Karadeniz Pet

ilk yavrumuz doğdu :)

umut ercan

Meraklı Üye
bu çirkin ilk yavrumuz umarım sağlıklı olur :)yumurta mamasını nasıl hazırlamam gerekiyo ? birçok tarif var ne yapmam gerekiyo hangi tarif daha iyi bilmiyorum kaç günde bir vermeliyim yemlikleri çıkarmalımıyım bilmiyorum ne öneriyorsunuz?
şimdiden teşekkürler...
buda çirkin :)

hayırlı olsun...

maşşşalllah

Masallah hayirli olsun, insallah digerleride saglikli bi sekilde yumurtadan cikar.

Kardeş yazdıklarımı dikkatlice yaparsan çok basit ve güzel bi mama yaparsın kendin bile yemek istersin :)

1) Yumurtayı pişene kadar kaynat.
2) 1 yumurtaya orta boy havucun yarısını rendele
3) 6 tane cicibebe bisküvisini rendele
4) Pişirmiş olduğun yumurtanın zarını çıkart kabuğunu iyice ez
5) Yumurtanın beyazını ayrı rendele ve sarısınıda ayrı rendele ( aynı kap'ta yan yana rendele)
6) Kabuğuda güzelce üzerine serpiştir ve karıştır ne cıvık olsun nede katı olsun

Not: Karıştırırken 2 çatal kullanırsan birbirine yapışmaz kıvamında karışır malzemeler...

Bi kaç sefer yaptınmı alışırsın sonra ikram et yesinler sen bu tarifi haftada 1 verecektin bu zamana kadar alışsınlar mamaya diye ya neyse sorun olmaz... Bu arada hayırlı olsun yeni yavrularınız umarım sağlıklı yetişir...

Kardeş yazdıklarımı dikkatlice yaparsan çok basit ve güzel bi mama yaparsın kendin bile yemek istersin :)

1) Yumurtayı pişene kadar kaynat.
2) 1 yumurtaya orta boy havucun yarısını rendele
3) 6 tane cicibebe bisküvisini rendele
4) Pişirmiş olduğun yumurtanın zarını çıkart kabuğunu iyice ez
5) Yumurtanın beyazını ayrı rendele ve sarısınıda ayrı rendele ( aynı kap'ta yan yana rendele)
6) Kabuğuda güzelce üzerine serpiştir ve karıştır ne cıvık olsun nede katı olsun

Not: Karıştırırken 2 çatal kullanırsan birbirine yapışmaz kıvamında karışır malzemeler...

Bi kaç sefer yaptınmı alışırsın sonra ikram et yesinler sen bu tarifi haftada 1 verecektin bu zamana kadar alışsınlar mamaya diye ya neyse sorun olmaz... Bu arada hayırlı olsun yeni yavrularınız umarım sağlıklı yetişir...

şimdi denedim bana tuzsuz geldi tuzlu olsa yanında kolayla gider baya :)yumurtayı kaynatıyodum zaten.kafama göre hazırlıcaktım artık :)dedıgınız gıbı yaptım ama direk atladılar yemeye :) teşekkür ederim sagolun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:33 --

bu zamana kadar haftada bir dediniz.peki şuan her gün mü vermem lazım?

mamayı 2 günde bir verin.. 1 sefer yumurtalı 1 sefer yumurtasız verin.. yada her seferinde yarım yumurta verin.. çok sık yumurta verirseniz tüye girerler.. Arkadaşın saydıgı tarife ek olarak ben taze kavrulmuş fındık, buğday nişastası, keçi boynuzu tozu, kurutulmuş muz rendesi veriyorum.. yavruların gelişimi çok önemli.. maliyetine çok bakmayın derim..

Hayirli olsun. Maşallah

Nokia 3310 ile gönderildi.

Maşallah hayirli olsn

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bir deneyim bakalım yavrular nasıl olacak :=)

1 damladan birsey olmaz.. deneriz.. ben ilk denememde keçi boynuzu tozunu 2 tatlı kasıgı koymustum.. cok agır koku oldu, haliyle kuşlar yemedi mamayı.. ziyan oldu hep.. kararında koyunca birsey olmuyor, sarımsak yagını da 1-2 damladan fazla koymamak lazım..

Hmmm anladim bizim arkadasta akvaryum var. Sarımsak tedavisi uyguluyo su les gibi sarımsak kokuyor

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yagı o kadar kokmayabilir.. denemedim gerci..

Sağlıklı olsunda :)

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri