Karadeniz Pet

İlk yavrum yumurtadan çıktı :)

Tolga KARLI

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar benim albino kuş ikinci kuluçkasında ilk yavrusu cıktı çok şükür :)

lakin bu konuda acemiyim beslendiğini felan nerden anlıycam ?

birde benim kuşlar mama yemiyorlar nasıl yedirebilirim ?

Anne - Baba ( Beyaz Albino Kırmızı göz dişi - erkek parçalı olan )
gl6jEb.jpg

buda ilk yavrumuz :)

ZN32mz.jpg

Son düzenleme:
kursağı boş sanırım ne zaman cıktı yumurtadan

Rahatsiz etme bence kuşlari kursada boş evet dolu oldunu sende anlarsin kursa şiş olur ve kustu yem gözkür saten kafasinin altinda

2-3 saat daha anne beslemezse mama takviyesi yapın derim bende gecen kuluckada yavrularımı anne beslemedigi icin kaybetmiştim ama diğer akdaslar daha iyi bilir tabi

fazla oynamayın kuşlarla rahatsız etmeyin işi anneye bırakın her gün kontrol edin kursağı dolu mu anne besliyor mu diye. Mamanıza güzel kokan kuşların sevdiği şeylerden katın zamanla alışırlar. Sevdikleri sebzelerle mama verirseniz zamanla alışırlar sabırla sık sık verin mamayı

Rahatsiz etme bence kuşlari kursada boş evet dolu oldunu sende anlarsin kursa şiş olur ve kustu yem gözkür saten kafasinin altinda

etmiyorum zaten şuana kadar kısık kısık sesler geliyordu baktım ki yavru çıkmış tam 18. gün bugun. bakıyım dedim yoksa kendi hallerindeler.

merhaba 5 6 saat içinde beslemesi lazım dişi hemen beslemez eğer 5 6 saate beslemezse senin beslemen lazım şırıngayla marketlerden bebelac hazır bebek maması alabilirsin yoksa açlıkdan ölebilir inş yedirir böyle bi duruma düşmezsin

merhaba 5 6 saat içinde beslemesi lazım dişi hemen beslemez eğer 5 6 saate beslemezse senin beslemen lazım şırıngayla marketlerden bebelac hazır bebek maması alabilirsin yoksa açlıkdan ölebilir inş yedirir böyle bi duruma düşmezsin

tamam hemen gidip alıyım dursun evde peki kursagının doldugunu hissedebilirim değil mi ?

gözle görülür zaten kafadan falan buyuk oluyo kursagı dolunca

evet hissedersin sarı sıvımsı 2 tane top olur çenesinin altında baya bi olur sen yedirceksen iyice ver cokda verme şişsin biraz inş yedirirde sende zorlanmassın

Erkekte yuvaliga girmeye başladı çıktıktan sonra sanırım besliyorlar ama yinede tedbirimi alıyım ben

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

baktım hala beslememiş ötüyordu bende mamayı aldım besledim zorlanmadım azar azar damlattım agzına yemesini bekledim. İlk defa yapıyorum ama sakınmadım hiç geri yerine koydum beslemesse kaç saatte bir beslemem gerekir gece çalışıyorum babada giriyor yuvaya bekliyor ama anlamadım neden beslemediğini.

Hiçbir şekilde rahatsız etmeyin maşallah güzel kuşlarınız var . Nazar değer aman Allah korusun 2 gündür kendi kuşumla uğrasıyorum buna deyinerek söylüyorum gerçekten hiç rahatsız etmeyin .

Erkekte yuvaliga girmeye başladı çıktıktan sonra sanırım besliyorlar ama yinede tedbirimi alıyım ben

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

baktım hala beslememiş ötüyordu bende mamayı aldım besledim zorlanmadım azar azar damlattım agzına yemesini bekledim. İlk defa yapıyorum ama sakınmadım hiç geri yerine koydum beslemesse kaç saatte bir beslemem gerekir gece çalışıyorum babada giriyor yuvaya bekliyor ama anlamadım neden beslemediğini.

6-8 saatte bir diye bılıyrm

Hayırlı olsun hocam, ellemeyin bence anne baba halledecektir, zaten anne kursak sütünü verince bir iki gün idare ediyor biliyorum yavru, ilk olduğu için endişenizi anlıyorum sağlıkla büyürler inşallah

Hayırlı olsun hocam, ellemeyin bence anne baba halledecektir, zaten anne kursak sütünü verince bir iki gün idare ediyor biliyorum yavru, ilk olduğu için endişenizi anlıyorum sağlıkla büyürler inşallah

Teşekkür ederim. Sanırım biraz panik yaptım ilk yavru olduğu için sanırım. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:54 -->-> Daha önceki mesaj 01:21 --

Bugün cok sukur beslediğini annem gormuş artık gersini ona bıraktım ama benim kuşlar mama yemiyorlar ne yapacagım hic bilmiyorum bu konuda :( 5 yumurtası var hepside dolu

maşallah kardeş kuş yumurtadan çıkı çıkmaz foto kokmasaydın burada nazar gelir

Geri