fırsat bulursam eklerim kardeşim ama pek rahatsız etmiyorum biraz daha bekletebilirim seni :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:49 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

Yapmanız gereken tek şey kuşları rahatsız etmemek ve yer yuva değişikliği yapmamanızdır. Gün aşırı (1gün verip 1 gün vermeyip) mama verebilirsiniz. Yavrulara dikkat edin çarpık bacak olma ihtimaline karşı. Gerisi Allah'ın takdiri. Hayırlısı olsun :)

her gün vermeyi düşünüyordum genelde arkadaşlar öyle dedi ama 2 günde bir vereyim

mamayı kuru verin oda rahat kusabilsin diye kesinlikle yumurta havuc veya katkı maddesi atmayın sonra kuslarınızda çiftleşme isteği tekrar uyanıyor varsa yumurtaları yoksa yavruları atabiliyorlar iyi forumlar hayırlı olsun yavrularınız

Kardeşim bir de yavruyu beslemeselerdi şimdiye kadar ölürdü değil mi? En çok korktuğum şey buydu fakat kursağı dolu gibi geldi yine de tam emin değilim.

Yani tabi bu zamana kadar aç kalmaması lazım doyurmuşlardır elbet.

mamayı kuru verin oda rahat kusabilsin diye kesinlikle yumurta havuc veya katkı maddesi atmayın sonra kuslarınızda çiftleşme isteği tekrar uyanıyor varsa yumurtaları yoksa yavruları atabiliyorlar iyi forumlar hayırlı olsun yavrularınız

ilk başta mamayı kuru verdim hiç yemedi sonra havuçla karıştırdım yemeye başladı son olarak yavrular doğunca yumurta ekledim ve başından ayrılmıyorlar. yumurtlama dönmeinde 4-5 gün kestim çiftleşme isteğinden dolayı ama sonra kız çok zayıfladı tekrar başlamak zorunda kaldım. tekrar bi katkısız denerim mamayı ama yiyeceklerini zannetmiyorum

alısır o kuru mama daha iyi olur dişiniz yorulmaz hırpalanmaz yavrulara bakımını daha kolaylastırırsınız yemesede kalsın öbür türlü riski var berk bey riske girmeye gerek yok kuru verin gitsin siz yemezsede katkı yapmayalım içine hayırlı olsun tekrar

yorumların tamamını okumadm kardes ama okudugum iki yoruma bakarak söylüyorum sen özelden cihat hocaya vs. sor biraz karısık ve garip yazms arkadaslar insanları farklı yönlendirebilir...

Benim bazen 3-4 gün mama veremediğim oluyordu..

Ama şimdi turp gibi yavrularım :-D
Fazla sorun etme mamayı hergün vermeniz sizin yararınıza.

Geri