Karadeniz Pet

Ilk yavrumuz cikti sukurler olsun...

bu arada her soruma bizzat yanit veren elinden geldigince yardimci olan mustafa beye de tesekkur ederim. :)

Rica ederim her zaman yardimci olmaya calisirim

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Aksama el acmasi manti yapmaya karar verdim. Her gun kuslar hakkinda konusup basinin etini yedigim. bikmadan pes pese gunlerce petshopa goturen esime de tesekkur etmek icin :D baska sorunuz varsa yarin cevaplarim yada yine soylemek istedigim birsey. gorusmek uzere arkadaslar.... :)

Bacı senin yüzünden bugün de biz yaptık hanımla mantıyı. Bahsetmeden önce haber verin. İnsanın canı çekiyor. En sevdiği yemek olabilir.:):DBen mantı sıramı yaptım.Darısı diğer arkadaşların başına artık.

Aksama el acmasi manti yapmaya karar verdim. Her gun kuslar hakkinda konusup basinin etini yedigim. bikmadan pes pese gunlerce petshopa goturen esime de tesekkur etmek icin :D baska sorunuz varsa yarin cevaplarim yada yine soylemek istedigim birsey. gorusmek uzere arkadaslar.... :)

Bacı senin yüzünden bugün de biz yaptık hanımla mantıyı. Bahsetmeden önce haber verin. İnsanın canı çekiyor. En sevdiği yemek olabilir.:):DBen mantı sıramı yaptım.Darısı diğer arkadaşların başına artık.

Acik adres verebilirim benim hanim mantidan anlamaz ama ben cok severim. Artik daha ne diyim[emoji23][emoji3][emoji16]

Ozellikle biz yaptik hanimla mantiyi lafini cok sevdim :D darisi benim gibi esinin elinden bi is gelmeyenlere :D

Acik adres verebilirim benim hanim mantidan anlamaz ama ben cok severim. Artik daha ne diyim[emoji23][emoji3][emoji16]

:D yakin olsa yardimci olurdum. cok basit aslinda sadece el oyaliyor biraz. Yanimda biri daha olsa 50 kisilik manti cikaririm :D

20180805_124113.jpg
Masallahlari esirgemeyelim :) bugun bi tane daha yavru bekliyorum bakalim

:D bugun evde olamicam yavru cikicak mi merakimdan catliyorum

Ekli dosyayı görüntüle 27338 Masallahlari esirgemeyelim :) bugun bi tane daha yavru bekliyorum bakalim
Masallah bugun benimde bir tepeli jumbo kırması takimim ilk yavruyu cikardi 1 takimda son cikan yavrusunu beslemedi 2 gundur elle besliyordum allahdanntepeli takim imdadima yetisti onunnaktina surdum hemen besledi

Masallah. iki takim olupta ayni anda yumurta vermeleri cok iyi birsey. Bugun 3. Cikmamis merak ettim neden acaba :(

Masallah. iki takim olupta ayni anda yumurta vermeleri cok iyi birsey. Bugun 3. Cikmamis merak ettim neden acaba :(
Yumurtada ya bos sirasi dir yada daha gelismemistir yavru her sey olabilir normalde ilk iki 3yavru pespese cikar sonra 1 gun ara ile cikar bence normal evham yapmayin nasipse eger heosi cikar folluk olmadigi icin yumurtalari hepsini altina alamamis olup yavru gelismeden yumurtada ölmüş olabilir de masallah diyelim biz ve zamana birakalim herseyi

Tesekkur ederim yorumunuz icin. bossa uzulmem de dolu olup olmusse uzulurum o zaman :(

Simdi baktim arkadaslar 3 yumurta bos biri gelisememis ufacik. biri su gibi akiyordu. digeride tamamen bostu. Ama cok sukur diger ikisi dolu. Bi kenarda hava kesesi vardi diger tarafi doluydu hatta birinin kanadini dahi gordum kalp atislarini hissettim. :) insallah onlarda cikar da saglikli 4 yavrum olmus olur

Bos yumurtalari almadim. Aldigim gibi yerlerine koydum hepsini. Bebekleri hic ellemedim korkuma :) girisi kapattigim icin anne biraz korktu ama acar acmaz girdi yerlesti cok sukur. Sessiz sakin yere oturdum bekliyorum baslarinda aksilik cikmasin diye. Ortam sakinlesince cikicam yanlarindan. :)

Bos yumurtalari almadim. Aldigim gibi yerlerine koydum hepsini. Bebekleri hic ellemedim korkuma :) girisi kapattigim icin anne biraz korktu ama acar acmaz girdi yerlesti cok sukur. Sessiz sakin yere oturdum bekliyorum baslarinda aksilik cikmasin diye. Ortam sakinlesince cikicam yanlarindan. :)
Bu heyecan hicbirseye degisilmez bundan sonra cikacak olan yabrularda bu heyecan i daha farkli hissedeceksiniz

:D valla tam adrenalin patlamasi yasatiyorlar insana. Yani yumurtayi dinlerken kendi sah damarimdaki atisi duydum. o derece heyecan yapmisim. :D

Her zaman. Dun 3. Yumurta catlamis mi diye bakmak icin girdigimde anne yumurtayi kirmaya ugrasiyordu 5 dk ugrastan sonra bir anda bos kabukla karsilastim. Sonra yuvadan cikti veee digerlerinin yarisi kadar minnacik bebek vardiiii...