petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk yavrum yumurtadan çıktı :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolga KARLI tarafından 17 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar benim albino kuş ikinci kuluçkasında ilk yavrusu cıktı çok şükür :)

lakin bu konuda acemiyim beslendiğini felan nerden anlıycam ?

birde benim kuşlar mama yemiyorlar nasıl yedirebilirim ?

Anne - Baba ( Beyaz Albino Kırmızı göz dişi - erkek parçalı olan )

buda ilk yavrumuz :)

#1 Tolga KARLI, 17 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 17 Mayıs 2014
  2. mirabeylice

kursağı boş sanırım ne zaman cıktı yumurtadan

3. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    1 saat felan oldu ? elime almadan önce ötüyordu ama şuan ötmesi durdu yumurtaların üstünde yatıyor annesi kaç saat dayanıyorlar. ?

#3 Tolga KARLI, 17 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 17 Mayıs 2014
  4. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    Rahatsiz etme bence kuşlari kursada boş evet dolu oldunu sende anlarsin kursa şiş olur ve kustu yem gözkür saten kafasinin altinda

5. mirabeylice

2-3 saat daha anne beslemezse mama takviyesi yapın derim bende gecen kuluckada yavrularımı anne beslemedigi icin kaybetmiştim ama diğer akdaslar daha iyi bilir tabi

6. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    fazla oynamayın kuşlarla rahatsız etmeyin işi anneye bırakın her gün kontrol edin kursağı dolu mu anne besliyor mu diye. Mamanıza güzel kokan kuşların sevdiği şeylerden katın zamanla alışırlar. Sevdikleri sebzelerle mama verirseniz zamanla alışırlar sabırla sık sık verin mamayı

7. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    etmiyorum zaten şuana kadar kısık kısık sesler geliyordu baktım ki yavru çıkmış tam 18. gün bugun. bakıyım dedim yoksa kendi hallerindeler.

8. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba 5 6 saat içinde beslemesi lazım dişi hemen beslemez eğer 5 6 saate beslemezse senin beslemen lazım şırıngayla marketlerden bebelac hazır bebek maması alabilirsin yoksa açlıkdan ölebilir inş yedirir böyle bi duruma düşmezsin

9. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    tamam hemen gidip alıyım dursun evde peki kursagının doldugunu hissedebilirim değil mi ?

10. mirabeylice

gözle görülür zaten kafadan falan buyuk oluyo kursagı dolunca

11. Romeo

Romeo Guest

Görürsün boğazından beyaz birşeyin geçtiğini.

12. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    evet hissedersin sarı sıvımsı 2 tane top olur çenesinin altında baya bi olur sen yedirceksen iyice ver cokda verme şişsin biraz inş yedirirde sende zorlanmassın

13. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Erkekte yuvaliga girmeye başladı çıktıktan sonra sanırım besliyorlar ama yinede tedbirimi alıyım ben

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

baktım hala beslememiş ötüyordu bende mamayı aldım besledim zorlanmadım azar azar damlattım agzına yemesini bekledim. İlk defa yapıyorum ama sakınmadım hiç geri yerine koydum beslemesse kaç saatte bir beslemem gerekir gece çalışıyorum babada giriyor yuvaya bekliyor ama anlamadım neden beslemediğini.

14. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Hiçbir şekilde rahatsız etmeyin maşallah güzel kuşlarınız var . Nazar değer aman Allah korusun 2 gündür kendi kuşumla uğrasıyorum buna deyinerek söylüyorum gerçekten hiç rahatsız etmeyin .

15. mervekcrgl

6-8 saatte bir diye bılıyrm

16. Emre Durmaz

hayırlı olsun

17. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun hocam, ellemeyin bence anne baba halledecektir, zaten anne kursak sütünü verince bir iki gün idare ediyor biliyorum yavru, ilk olduğu için endişenizi anlıyorum sağlıkla büyürler inşallah

18. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim. Sanırım biraz panik yaptım ilk yavru olduğu için sanırım. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:54 -->-> Daha önceki mesaj 01:21 --

Bugün cok sukur beslediğini annem gormuş artık gersini ona bıraktım ama benim kuşlar mama yemiyorlar ne yapacagım hic bilmiyorum bu konuda :( 5 yumurtası var hepside dolu

19. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    maşallah kardeş kuş yumurtadan çıkı çıkmaz foto kokmasaydın burada nazar gelir

20. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun.

Sayfayı Paylaş