Karadeniz Pet

İlk yavru Yuvadan Atladı...

fatih22222

Meraklı Üye
Arkadaşlar ilk yavru yuvadan bu sabah atladı bende hemen yuvanın altına yem koydum ve suyu aşağıya taşıdım. Bunların dışında birşey yapmam gereklimi. kardeşide kafayı çıkarmaya başladı oda atlar 1-2 güne :D.

Maşallah.Ömrü uzun olsun İnşallah.Yapılacak herşeyi yapmışsınız,tedbir olarak yem kırıp kırmadığına veya anne babanın besleyip beslemediğine dikkat edin.

Maşallah bereketli üretimler

çok teşekkürler güzel dilekleriniz için akşama doğru yuvaya geri girdi ve bayadır çıkmıyor bunun nedeni nedir acaba ...

Benim bazi yavrularim da sizin ki gibi atladiktan sonra yuvaya geri girdi. Sebebini ben de bilmiyorum ama tahminlerim:
1)Disarda usumus veya korkmus olabilir.
2)Anasinin beslemesine alistigi icin, tembellik yapip kendi yemeye useniyor, nasilsa anasi besler diye yuvaya giriyor.
3)Kucuk kardeslerini beslemek icin; 30 gunluk yavrumun, 21 gunluk yavruyu beslemek icin yuvaya geri girdigine sahit oldum.

Benim bazi yavrularim da sizin ki gibi atladiktan sonra yuvaya geri girdi. Sebebini ben de bilmiyorum ama tahminlerim:
1)Disarda usumus veya korkmus olabilir.
2)Anasinin beslemesine alistigi icin, tembellik yapip kendi yemeye useniyor, nasilsa anasi besler diye yuvaya giriyor.
3)Kucuk kardeslerini beslemek icin; 30 gunluk yavrumun, 21 gunluk yavruyu beslemek icin yuvaya geri girdigine sahit oldum.

anladım saolasın... Benimki heralde korkmuş sabah baktım yine dışarda idi demekki gece çıkıyor gündüzde içeri geri kaçıyor :D 40 günlük oldumu ayırırm gibi yem kırıyormu göremiyorum gece çıktığı için...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:11 -->-> Daha önceki mesaj 10:00 --

arkadaşlar yavru kuşlarım gündüz yuvaya kaçıyor gece çıkıyor... Büyüğü 34 günlük oldu bir ufagıda 32 günlük gündüzleri sadece yuvalığın ağzından seyrediyorlar kafesin altına inmiyorlar anne baba besliyor ama... Ben bunları ne zaman yarı kafase almalıyım. Yem kırıp kırmadıklarını göremiyorum gece çıkıyorlarlar sadece...Ben gelincede hemen koşa koşa yuvaya :D

Bir an önce satma derdin yoksa veya dişiyi yeniden hemen yumurtlatmak istemiyorsan ve anne baba beslemeye devam ediyorsa/dövmüyorsa bence bırak kalsınlar kafeste, seyredip keyfini çıkarın derim ben.

Son düzenleme:
Geri