petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk yavrular geldi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Cüneyt Tanju Koçbil tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Muhabbett kuşu beslemeye başlayalı 2,5 ay oldu. 3 çift kuşumdan bir çiftimin ilk yavruları çıktı. Kuşum 8 yumurta yaptı. 4 adet yavru çıktı. ilk yavru çıkalı 5 gün oldu. maşallah baya büyüdü. diğer yavrulardan 1 tanesi ölmüş. diğer 2 tanesi küçük inşallah onlarda kardeşine yetişecekler. Çok güzel bir mutluluk. Darısı diğer çiftlerimin ve tüm Muhabbet besleyenlerin başına.

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Hayirlisi olsun. Amin insallah

3. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Yavrunun ölüm sebebi bellimi acaba ?

4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    8 yumurta kuşun ilk kuluçkasından mı?

#4 KORDON, 9 Aralık 2014
    Son düzenleme: 9 Aralık 2014
  5. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Ahmet bey ölüm sebebi belli değil. Zaten anne yavruları pek göstermiyor. Bu gün ilk defa anne yuvadan çıkınca inceleme fırsatım oldu. Yavrunun bir tanesinin ölmüş olduğunu gördüm. Kursağında yem de vardı aslında.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:54 -->-> Daha önceki mesaj 16:53 --

Dişiyi bir arkadaştan aldım. sanırım daha önce yavru alınmış bir dişi. İlk yumurtası olduğunu sanmıyorum.

6. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Anladım ancak günlük kontrollerinizi mutlaka yapmalısınız. Dişiniz kızıyorsa bile günde 1 defa mutlaka bakmanızı tavsiye ederim yavruları ellememk kaydıyla. Çünkü bazı dişiler özellikle hırçın olanları yavruya insan kokusu sinince bakmıyor terk ediyor. Benim dişiler çok hanım :D Yuva kontrolünde hemen çıkar bakmama musade eder yavruları elime alsam dahi sesi çıkmaz daha sonra kapatınca girer. Genelde dişilerimin çoğu böyle. Sizde dediğim gibi günlük kontrol yapnız şayet yapmıyor olsaydınız ölü kuş çürüyecek ve dğer yavruları hasta edecekti.

7. Göktug

Göktug New Member

Beğenileri:
    0
    İnş Hepsi Sağ Salim Sağlıklı Bir Şekilde Büyür Hayırlı Üretimler Olsun..

8. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler Göktuğ bey.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:27 -->-> Daha önceki mesaj 23:26 --

Evet Ahmet bey mümkün olduğunca kuşları rahatsız etmemye bakıyorum. Tabii kontrol şart yoksa ölen veya beslenemeyen yavruları fark edemeyiz.

9. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Darısı olmayanların başına. Maşallah diyeyim bu kadar kısa sürede iyi yavru almışsınız. İnşallah renk renk yavruları olur

Sayfayı Paylaş